• Головна
  • У Маріуполі росіяни застосовують по житлових будинках пекельну зброю - УР-77 «Змій Горинич», - ВІДЕО
09:37, 11 квітня 2022 р.

У Маріуполі росіяни застосовують по житлових будинках пекельну зброю - УР-77 «Змій Горинич», - ВІДЕО

4 квітня в сюжеті одного з російських пропагандистів, який працює з переднього краю російських окупаційних військ, на вулицях зруйнованого росіянами мирного українського міста Маріуполь була помічена самохідна установка дистанційного розмінування мінних полів УР- 77 “Метеорит”, у військах більш відома як “Змій Горинич”.

Ця система була розроблена ще в далеких 70-х роках минулого століття, її основне завдання - пророблення проходів у протитанкових мінних полях супротивника під час бою.

Коротко про тактику застосування: з самохідного шасі (створено на базі САУ 2С1 “Гвоздика”) реактивним снарядом вистрілюється з машини, витягуючи за собою шнур, начинений вибухівкою загальною довжиною 90 м, при детонації на мінному полі від вибухової хвилі детонують всі міни радіусом 3 м від нього. Таким чином, утворюється безпечний для бронетехніки прохід (смуг) у мінному полі розміром 90 на 6 м.

Але російські війська під час сирійської кампанії, зіткнувшись із важкими міськими боями, додумалися її використовувати за умов вуличних боїв, коли не було можливості застосовувати авіацію. Заряд вистрілювався прямо на житлові будинки, в яких, на думку російських військових, були вогневі точки супротивника. При цьому наявність у цих будинках цивільного населення особливо до уваги не бралася…

Ця тактика дозволила здобути перемогу над бойовиками, але призвела до катастрофічних руйнацій сирійських міст та загибелі тисяч безневинних мирних жителів. Але для росіян такі супутні втрати цивільного населення ніколи не були перешкодою.

Зіткнувшись з героїчним опором захисників Маріуполя, що перетворився на український Сталінград, росіяни та їх проксі у вигляді так званої «армії ДНР» загрузли в міській забудові, зазнали найважчих втрат, як заявив один з лідерів бойовиків Олександр Ходаковський – підрозділи 9 полку, які пробивали дорогу до Маріуполя, просто скінчилися!

Російське командування загнало до непокореного українського Маріуполя «Змій Горинича». Наслідки його бойового застосування по житлових маріупольських кварталах не змусили довго чекати. Знову ж таки, завдяки кадировцям (не плутати з чеченцями!), світ побачив черговий військовий злочин – бойове застосування УР-77 у житлових будинках, в яких опинилися мирні жителі, а не захисники Маріуполя.

На відео нижче, чітко чутно голос жінки, яка істерично вигукує ім'я Наташа, на задньому плані видно окремих бойовиків, що радісно тиняються по руїнах житлового будинку.

Після кількох одиночних пострілів за кадром голос на якийсь час замовкає, наприкінці знову з'являється голос жінки з криками «Наташа, о Боже…» у супроводі важких стогонів іншої жінки.

Пораненим цивільним,   які вижили після застосування «Змій Горинича», кадировці очікувано жодної першої медичної допомоги не надають, натомість просто записують чергове хвалькувате відео для тік-току.

Дослівний переклад розмови бойовиків (переклад наданий українською розвідкою):

"Ассаламу алейкум! Заради Аллаха, подивіться, що з ними тут зробили, обстрілявши «канатом». Свої ж. Щойно тут все було ціле.

Інший голос: ось той дім покажи, Мухаммаде. Вони рознесли тут усе до дідька. Ледве не вбили нас.

Інший голос: он туди подивися. Нас повністю розкидало тут. Просто мало не вбили. Мурад! Вони мало нас двох не вбили. Ледве не вбили нас! Вони повністю розрівняли це місце.

Інший голос: я весь білий. Хай убереже тебе…»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
live comments feed...