• Головна
  • Історія однієї фотографії. Що трапилось з людьми, які були в автомобілі «Діти» в центрі Маріуполя, - ФОТО
12:44, 3 квітня 2022 р.

Історія однієї фотографії. Що трапилось з людьми, які були в автомобілі «Діти» в центрі Маріуполя, - ФОТО

Історія однієї фотографії. Що трапилось з людьми, які були в автомобілі «Діти» в центрі Маріуполя, - ФОТО

Це фото Associated Press за короткий час стало відоме на весь світ. Білий автомобіль з написом «Діти» стоїть розстріляний в самому центрі Маріуполя, біля Театрального скверу і зруйнованого драматичного театру. Що сталося з дітьми, які були всередині машини? Це питання задають сотні тисяч людей, які побачили це фото.

 Нам вдалося розшукати людину, яка їхала в колоні разом з розстріляним автомобілем. 

Маріуполець Артем бачив все на власні очі і ось, що він розповів.

«Було 22 березня. Ми мешкали на Мирному (селище в Кальміуському районі Маріуполя - ред). Тільки в 20-х числах березня до нас докотилась інформація, що з Маріуполя можна евакуюватись. Люди у нас дуже швидко зібрались. Дуже велика кількість машин була, десь 15 чи 16 автомобілів. І ми рушили на виїзд з Маріуполя. Біла «Газель» теж їхала з нами. Це була машина з сусідньої вулиці на Мирному. Тому я не знаю точно, скільки там було дітей. Знаю, що багато, і що з ними їхали двоє дорослих та водій.

Ми виїхали вранці. Їхали мимо п’ятих заводських воріт, мимо першої лікарні. Біля заправки на других прохідних повернули на вул. Макара Мазая. Там, біля будівлі патрульної поліції, дорога була перегороджена двома великими цистернами. Довелось маневрувати. Батько був за кермом, тож я міг уважно спостерігати за дорогою.  

Біля автовокзалу ми стали чути постріли. Навколо автовокзалу все зруйноване. Просто жах. Руїни. Нічого нема. Ми поїхали далі по вулиці Куїнджі. І там все почалось. Нас почали прицільно обстрілювати з «Градів». Одна ракета розірвалась прямо біля «Газелі». Автомобіль посікло уламками, колеса пробило. Але ніхто не зупинявся. Неможна було зупинятися ні на мить. Бо тоді всім кінець. Ми їхали, не зупиняючи. І «Газель» на пробитих колесах теж їхала, не зупиняючись. Ми в’їхали на кільце біля Театрального скверу. І тут машина заплуталась в проводах. Далі їхати не могла.

Водій авто був поранений. Він зміг відкрити фургон і відпустити дітей. Діти почали вискакувати, і всі, у кого було хоч одне місце в авто, почали підхоплювати  цих дітей і забирати. Я знаю точно, що одна дитина була поранена у голову. Мої знайомі її взяли в машину. Їх машина теж була вся посічена, без стекол після обстрілу.

Ми залишили цю білу «Газель» та поїхали через залізничний вокзал у напрямку Приморського бульвару. Там ми повернули на виїзд з міста через мелекінський блокпост.

На блокпосту нас зупинили люди в військовій формі з шевронами «днр». Але машина з пораненою дитиною не запинилась. Вона проїхала повз чергу. Пораненій дитині надали першу допомогу, потім вони поїхали далі, не чекаючи нікого, щоб врятувати ту дитину.

Знаю, що водій «Газелі» не зміг дістатися контрольованої Україною території. Він зараз знаходиться в лікарні в окупованому Донецьку».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
live comments feed...