
В Азовському морі через війну росіяни припинили ловити рибу - бояться загроз та провокацій, - росЗМІ
Рибодобувні підприємства з Ростовської області, Краснодарського краю та Криму обмежили або зовсім припинили вилов в акваторії Азовського моря - на підприємствах - через війну в Україні та можливі загрози і провокації.
Про це пише російське видання «Donnews.ru» з посиланням на постанову уряду РФ про розподіл міжбюджетних трансфертів в 2022 році, передають "Наші гроші".
Оскільки рибовидобувники зазнають серйозних збитків через непередбачені простої, федеральна влада вирішила надати їм фінансову підтримку.
«Уряд ухвалив рішення підтримати рибальські підприємства, які ведуть промисел в Азовському морі, але зараз через обмеження, викликані геополітичною ситуацією, перебувають у простою», — йдеться в тексті документа, підписаного головою російського уряду Михайлом Мішустіним.
Розмір компенсації рибогосподарським підприємствам розрахований з урахуванням їхньої виручки від вилову водних біологічних ресурсів, що становить близько 7 тисяч тон, а також середньої ціни (35 рублів за кг) і 20% від виручки, спрямованої на виконання зобов’язань з виплати заробітної плати, сплати податків та соціальних відрахувань.
«Таким чином, потреба в разовій мірі підтримки в засобах федерального бюджету на 2022 рік складе близько 50 млн рублів», – зазначено в ухвалі.
Основною умовою надання держпідтримки є зобов’язання зберегти 90% загальної чисельності працівників.
У документі прописано кількість організацій, які займалися видобуванням риби в Азовському морі в 2019–2021 рр.: таких налічувалося 120. З них більша частина — це індивідуальні підприємці з однієї–двох рибальських бригад.
Нагадаємо, наразі статус Азовського моря визначається кількома міжнародними договорами - це Конвенцією Організації Об’єднаних Націй з морського права 1982 року та Договором між Україною та Росією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки, підписаний 24.12.2003. У цьому Договорі йдеться, що діяльність у сфері рибного господарства регулюється відповідно до Угоди 93-го року засідання Українсько-Російської Комісії (УРК).
Угода між Україною та рф про спільне користування Азовським морем досі чинна, а Держрибагенство ділить із російською стороною квоти на вилов риби
У 2019 році Україна з росією підписали протокол, яким розділяються квоти вилову риби в Азовському морі. У протоколі також прописано, що в разі затримання моряків, їх будуть передавати стороні, громадянства якої вони належать.
Зараз росія в «загальному морі» почувається єдиним повним господарем, вирішує, які судна пропускати через протоку, які ні, може по кілька діб проводити огляди, на очах усього світу розстріляла українські кораблі та захопила в полон українських моряків. Веде необмежений промисел риби, що підриває систему оновлення косяків. Забруднює Азовське та Чорне моря хімічними викидами, від чого страждають дельфіни та вся морська популяція. Для обмеження судноплавства безпідставно «закриває» як «заборонені райони» величезні акваторії, ніж усупереч морському праву унеможливлює вільне судноплавство.