![](https://s.0629.com.ua/section/logo/upload/pers/17/logo.png?20250118)
Скільки Україна може заробити на металобрухті, якщо продасть та переплавить російські танки та літаки
Металургія в України перебуває в складному становищі через війну. Проте після перемоги все може дуже швидко змінитися. Бо ворог залишає Україні в якості металобрухту велику кількість цінної сировини.
Не виключено, що власник маріупольских заводів Рінат Ахметов в якості компенсації за зруйновані підприємства в Маріуполі, може отримати частину цього металобрухту безкоштовно.
Журнал Forbes порахувал, скільки українська держава може заробити на російському металобрухті.
Наша армія за сім тижнів війни знищила 5000 одиниць російської техніки, перетворивши її на купу металу, який можна використати для відновлення інфраструктури країни.
Вага всієї знищеної російської техніки на 8 квітня – 85 000 т:
- близько 75 000 т – вуглецева та нержавіюча сталь;
- 2500 т – алюміній;
- 1000 т – мідь;
- понад 360 т титану та магнію;
- а також 10 кг платини, 18 кг золота та 1,2 тонни срібла.
Для розуміння масштабу: у 2021 році загальна заготівля металобрухту в Україні – 4,1 млн т. Українські металургійні заводи для виробництва сталі використали 80% цього металобрухту.
Якщо утилізувати всю військову техніку, а метали продати, то можна отримати близько $45 млн
$31 млн принесе брухт чорних металів;
$8 млн – мідь;
$4 млн – алюміній;
$1 млн – інші кольорові метали;
$1 млн – дорогоцінні метали.
Правда, пише видання, утилізація війського металобрухту потребує спеціальної процедури. Наприклад, утилізацію літаків контролює СБУ, залишки снарядів - Міністерство оборони, а утилізацією стрілецької зброй займається Нацполіція.
Частина танка, що залишилася, сортується за видами металів, які можуть бути продані на відкритих аукціонах або передані оборонним підприємствам. Така модель утилізації військової техніки працювала і до війни, каже президент асоціації «УАВтормет» Володимир Бублей. «Це дорогий процес, який зазвичай потребує дотацій з боку держави, – каже він. – У цьому разі йдеться не про заробіток, а про безпеку та поповнення запчастинами української армії».
Тож, український фермер навряд чи зможе заробити на віськовому металобрухті. А ось великий бізнес