• Головна
  • У Івано-Франківську відбулася акція на підтримку Маріуполя та захисників "Азовсталі", - ФОТО, ВІДЕО
09:36, 5 травня 2022 р.

У Івано-Франківську відбулася акція на підтримку Маріуполя та захисників "Азовсталі", - ФОТО, ВІДЕО

На Вічевому майдані Івано-Франківська відбулася акція "Врятуйте Маріуполь!" Понад 100 матерів, дружин, дівчат бійців, які зараз перебувають на заводі "Азовсталь" та переселенців з Маріуполя звернулися до Президента України та світових лідерів врятувати воїнів, які боронять місто.

Про це повідомляє Суспільне.

Мати бійця з "Азову" Ірина розповідає, що її син — поранений. Зараз перебуває на "Азовсталі".

"Ми дуже пишаємося нашими дітьми. Вони — дійсно воїни, які змогли протриматися такий тривалий час. Вони стоять і будуть стояти, але бійцям потрібна важка зброя, артилерія, щоб вони змогли роздовбати оту рашу, яка прийшла на нашу землю. Нехай матері з Росії почують нас і заберуть своїх дітей, бо вони загинуть там. Ми ніколи не віддамо своєї землі, ми не відступимо, навіть якщо доведеться нам — батькам іти туди. Ми всі підемо, це я обіцяю вам", — каже матір азовця.

З її слів, синові у травні виповнилося 25 років. У бійця є маленький син та дружина, яка й організувала цю акцію.

Головним завданням сьогоднішнього заходу є підсилення уваги світу й України до гарнізону у Маріуполі, який вже два місяці перебуває в оточенні, вважає голова Штабу оборони Прикарпаття  Сергій Сивачук.

"Я маю на увазі не лише азовців, не лише морпіхів та інших військових, а й мирних жителів, які зараз опинилися в пастці на заводі "Азовсталь". Вони тримаються мужньо. Є навіть й певні успіхи. Частину вдалося врятувати, і це вже велике щастя для нас. Але там ще дуже багато залишилося наших побратимів. Тому наше головне завдання — закликати всі міжнародні, державні, військові й політичні інституції, зробити абсолютно все можливе, щоб врятувати цих людей", — каже Сергій Сивачук.

Він пояснює, яку процедуру можна застосувати, щоб звільнити військових.

"Ми говоримо про практику “Екстракшн”. Насправді вже такий приклад у світовій історії був у 1940 році в містечку Дюнкерк, де опинилися багато військових — британців, бельгійців, французів. Навіть тоді з нацистами вдалося домовитися і застосувати цю процедуру", — розповідає Сергій Сивачук.

За його словами, це мала б бути спецоперація за участю кількох держав, міжнародних організацій, зокрема ООН, Червоного Хреста, журналістів, священнослужителів, які б гарантували безпеку для тих, хто евакуйовується.

Сергій Сивачук каже, що "Азовсталь" захищають орієнтовно 50 прикарпатців, які є бійцями полку "Азов".

Актор Франківського драмтеатру Олексій Гнатковський оголосив спільну заяву до ООН, міжнародного комітету Червоного Хреста та світових політиків із закликом допомогти провести процедуру екстракції.

Фото Суспільне Карпати


Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #Івано-Франківськ
live comments feed...