• Головна
  • 74-й день повномасштабної війни. Все, що відбувається в країні, - онлайн
07:56, 8 травня 2022 р.

74-й день повномасштабної війни. Все, що відбувається в країні, - онлайн

Фото В'ячеслава Твердохліба

Фото В'ячеслава Твердохліба

Сьогодні 8 травня, неділя, День пам'яті на примирення. Ми дійсно пам'ятаємо, якою ціною далась українському народу перемога в Другій світовій війні, де ми воювали у складі радянської армії. Але ми також пам'ятаємо про ціну сучасної війни, яку розв'язала проти українців росія. Ми все пам'ятаємо, і поки не буде нашої перемоги, поки кожен воєнний злочинець не буде стояти перед судом, ми не примиримось.

Слідкуємо за подіями в країні онлайн.


22.00 За підсумками саміту G7 лідери країн заявили, що посилять кампанію проти російських еліт, які підтримують Путіна, та «економічну ізоляцію» Росії. 

Вони також зобов’язалися поступово відмовитися від російських енергоносіїв, у тому числі заборонити імпорт російської нафти.

21.56 Наслідки обстрілу узбережжя у Київському районі Одеси. Російські снаряди влучили  у будівлю вдень 8 травня.

21.55 США оголосили  про нові санкції проти Росії: під них потрапила низка російських телеканалів, зокрема «Россия-1» і «Первый канал», а також керівники «Сбербанка» та Газпромбанка.

Також США заборонили своїм громадянам і компаніям продавати послуги з аудиту та маркетингу на російському ринку.

Крім того, в Білому домі заявили, що країни G7 зобов’язалися поступово припинити або заборонити імпорт нафти з РФ — це має позбавити російську економіку можливості фінансувати війну проти України.

21.52 За інформацією Сумської ОВА, на території Шосткинського району Сумської області відбувся ракетний обстріл. 

74-й день повномасштабної війни. Все, що відбувається в країні, - онлайн, фото-4

20.50 У ніч проти 8 травня російські війська обстрілювали  Миколаїв артилерійськими та ракетними снарядами. Під обстріли потрапили житлові квартали та об’єкти цивільної інфраструктури.

74-й день повномасштабної війни. Все, що відбувається в країні, - онлайн, фото-5

19.00 Перші леді України та США Олена Зеленська і Джилл Байден зустрілися в Ужгороді. Разом вони відвідали школу, в якій зараз проживають українські переселенці.

15.01 За ніч росіяни завдали шість ракетних ударів по території Одещини. Дві ракети збила ППО, повідомили в ОК "Південь".

Ракети влучили в різні об’єкти в області, пошкоджені приватні будинки цивільних та об'єкти критичної інфраструктури. Є поранені серед місцевих мешканців.

15.00 Російські військові стягують  зенітно-ракетні комплекси на північ окупованого Криму неподалік Херсонської області — це видно на супутникових знімках, повідомляють журналісти «Схем».

10.08 Вночі, 8 травня, підрозділами повітряного командування "Південь" були виявлені та знищені дві крилаті ракети типу "Х", випущені ворожим винищувачем з напрямку Чорного моря по Одещині.

Про це повідомила служба зв’язків з громадськістю повітряного командування "Південь"

10.03 російські війська у ніч проти 8 травня продовжували обстрілювати Луганську область, зокрема Рубіжне, Сєвєродонецьк, Лисичанськ та село Шипілове.

Про це повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.

Внаслідок обстрілу Шипілового зруйновано двоповерховий будинок. За попередньою інформацією, під завалами — 11 людей.

Ще 4 будинки пошкоджено в Рубіжному, 9 — у Сєвєродонецьку та 2 — у Лисичанську. Евакуювали одного пораненого.

10.01 За минулу добу ЗСУ завдали багато ударів по острову Зміїний: знищено два катери типу "Раптор", малий десантний катер та ПЗРК "Тор", 80 загарбників пішли на дно.

Про це повідомив у Телеграмі речник Одеської обласної військової адміністрації Сергій Братчук.

"Протягом минулої доби наші ЗСУ нанесли багато ударів по острову Зміїний. Було знищено два катери типу "Раптор" та один отримав пошкодження, було також знищено малий десантний катер, 80 рашистів пішли на дно. Також знищено ПЗРК "Тор". Наш Зміїний або буде українським, або буде безлюдним", - сказав речник ОВА у відеозверненні.

Крім того, він повідомив, що вночі, 8 травня, підрозділами повітряного командування "Південь" були виявлені та знищені дві крилаті ракети типу "Х", випущені ворожим винищувачем з напрямку Чорного моря по Одещині.

Речник ОВА також нагадав про подовжену комендантську годину, яка триватиме в Одесі та області з 22 години 00 хвилин 8 травня 2022 року до 05 годин 00 хвилин 10 травня 2022 року. Братчук закликав не виходити з домівок або укриттів і не нехтувати сигналами про повітряну тривогу.

