• Головна
  • Вони потребують ноутбуків і роботи. Як маріупольці допомагають своїм вчителям вижити в умовах війни
19:07, 2 травня 2022 р.

Вони потребують ноутбуків і роботи. Як маріупольці допомагають своїм вчителям вижити в умовах війни

Тисячі вчителів, які викладали в маріупольських школах, виховували малечу у дитячих садочках Маріуполя, зараз потрапили у край скрутне становище. Зарплати педагогів і без того були невеликими. А тут ці люди опинились без даху над головою, без роботи і часто без технічних засобів продовжувати роботу навіть дистанційно.

Але допомога прийшла до вчителів звідки, звідки вони точно її не чекали – від колишніх випускників.

Ще на початку березня Катерина Песоцька, випускниця Технічного ліцею, написала в чат випускників 2009 року пропозицію допомогти своїм викладачам.

Вони потребують ноутбуків і роботи. Як маріупольці допомагають своїм вчителям вижити в умовах війни, фото-1

«Ми з однокласниками в 2019 році святкували 10-річчя закінчення навчання, тож створили тоді цей чат. І я вирішала їм скористатися, щоб запитати про долю наших викладачів. І з’ясувалось, що багато хто з них потребує допомоги. І ми вирішили, що треба зорганізуватись і допомогти».

До ініціативи долучилась Даша Скубій, і дівчата почали працювати.

Вони потребують ноутбуків і роботи. Як маріупольці допомагають своїм вчителям вижити в умовах війни, фото-2

Першою, кому вони допомогли, стала викладачка англійської мови, яка опинилась в Одесі. Потім допомогли вчителю інформатики, який виїхав до Тернопільської області. А потім до них почали звертатися і інші викладачі. І швидко з’ясувалось, що педагогів, які дуже потребують допомоги, - багато. І тоді дівчата вирішили допомагати всім, а не тільки викладачам Технічного  ліцею.

Вони створили в гугл-формі опитувальний лист, який педагоги мають заповнити, щоб визначитись, яка саме допомога потрібна.

«Ми можемо надавати технічну допомогу (придбання певної техніки), фінансову, допомогу з пошуком роботи або житла, - розповідає Катерина Пісоцька. – Найчастіше вчителі просять придбати для них ноутбуки. Багато хто виїжджав під обстрілами, без речей. Ноутбук – це можливість відновитися на роботі, вести дистанційне навчання, займатися репетиторством».

В перші тижні роботи волонтерської групи від маріупольських вчителів надійшло 17 заявок, головним чином с проханням придбати ноутбуки або надати фінансову допомогу. А сьогодні таких заявок вже 330. Спрацьовує сарафанне радіо. Вчителі передають один одному інформацію про те, що є можливість отримати допомогу і відновити свою професійну діяльність.

«Ми вирішували питання, як верифікувати  подані заявки, щоб не потрапити на обман. Спочатку все було дуже просто: вчитель, якого ми добре знаємо, рекомендував інших педагогів. Але потім, коли кількість заявок стрімко стала рости, такий метод вже не спрацьовував. І ми почали співпрацю з департаментом освіти Маріупольської міської ради – там нам підтверджують, чи дійсно людина, яка подала заявку на допомогу, є вчителем або вихователем дитячого садочку Маріуполя. З усіх заявок, що ми отримали, лише одна була від людини, яка звільнилася ще до початку війни», - розповідають волонтери.

На жаль, вони можуть допомогти не всім.

«Не всі з цих 330 заявок – валідні. Ми допомагаємо лише педагогам, які зараз знаходяться на території України. Тим, хто знаходиться в Європі, ми надаємо консультативні послуги. Педагогам на окупованій території або в росії ми допомогти не можемо».

Маріупольським волонтерам допомагають придбати ноутбуки іноземні фонди та організації. 

«Перші 5 ноутбуків ми знайшли серед друзів. А потім нам стали пропонувати допомогу інші. Наприклад,  5 макбуків надала компания Grammarly Ukraine, ще 8 -  компанія Terrasoft Ukraine, і зараз ми чекаємо на 4 макбуки від компанії Pleo», - розповідають Катя і Даша.

Загальна потреба  - 90 ноутбуків. Але це число може зростати разом з кількістю заявок.

«Окрім ноутбуків, ми підтримуємо вчителів і грошима. В цьому нам допомагає Collective Relief. Завдяки їм ми вже виплатили допомогу 10 вчителям по 6 тисяч гривень кожному. Вчителька Ірина Омельченко, яка отримала допомогу, не могла втримати емоцій. Це невеликі гроші, але вона розчулилась. Її син зараз захищає Україну, їй нема від кого отримати допомогу, тому вона просто не могла добрати слів, настільки ця невеличка підтримка була суттєвою для неї. Ми плануємо і далі надавати фінансову допомогу вчителям. Але поки що не до кінця зрозуміло, скільки саме людей може звернутися до нас».

За даними Маріупольської міської ради, всього в Маріуполі працювали 4500 педагогів. Проте лише 1759 з них вийшли на зв’язок с початку війни.

«Можливо, хтось поїхав з Маріуполя і тому не виходить на зв’язок, можливо хтось досі залишається в місті. Наразі ми розраховуємо, що до нас можуть звернутися біля 1000 маріупольських вчителів. Тому ми продовжуємо збір коштів, щоб мати змогу допомогти кожному», - кажуть дівчата-волонтери.

Якщо у вас є бажання допомогти тим, хто навчав вас, хто став вчителем і другом для ваших дітей, - переходьте на сайт волонтерської ініціативи. Тут є дуже зручні форми, щоб надати допомогу.

Якщо ви вчитель – перейдіть за посиланням тут, заповніть форму, і вам обов’язково допоможуть.

Читайте також: Окупанти в Маріуполі відкрили «школу». Як це стало можливим, і хто пішов на співпрацю з ворогом, - ФОТО, ВІДЕО

"Доброго ранку. Ми з Маріуполя". Як у Дніпрі рятують, годують, лікують усіх, хто залишився без дому, - ФОТОРЕПОРТАЖ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
live comments feed...