• Головна
  • У Маріуполі лунають сирени. Що робити, якщо їх чуєте + перелік бомбосховищ
15:36, 24 лютого 2022 р.
Надійне джерело

У Маріуполі лунають сирени. Що робити, якщо їх чуєте + перелік бомбосховищ

Сьогодні у Маріуполі вже лунали сирени і надалі їх будуть включати під час повітряної небезпеки. Розповідаємо, що робити, якщо ви чуєте сирену. Також наприкінці статті є повний перелік бомбосховищ.

В Україні оголошено воєнний стан. З сьогоднішнього дня в Маріуполі працює система оповіщення щодо загроз обстрілу. Звук сирени інформує, що необхідно перейти на канал інформації, який передає оперативне повідомлення про дії. Ця інформація транслюється радіочастотами FM 103,6; FM 101,7; FM 106,9 та на місцевих телеканалах МТБ, ТБ7, СІГМА, Донбас. Оповіщення даватимуть з періодичністю один раз на 30 хвилин.

Порядок дій населення при оповіщенні про загрозу виникнення надзвичайної ситуації

Якщо ви чуєте безперервну роботу електросирен протягом тривалого часу (більше 3 хвилин) - це означає сигнал тривоги - "Увага всім!".

Вам необхідно включити засоби передачі інформації для прослуховування екстрених повідомлень. У повідомленні буде доведена інформація про загрозу, методах і способах захисту населення від неї, заходи щодо забезпечення безпеки.

До засобів передачі інформації в Маріуполі відносяться: Міське дротове радіо, загальне національне радіо "Ера ФМ" (103,6 МГц), міські телевізійні канали ТВ-7, Сигма, МТВ, якщо таких немає, постарайтеся дізнатися інформацію у сусідів, родичів, знайомих.

Як вести себе при артилерійському обстрілі або авіаційному нальоті

Головна Ваша мета - уберегтися від осколків і впливу ударної хвилі.

Якщо ви перебуваєте в квартирі і отримали інформацію про можливі обстріли:

  • Необхідно, якомога швидше покинути приміщення.
  • Якщо є підвал - спуститися в підвал. Якщо підвалу немає - спуститися на нижні поверхи. Чим нижче, тим краще. В ідеалі - всім на перший поверх.
  • Необхідно заздалегідь знайти внутрішню кімнату, чим більше бетону навколо, тим краще (знайти несучі стіни), можна використовувати ванну кімнату або туалет, тамбури, комори. Вікна можна обладнати диванними подушками (великими, щільними, але краще мішками з піском), закрити масивними меблями, але не порожньою.
  • Якщо всі кімнати зовнішні - вийти на сходову площадку.

Ні в якому разі не перебувати поблизу вікон!

Якщо обстріл застав Вас в квартирі (приватному будинку) і переміщення в укриття пов'язано з виходом на відкритий простір (двір, вікна, не капітальні будови) набагато безпечніше буде, в тому місці, що було вибрано заздалегідь, сісти (лягти) на підлогу біля стіни і обхопити голову руками - чим нижче людина знаходиться під час попадання снаряда, тим більше шансів, що її не зачепить осколком.

Якщо місце не вибрано заздалегідь або ви не можете до нього дістатися - падайте в глухий кут (під стіну) головне - подалі від вікон і інших відкритих просторів.

Якщо ви в громадському місці (магазині)

Знайти місце подалі від вікон і скляних вітрин, сісти (лягти) на підлогу і прикрити голову руками, якщо є цокольний поверх і дозволяє обстановка, спуститися.

Якщо ви на роботі

Необхідно заздалегідь знайти внутрішнє приміщення, чим більше бетону навколо, тим краще (знайти несучі стіни), сісти (лягти) на підлогу притиснутися до основної бетонної стіни, прикрити голову руками.

Якщо ви перебуваєте на вулиці

Якщо ви почули свист снаряда (він схожий більше на шерхіт), а через 2-3 секунди - вибух, відразу падайте на землю. Не панікуйте: вже те, що ви чуєте сам звук польоту, означає, що снаряд пролетів досить далеко від вас, а ті секунди перед вибухом лише підтвердили досить безпечну відстань. Однак наступний снаряд полетить ближче до вас, тому замість самозаспокоєння швидко і уважно озирніться навколо: де можна сховатися надійніше?

Якщо є будь-який виступ (навіть тротуар, поребрик - поруч з ним), канава, поглиблення в землі - скористайтеся цим природним захистом. Якщо поруч є якась бетонна конструкція - лягти поруч з нею.

