• Головна
  • ООН та Червоний Хрест направили на "Азовсталь" черговий гумконвой для евакуації людей
18:07, 5 травня 2022 р.
Надійне джерело

ООН та Червоний Хрест направили на "Азовсталь" черговий гумконвой для евакуації людей

Організація Об'єднаних Націй планує зібрати понад 2 млрд доларів для допомоги українським біженцям і тим, хто потребує допомоги вдома, а також сподівається вивезти ще певну кількість людей із заблокованого росіянами Маріуполя.

Про це заявив заступник генерального секретаря Організації Об'єднаних Націй і координатор надзвичайної допомоги Мартін Гріффітс на Конференції донорів для допомоги Україні, що відбувається в четвер у Варшаві, передає Укрінформ.

Гріффітс розповів про спільну з Міжнародним комітетом Червоного Хреста операцію з евакуації людей з Маріуполя.

Так, понад 100 людей були вивезені з «Азовсталі». Учора вдалося забрати понад 340 цивільних з різних частин міста, зазначив він.

«Сьогодні, зараз, конвой прямує до «Азовсталі», де має бути завтра вранці. Сподіваємося забрати тих, хто залишився в цьому пеклі, та доставити їх у безпеку», - заявив заступник генсека ООН. Він відзначив надзвичайну складність цієї операції.

Гріффітс наголосив на солідарності з Україною і підкреслив необхідність зробити все, щоб зменшити страждання людей.

«Ми ухвалили екстрене звернення з проханням (акумулювати) 2,25 млрд і сподіваємося, що їх вдасться зібрати», - сказав представник ООН.

Війна, зауважив він, «викликала найбільший рух людей, біженців, після Другої світової війни …в масштабі, якого ще не бачили в Європі», - зазначив Гріффітс і вказав, що понад 5,6 млн біженців виїхали в Європу, ще понад 7,7 млн стали біженцями всередині країни. Але є багато таких, хто просто не може залишити свої домівки – старі люди, інваліди тощо.

За оцінками ООН, майже 16 млн українців потребують гуманітарної допомоги. Потребують допомоги і близько 40% тих, хто залишив Батьківщину, додав Гріффітс.

ООН, за його словами, і понад 200 гуманітарних партнерів організації працюють над наданням допомоги, залучивши додатковий персонал. Організовано 8 гуманітарних хабів поза межами Києва.

Гріффітс побував у Києві тиждень тому, побачив братські могили, спілкувався з людьми.

Читайте також:

З'явилось відео евакуації маріупольців, які знаходились в "Азовсталі", - ВІДЕО

Біля 50 осіб, які покинули МК "Азовсталь" з евакуаційною колоною, не змогли дістатись Запоріжжя, - джерело

156 евакуйованих з "Азовсталі" прибули до Запоріжжя, - ФОТО, ВІДЕО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ООН #Червоний_хрест #Азовсталь #гумконвой
live comments feed...