• Головна
  • Як росіяни в Маріуполі Православну церкву України знищували, - ФОТО
11:26, 3 травня 2022 р.

Як росіяни в Маріуполі Православну церкву України знищували, - ФОТО

Після окупації Донецька Донецька та Маріупольська Єпархія Православної церкви України переїхала до Маріуполя. Зараз будівля єпархії повністю знищена. Але церква – це ж не будівля, це люди. І вони виявились незламні.

Митрополит Донецькій та Маріупольський Сергій розповідав, як непросто було облаштовуватись в Маріуполі. 

Як росіяни в Маріуполі Православну церкву України знищували, - ФОТО, фото-1

Тут, у місті, всюди домінувала церква Московського патріархату. Міська влада Маріуполя, яка всі роки незалежності контролювалась проросійськими партіями, відмовляла церковним громадам Київського патріархату (так тоді називалась ПЦУ) навіть у виділенні землі під будівництво храмів. Що там вже казати про іншу допомогу. Священники Київського патріархату були «нерукопожаті» в Маріуполі. 

Після подій 2014 року ситуація дуже повільно, але почала змінюватись. ПЦУ отримала декілька ділянок землі і стала розбудовувати приходи. Проте колеги з московського патріархати так і залишились ворожими до них.

Коли почалась повномасштабна війна росії проти України в лютому 2022 року, переважна більшість священників московського патріархату не просто залишилась в Маріуполі, а і радо вітала окупантів. Правда, неушкоджених церков в місті залишилось небагато – хіба що недобудований храм біля Театрального скверу. Але окупантам це не завадило, і вони разом з настоятелем Свято-Михайловського храму МП відслужили Великдень у храмі з пошкодженими куполами.

Як росіяни в Маріуполі Православну церкву України знищували, - ФОТО, фото-2

А ось священники Православної церкви України потрапили до так званих розстрільних списків.

«Співробітники Служби безпеки України попереджали мене, казали, що їм відомо про існування таких списків. І що я його очолюю», - розповів нам митрополит Донецький і Маріупольський ПЦУ Сергій.

Але спочатку ніхто з ПЦУ залишати місто не збирався. Навпаки, вони посилили свою роботу щодо допомоги людям, годували, давали прихисток.

В будівлі єпархії переховувались мешканці приватних будинків, в яких не було підвалів.

«Проблеми у нас почались ще в лютому. Телефонує мені сусід і каже, владико, тут побачив, що у вас на заборі єпархії хтось щось таке дивне залишив, якісь позначки.

Я виходжу роздивляюсь, а там щось понаписане було чимось таким липким. Ми почали віддирати – не виходить. Довелось брати монтажну піну і все це задувати. Потім ще декілька разів така мітка з’являлась на нашому заборі. Тож не врятували ми єпархію. На початку березня росіяни таки поцілили в будівлю і все зрунували. В цей час там переховувались 19 чоловік. Не всі врятувались...»

Як росіяни в Маріуполі Православну церкву України знищували, - ФОТО, фото-3

 Росіяни повністю зруйнували не тільки єпархію, але і будинки поруч. Там майже не залишилось нічого вцілілого.

Як росіяни в Маріуполі Православну церкву України знищували, - ФОТО, фото-4

8 березня вони залишили Маріуполь. Їхали без ікон, без хрестів, без ряс – в цивільному, бо не випустили б росіяни через блокпости.

На жаль, виїхати з міста вдалось не всім. Доля декількох священників невідома. Одна людина загинула

«Знаєте, я перший митрополіт, який благословив капеланів на вбивство ворогів. Мене одна журналістка питала, владико, як це можливо. А я їй відповідаю: можливо, і Біблія це не забороняє. Історія церкви вже має такі приклади. Давайте згадаємо Сергія Радонежського, який благословив монахів на бій проти ворогів. А ще я запитав цю журналістку, якщо б вона йшла вулицею з дитиною, а на її дитину напав бандит і погрожував вбити дитину, вона б почала захищатись чи стояла б і молилась? У журналістки після цього закінчились запитання».

Як росіяни в Маріуполі Православну церкву України знищували, - ФОТО, фото-5

Сьогодні десятки капеланів Православної церкви України не просто моляться, а вбивають окупантів, які прийшли на нашу українську землю.

«Ми на своїй землі. І Бог дає нам право захищатись», - каже владика Сергій.

Зараз він разом зі своєю паствою організував волонтерський хаб «Доброго ранку, ми з Маріуполя» і хоча до перемоги над ворогом ще далеко, ПЦУ вже готується повертатись у місто.

«Ми повернемось на білому БТРі, - жартома каже митрополит. – Я маю на увазі великий караван гуманітарної допомоги. Ми не будемо чекати, поки місто буде поновлено. Ми будемо жити в наметах, ми будем годувати, поїти, допомагати. Я вірю в український народ і нашу перемогу».

Читайте також: Російські нелюді знищили Донецьку єпархію Православної Церкви України, - ФОТО

"Доброго ранку. Ми з Маріуполя". Як у Дніпрі рятують, годують, лікують усіх, хто залишився без дому, - ФОТОРЕПОРТАЖ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
live comments feed...