Лежати потрібно, щоб знизити шанс потрапляння осколків. Осколки летять вгору і по дотичній.

При русі в укриття необхідно триматися подалі від багатоповерхових / багатоквартирних будинків, так як осколки скла, так само небезпечні, як і осколки снарядів.

Якщо ви перебуваєте в міському транспорті, особистому автотранспорті

У разі, якщо обстріл застав вас в маршрутці, тролейбусі або трамваї, машині - слід негайно зупинити транспорт, відбігти від дороги в напрямку «від будівель і споруд» і залягти на землю.

Озирніться і очима пошукайте більш надійне укриття неподалік. Перебігати слід короткими швидкими кидками відразу після наступного вибуху.

Не залишайтеся поруч з машиною (автобусом, тролейбусом тощо)! Якщо будуть бити, то спочатку в машину (автобус, тролейбус тощо). Треба вилізти, краще з протилежного від обстрілу боку і не встаючи, повзучи відійти далі, потім лягти.

Крім підвальних приміщень можна сховатися:

  • В підземному переході;
  • В будь-який канаві, траншеї або ямі;
  • В широкій трубі водостоку під дорогою (не варто лізти занадто глибоко, максимум на 3-4 метри);
  • Уздовж високого бордюру або фундаменту забору;
  • В підземному овочесховищі, силосній ями і т.п .;
  • В оглядовій ямі відкритого (на повітрі) гаража або СТО;
  • В каналізаційних люках поряд з вашим будинком. Важливо, щоб це була саме каналізація або водопостачання - ні в якому разі не газова магістраль!
  • В ямах- «воронках», що залишилися від попередніх обстрілів або авіанальотів.

У гіршому випадку - коли в полі зору немає укриття, куди можна перебігти одним швидким кидком - просто лягайте на землю і лежіть, закривши голову руками! Переважна більшість снарядів і бомб розриваються в верхньому шарі ґрунту або асфальту, тому осколки в момент вибуху розлітаються на висоті не менше 30-50 см над поверхнею.

Отже, загальне правило: ваше укриття повинно бути хоч мінімально поглибленим і, разом з тим, має перебувати подалі від споруд, які можуть обрушитися на вас зверху при прямому влученні, або можуть спалахнути. Ідеальний захист дає траншея або канава (подібна окопу) глибиною 1-2 метри, на відкритому місці.

Сховавшись в укритті, лягайте і обхопіть голову руками. Відкрийте рот - це вбереже від контузії при близькому розриві снаряда або бомби.

Не панікуйте. Ви можете подумати - «легко сказати», але треба постаратися це зробити. Займіть свою психіку чимось. Можна рахувати вибухи: знайте, що максимум після 100-го вибуху обстріл точно закінчиться. Можна спробувати подумки рахувати хвилини.

По-перше, це відволікає. По-друге, так ви зможете орієнтуватися в ситуації: артилерійський обстріл не триває вічно, максимум - двадцять хвилин; авіаналіт - значно менше.

Після закінчення обстрілу (бомбардування):

Не поспішайте залишати укриття. Можливі поодинокі постріли. Залишаючи місце притулку, не поспішайте розслаблятися. Тепер вся ваша увага має бути сконцентрована собі під ноги! Не піднімайте з землі ніяких незнайомих вам предметів: авіабомба, ракета або снаряд могли бути касетними!

Бойові елементи часто розриваються при падінні, але можуть вибухнути пізніше, в руках - від найменшого руху або дотику. Вся увага - дітям і підліткам: не дайте їм підняти що-небудь з-під ніг!

Повний перелік бомбосховищ. Якщо ви бачите у цьому списку свій будинок, в якому знаєте, що немає бомбосховища, то йдіть у підвал, якщо немає і його, то залишайтеся в квартирі і зайдіть у внутрішню кімнату (часто це ванна кімната), в якій немає вікон і яка захищена несучими стінами.

Читайте також: В Мариуполе микрорайон "Восточный" попал под обстрел, - Дополнено, ФОТО

Обстрел аэропорта, трое погибших, шесть раненых. Городской голова Мариуполя рассказал о ситуации городе

Повідомляємо, яка зараз ситуація у Маріуполі та як можна допомогти

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мариуполь #война #обстрел #бомбоубежища

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
монашка
24 лютого 2022 р., 17:40
Подвал 9-этажки, это укрытие???? А если дом завалится?
Ангелина Семёновна
24 лютого 2022 р., 22:01
А где Жовтневый район?
live comments feed...