• Головна
  • Ситуація в Маріуполі. Все, що вдалося дізнатись на цей час
14:52, 13 квітня 2022 р.

Ситуація в Маріуполі. Все, що вдалося дізнатись на цей час

Маріуполь знову рівняють з землею. 

Як повідомляють мешканці Приморського району, саме він зараз є епіцентром обстрілів. Селище Моряків, Черьомушкі, Приморський бульвар, Велику Морську та околиці закидають авіаційними бомбами, та обстрілюють з моря.

Також під обстрілами частина Лівобережжя Маріуполя.

Вчора частинам 36 бригади морських піхотинців вдалося з’єднатися з підрозділами «Азову». Це посилило позиції українських захисників.

Тож ні про ніякий окупований Маріуполь не йдеться.

Тим більше що вчора з’явилась інформація, що з боку Запоріжжя таки будуть намагатися деблокувати Маріуполь силами азовців, які йдуть на зустріч. Але ця інформація потребує додаткової перевірки.

Тим не менш, окупанти на тій частині міста, яку їм вдається утримувати, намагаються будь якою ціною показати ілюзію мирного життя.

Люди, які залишилися в місті, отримали повідомлення, що в Маріуполі має запрацювати школа. Поки що одна - №53. Зараз її приводять до ладу.

53-я школа  - одна з 5% шкіл, які вціліли. Хто там може викладати – не зрозуміло. Більшість педагогів виїхала з міста. 

«Ми намагаємося веріфікувати ці дані, кажуть в коментарі 0629 в прес-службі Маріупольської міської ради. – Проте це зробити и дуже складно. Ми маємо інформацію про тих вчителів, які виїжджали через Запоріжжя або через інші офіційні пункти прийому біженців. Але ж багато хто осів в селах навколо Маріуполя, або поїхав далі без реєстрації в Запоріжжі. Тож ми не знаємо точно, чи залишились в Маріуполі вчителі і скільки їх»

В будь-якому разі в Маріуполі навряд чи збереглися підручники. Там немає зошитів, немає олівців та ручок. Інтернету теж немає. Відновити навчання практично не можливо.

А ось що можливо, так це зробити картинку для відеокамери  і полишити ці марні справи. Саме так зробили окупанти в сусідній Волновасі, де показовий запуск навчання відбувся у школі, у якій вцілів тільки фасад.

В Маріуполі немає світла, тепла, їжі – ці речі залишаються незмінними. 

Найстрашніше, наразі майже немає можливості залишити місто. Фільтраційні табори переповнені. Люди, які хочуть залишити окупацію, чекають тиждень, а іноді і два тижні.

Люди голодні. Єдина їжа, яка залишилась у місті – це гуманітарна допомога от ворога. Росія категорично не пропускає жодного гумконвою з української сторони.

Останнім часом окупанти стали розстрілювати волонтерські автівки, які невеликими партіями завозили продукти і ліки в Маріуполь. Тож таких ініціатив майже не залишилось.

Люди продовжують залишатися в інформаційному вакуумі. Зв’язок можливий тільки через картки мобільного оператора «Фенікс» окупантів. Але цей зв’язок нестабільний. Він не дає змоги вийти в інтернет. Людям розповідають, що Україна вже програла цю війну. Що скоро, восени, в Маріуполь повернуть світло. Поки що це не вдалося зробити в жодному куточку Маріуполя.

За інформацією Маріупольської міської ради та обласної військової адміністрації, в Маріуполь завели вже 13 пересувний автомобілів-крематоріїв. Окупанти терміново знищують сліди своїх злочинів, спалюючи трупи маріупольців.

За даними голови ОВА Павла Кириленко, в Маріуполі вже загинули 22 тисячі осіб. Але ці цифри ще будуть уточнювати.

В Маріупольській міськраді впевнені, що в місті залишається від 80 до 100 тисяч мирних мешканців. Наступна битва за Схід, яка може розпочатися вже завтра, може стати ще більш кривавою. Бо ці люди не захищені. В Маріуполі вже майже не залишилось надійних сховищ, а 90% будинків – зруйновані повністю або частково.

ЧИТАЙТЕ НАС В ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ "МАРІУПОЛЬ 0629"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
live comments feed...