• Головна
  • Він керував Маріуполем 10 років. Помер почесний громадянин міста Олександр Зозуля
11:30, 2 травня 2022 р.
Надійне джерело

Він керував Маріуполем 10 років. Помер почесний громадянин міста Олександр Зозуля

Сьогодні, 2 травня, на 86 році життя, помер почесний громадянин Олександр Зозуля. Він очолював Маріупольський міськвиконком з 1980 до 1990 років і фактично керував містом.

Про це у Facebook повідомила журналістка Алевтина Швєцова

Про смерть Зозулі вона дізналась від його доньки.

Нагадаємо, Олександр Михайлович Зозуля керував містом з 1980 по 1990 роки.

У цей час у Маріуполі працювали всі міські підприємства: м'ясокомбінат, пивзавод, лікеро-горілчаний завод. У самому місті працювало 11 асфальтних заводів і питання доріг вирішувалося дуже оперативно та якісно.

На заслуженому відпочинку Олександр Михайлович багато розповідав про період перебування біля керма міста.

Олександр Зозуля зазначав, що свого часу не так часто, як нинішньому меру Маріуполя, доводилося бувати у столиці. До Києва та Москви він їздив, щоб звернути увагу на місто. І не з порожніми руками.

"Азовська тюлька йшла "на ура". Я вже не кажу про ляпинську редиску, яку я привозив до столиці у квітні. Ви уявляєте?", - розповідав Олександр Михайлович.

Згадував також, як у "перебудовний період" у Маріуполі був величезний підйом: зводився киснево-конвертерний цех "Азовсталі", на будівництві табору "3600" працювало 11 тисяч умовно звільнених. Основна частина залишилася згодом у місті, завела сім'ї...

За його словами, після того, як будівництво завершилося, у місті зросла злочинність. У зв'язку з напруженою криміногенною обстановкою діяло до 10 комендатур у місті. Як то кажуть, на передовій ударній будові були комсомольці – добровольці, а найстрашнішу роботу робили ув'язнені.

"Він не просто любить місто. Він народився, виріс у ньому, і все йому в ньому дорого", - з теплотою розповідала про чоловіка чоловіка. - У нього дуже багато накопиченого досвіду, яким він може поділитися".

Олександр Зозуля буде похований у Червонограді.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #Зозуля
live comments feed...