• Головна
  • Ситуація в Маріуполі станом на 10 квітня. Все, що вдалося дізнатись
10:05, 10 квітня 2022 р.

Ситуація в Маріуполі станом на 10 квітня. Все, що вдалося дізнатись

Ворог минулу добу не припиняв спроби штурмом взяти позиції українських військових в Маріуполі. Але успіху не мав.

Як повідомили 0629 захисники Маріуполя, на деяких напрямках українським військовим довелось трохи посунутися, на деяких., навпаки, відкинули ворога. Але принципово ситуація щодо контролю міста не змінилась.

За інформацією Генерального штабу ЗСУ, за минулу добу на Донецькому та Луганськомузнищено чотири танки, вісім одиниць броньованої та сім одиниць автомобільної техніки противника.

На території, яка зараз контролюється окупантами, триває зачистка. Ворог ходить по домівках, веде перепис населення, що залишилось. Шукає серед людей «нацистів».

«Нацистом» для росіянина є будь-яка людина, яка засуджує агресію росію в Україні і підтримує незалежність своєї держави.

Місцеві мешканці розповідають, що деякі їх сусіди просто зникають після таких перевірок.

Окупати також почали збирати трупи загиблих. Їх звозять в декілька точок на мапі Маріуполя. Відомо, що складують трупи в шляхопроводах в Кальміуському районі Маріуполя, на продуктових базах по Запорізькому шосе. Наразі невідомо, куди звозять тіла загиблих у Лівобережному районі.

Окупанти обіцяють відновити роботу магазинів. Депутат держдуми російської федерації саблін в ефірах пропагандистських каналів розповів, що відкриють один магазин на Лівобережжі. Проте, як стало відомо 0629, світло відновити не вдалося, тож ворог ввімкнув генератор для ілюзії відновлення.

Саблін обіцяє соціальні ціни, проте не каже, а де власне людям брати гроші, якщо в Маріуполі не працює – і не запрацює до повного звільнення Маріуполя – жодне підприємство.

Складна ситуація в Маріупольському порту. З початку війни в порт увійшли і не змогли вийти декілька іноземних суден. Зараз вони потрапляють під обстріли окупантів. Є поранені. Росія втручається в перемовини і заважає евакуювати екіпажі суден.

На жаль, не припиняється мародерство в місті. Грабують не тільки окупанти, але і місцеві, шукають не тільки їжу (бо це зрозуміло), а все, що може сподобатись в будинку, який залишили власники майна. На пустих квартирах та будівлях все частіше з’являться написи: «Тут живуть люди», щоб налякати мародерів.

Читати також: Окупанти цинічно обманюють екіпажі іноземних суден в Маріупольсокму порту

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
live comments feed...