• Головна
  • В Виноградном російські окупанти влаштували ще одну братську могилу площею 1125 квадратних метра
20:42, 22 квітня 2022 р.

В Виноградном російські окупанти влаштували ще одну братську могилу площею 1125 квадратних метра

Супутник зафіксував ще одну братську могилу поблизу Маріуполя – поруч із кладовищем окупованого села Виноградне, яке знаходиться у 5-6 кілометрах від міста.

Про це свідчать супутникові знімки, які є у розпорядженні «Схем» (Радіо Свобода). У коментарі журналістам влада Маріуполя повідомляє, що отримувала повідомлення від жителів про ще одне ймовірне місце масового поховання у цьому селі – загиблих внаслідок регулярних обстрілів російською армією.

Згідно з супутниковими знімками, викопані траншеї на території кладовища окупованого села з’явилися в кінці березня. На знімках 17 березня цих розкопок ще немає. На фото Maxar за 29 березня вже помітні траншеї розміром орієнтовно 38 на 4 метри.

Порівняння місця поховання на знімках за 17 березня 2022 року та 29 березня 2022 року

В Виноградном російські окупанти влаштували ще одну братську могилу площею 1125 квадратних метра, фото-1

Відповідно до супутникового знімку Planet за 20 квітня розмір місця масового поховання збільшився (став 45 на 25 метрів).

Ймовірна братська могила в окупованому с. Виноградне біля м. Маріуполь, 20 квітня 2022 року

В Виноградном російські окупанти влаштували ще одну братську могилу площею 1125 квадратних метра, фото-2

Про те, що поруч із кладовищем села Виноградне під час окупації російськими військовими з’явилася братська могила місцевій владі, повідомили жителі – після публікації «Схем» про зафіксовану супутником 300-метрову братську могилу в окупованому російськими військами селищі Мангуш. Цю інформацію «Схемам» передав міський голова Маріуполя Вадим Бойченко. Він вважає, що там можуть бути тіла сотень загиблих – переважно з лівобережної частини Маріуполя.

«Там вони ховають місцевих мешканців, яких ворожа російська армія вбила літаками, артилерією. Коли розпочались запеклі бої у місті після 20 березня, то тіла з вулиць вже прибирати ми змоги не мали… За попередніми даними в місті Маріуполь було вбито більше 20 тисяч місцевих жителів», – розказав Вадим Бойченко.

Раніше великий могильник з тілами загиблих марупольців був знайдений на території селища Мангуш.

Нагадаємо, що з 1 березня Маріуполь знаходиться в повній блокаді. Місто обстрілювалось протягом місяця безперервно зі всіх видів важкої артилерії, а також з літаків та з моря.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
live comments feed...