8.19 Вночі в Одесі знов пролунали вибухи. Жителі Арциза на Одещині повідомляють  що у місті зникло світло та вода, також не працює один з операторів зв'язку. Подробиці з'ясовуються.

8.18 вночі росіяни відкрили вогонь по Шипіловому. Там зруйновано двоповерховий будинок. За попередньою інформацією, під завалами опинилися 11 осіб.

Чотири будинки пошкоджено в Рубіжному, дев’ять – в Сєвєродонецьку, ще два – у Лисичанську. Евакуйований один поранений, повідмоляє Сергій Гайдай.

8.17 7 травня в Білогорівці внаслідок російського авіаудару виникли пожежі в будівлі школи на площі близько 300 м кв. та в будинку культури, повідомляє очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай.

Пожежу ліквідовували майже чотири години, потім проведено розбирання завалів та, на жаль, знайдені тіла двох загиблих. Евакуйовані з-під завалів 30 осіб, семеро з яких поранені. Скоріш за все, усі 60 осіб, що залишалися під уламками будівель, загинули. 

8.00 Оперативна ситуація на фронтах від Генштабу ЗСУ:

Противник не припиняє наступальних дій у Східній операційній зоні з метою встановлення повного контролю над територією Донецької, Луганської та Херсонської областей та утримання сухопутного коридору між зазначеними територіями та окупованим Кримом. 

  • На Волинському, Поліському та Сіверському напрямку обстановка без суттєвих змін.
  • Зберігається загроза нанесення з території білорусії ракетних та авіаційних ударів по об’єктах нашої Держави.
  • Визначені підрозділи збройних сил російської федерації  продовжують виконувати завдання з прикриття ділянки українсько-російського кордону у Брянській і Курській областях. 
  • На Слобожанському напрямку противник зосередив основні зусилля на недопущенні подальшого просування наших військ у бік державного кордону України на північ та північний схід від міста Харків. Ворог здійснював артилерійські обстріли у районах населених пунктів Прудянка, Слатине та Циркуни. Для посилення оборони в районі населеного пункту Козача Лопань  ворог проводив заходи з інженерного обладнання позицій.
  • На Ізюмському напрямку противник зосереджував основні зусилля на підготовці до продовження наступу на напрямках Ізюм – Барвінкове та Ізюм – Слов’янськ. З метою посилення угруповання з території російської федерації ворог передислокував дві батальйонні тактичні групи зі складу 35-ї загальновійськової армії у визначені райони. Здійснював артилерійські обстріли позицій підрозділів Сил оборони.
  • Для уточнення положення наших військ противник продовжував ведення повітряної розвідки у районах населених пунктів Ізюм та Кам’янка.
  • На Донецькому напрямку угруповання окупаційних військ продовжує наступальні дії на Лиманському, Попаснянському, Сєверодонецькому та Авдіївському напрямках. 
  • На Курахівському напрямку за підтримки артилерії ворог намагається відновити наступальні дії у напрямку населеного пункту Новомихайлівка.
  • На Лиманському напрямку в результаті штурмових дій противник захопив північну околицю Шандриголове.
  • На Маріупольському напрямку продовжує блокувати наші підрозділи у районі заводу “Азовсталь”. За підтримки вогню артилерії та танків проводить штурмові дії.
  • Противник продовжує підвезення озброєння, військової техніки, боєприпасів, паливно-мастильних речовин для забезпечення потреб угрупування військ на зазначеному напрямку. 
  • На Південнобузькому та Таврійському напрямках угрупування військ окупантів за підтримки авіації завдає ударів по військовим та цивільним об’єктам, проводить перегрупування і посилення підрозділів, нарощує систему вогневого ураження та матеріально-технічного забезпечення.
  • На Криворізькому напрямку з метою виявлення позицій підрозділів Збройних Сил України противник застосовував БпЛА “Орлан-10ˮ.
  • На Бессарабському напрямку обстановка залишається напруженою. Збройні формування в Придністровському регіоні Республіки Молдова та підрозділи оперативної групи російських військ перебувають у бойовій готовності “Повна”. 
  • Кораблі чорноморського флоту російської федерації в акваторіях Чорного та Азовського морів продовжують виконувати завдання з ізоляції району ведення бойових дій, ведення розвідки та вогневої підтримки на приморському напрямку. 
  • За попередню добу зенітно ракетними підрозділами Повітряних Сил було уражено один вертоліт Мі-28Н, сім БпЛА типу “Орлан”, два БпЛА типу “Форпост”  та дві крилаті ракети. Додатково два БпЛА типу “Орлан” було знищено зенітними ракетними підрозділами Сухопутних військ.
  • На території Донецької та Луганської областей захисниками та захисницями України за минулу добу відбито дев’ять атак ворога, знищено дев’ятнадцять  танків, двадцять одиниць бойової броньованої техніки, чотири спеціальних броньованьованих автомобілів, шість автомобілів та одну одиницю спеціальної інженерної техніки противника. 

Тримаємо стрій! Віримо у Збройні Сили України! Разом до перемоги! 

Слава Україні!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
live comments feed...