• Головна
  • Хто така Маріанна Вишемірська, і чому російська пропаганда використала її для свого чергового фейку, - ФОТО
11:57, 11 березня 2022 р.

Хто така Маріанна Вишемірська, і чому російська пропаганда використала її для свого чергового фейку, - ФОТО

9 березня російські війська скинули авіабомбу на пологовий будинок в Маріуполі. Шокуючи кадри з міста трагедії облетіли весь світ. Фото зробив київський фотограф Євген Малолєтко. Не нацист, не садист, не націоналіст – звичайний фотокореспондент, який висвітлює життя країни в її екстремальні періоди. Саме він робив страшні фото з ковідних відділень під час спалаху епідемії коронавіруса.

Зараз він працює в Маріуполі і фіксує злочини російської армії для Гааги.

На фотокадрах з розбомбленого пологового будинку  - багато жінок, лікарів.

Але російськи пропагандисти  вхопились лише за один кадр, на якому зображена Маріанна Вишемірська (пропагандисти вказують, що її дівоче призвіще - Підгурська, але це брехня).

Хто така Маріанна  Вишемірська, і чому російська пропаганда використала її для свого чергового фейку, - ФОТО, фото-7

Той факт, що до війни дівчина заробляла блогерством, стало підставою для російських пропагандистів, щоб заявити – "дівчина акторка, в лікарні не було вагітних".

Але це брехня.

Маріанна не була акторкою. Вона працювала трошки в модельному бізнесі до війни, співпрацювала з косметичними компаніями, рекламуючи їх в своєму Інстаграмі.

9-10 березня вона мала народити дитину.

На фото з Інстаграма чоловіка Маріанни, Юрія, - фото вагітної Маріанни, датоване 24 січня. Ще до війни

Зараз ні вона, ні її чоловік не виходять на зв’язок. Але ми зв’язались з друзями родини, які розповіли історію Маріанни.

Хто така Маріанна  Вишемірська, і чому російська пропаганда використала її для свого чергового фейку, - ФОТО, фото-8

Маріанна народилася і виросла в Макіівці (місто-супутник Донецька). Зараз це окупована територія. Зі своїм майбутнім чоловіком вона познайомилась через соціальні мережі.

Юрій Вишемірскій – звичайний маріупольський хлопець. Працює на місцевому комбінаті «Азовсталь».

На початку 2019 року він поїхав до батьків Маріанни, на окуповану територію, яка і зараз  під контролем бойовиків «днр», щоб познайомитися з ними, а після цього в гості до свого хлопця в Маріуполь приїхала Маріанна. Але на весні 2019 року в Україні, як і у всьому світі, розпочалась епідемія коронавіруса. Російська влада скористалася цим, щоб заборонити спілкування людей на окупованій території з родичами з України. Так трапилось, що Маріанна саме в цей час приїхала в гості до Юри, а повернутися додому вже не змогла. Вона залишилась у свого ххлопця. Влітку віз зробив їй пропозицію і вони одружились.

Ніхто із друзів довгий час не знав, що Маріанна з Юрієм чекають на дитину. 

«Ми дізналися про це тільки коли Маріанна була на сьомому місяці вагітності. Вона дуже релігійна людина, і мабуть не хотіла передчасно ділитися цією новиною з нами. Пам’ятаю, як ми раділи за них, - розповідає подруга і кума Маріанни Катерина Токій. – Маріанна знайшла гарного лікаря в пологовому будинку, що на Лівобережжі Маріуполя, вона мала народжувати там. Але в день, коли вона мала їхати туди на останнє УЗД, там почалися обстріли, були удари і по пологовому будинку. Тож вона не поїхала і терміново стала на облік в лікарню Здоров’я матері та дитини (так тепер називається колишня дитяча лікарня №3, та сама, що потрапила під авіабомбу). 9-10 березня вона мала народжувати. Ось чому вона опинилася в тій лікарні в той страшний, роковий день обстрілу. Я не знаю, де вона зараз, чи народила вона, чи все гаразд з малюком. Її чоловік теж не виходить на зв’язок…

Зараз на її сторінці в Інстаграм росіяне розпочали справжню травлю. Я й слів таких мерзотних не знаю, які вони там їй пишуть. Це просто жахливо! Я не розумію, ким треба бути, щоб писати таке. У мене є друзі в Італії, так і вони теж повторюють за роспропагандою, що Маріанни в лікарні не було, і що вона просто прийшла пофотографуватися. 

А інші жінки? Теж просто моделі? А троє загиблих? А поранені? Люди! Схаменіться! Прокиньтеся вже нарешті, якщо ви дійсно люди, а не звіри»

P.S.Стало відомо, що вчора Маріанна народила дівчинку і залишається в Маріуполі. Окупанти не надають гуманітарного коридору для евакуації дінок та дітей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Маріуполь
live comments feed...