• Головна
  • Ахметов пообіцяв відновити Маріуполь
08:00, 17 квітня 2022 р.

Ахметов пообіцяв відновити Маріуполь

Фото - Reuters

Фото - Reuters

Найбагатша людина України Рінат Ахметов пообіцяв допомогти відновити обложене місто Маріуполь, місце, близьке його серцю, де він володіє двома величезними сталеливарними заводами, які, за його словами, знову конкуруватимуть на світовому рівні.

Про це він розповів виданню Reuters

Рінат Ахметов бачив, як його бізнес-імперія була зруйнована вісьма роками бойових дій на сході України, але залишається непокірним, упевнений, що ті, кого він називає «нашими хоробрими солдатами», захистять місто Азовського моря, перетворене на пустку внаслідок семи тижнів бомбардувань. 

Однак на даний момент його компанія Метінвест, найбільший виробник сталі в Україні, оголосила, що не може виконати свої контракти на поставку, і в той час як його фінансово-промислова Група СКМ обслуговує свої боргові зобов'язання, його приватний виробник електроенергії ДПЕК оптимізував виплату своїх боргів» в угоді із кредиторами.

«Маріуполь – це глобальна трагедія та глобальний приклад героїзму. Для мене Маріуполь був і завжди буде українським містом", - сказав Ахметов у відповідях на запитання Reuters.

«Я вірю, що наші відважні воїни захищатимуть місто, хоча я розумію, наскільки їм важко», — сказав він, додавши, що перебуває в щоденному контакті з менеджерами Метінвесту, які керують заводами «Азовсталь» та ММК «Ілліч» Маріуполь.

У п'ятницю Метінвест заявив, що ніколи не працюватиме в умовах російської окупації і що облога Маріуполя вивела з ладу понад третину металургійних виробничих потужностей України

Ахметов високо оцінив «пристрасть і професіоналізм» президента Володимира Зеленського під час війни, мабуть, згладив відносини після того, як український лідер минулого року заявив, що змовники, які сподіваються повалити його уряд, намагалися залучити бізнесмена.

Ахметов назвав це звинувачення «абсолютною брехнею» на той час.

"І війна, звичайно, не час для того, щоб ворогувати... Ми відновимо всю Україну", - сказав він, додавши, що повернувся до країни 23 лютого і відтоді перебуває там.

Ахметов не сказав, де саме він знаходиться, але що він був у Маріуполі 16 лютого, у день, коли деякі західні спецслужби очікували на початок вторгнення. "Я розмовляв з людьми на вулицях, я зустрічався з робітниками...", - сказав він.

«Моя амбіція полягає в тому, щоб повернутися до українського Маріуполя та реалізувати наші (нові виробничі) плани, щоб маріупольська сталь могла конкурувати на світових ринках, як і раніше».

Читайте також: В умовах окупації меткомбінати Маріуполя відновити свою роботу не зможуть, - Рінат Ахмєтов

Два визита, - ФОТО, ВИДЕО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь #Ахметов
live comments feed...