• Головна
  • "Азов" провів вишкіл для звичайних маріупольців. Молодь та пенсіонерів вчили поводитися зі зброєю, - ФОТО, ВІДЕО
18:06, 14 лютого 2022 р.
Надійне джерело

"Азов" провів вишкіл для звичайних маріупольців. Молодь та пенсіонерів вчили поводитися зі зброєю, - ФОТО, ВІДЕО

Міни, автомати, джгути, компаси та печиво - такими речима вчора був переповнений стадіон "Іллічівець". Маленькі діти і пенсіонери, юні дівчата і дорослі чоловіки - всі вони зібралися разом з однією метою: знати, що робити в час "Ч".

13 лютого, у Маріуполі відбувся вишкіл (навчання) для цивільного населення від полку "Азов". Маріупольців навчали мінній безпеці, правилам поводження зі зброєю, алгоритму дій у надзвичайних ситуаціях та наданню домедичної допомоги.

Вишкіл розпочався о 12 годині. Учасники навчань поділилися на 4 групи відповідно до 4 локацій:

  • поводження зі зброєю;
  • перша домедична допомога (ПМД);
  • мінна безпека;
  • дії у надзвичайних ситуаціях.
"Азов" провів вишкіл для звичайних маріупольців. Молодь та пенсіонерів вчили поводитися зі зброєю, - ФОТО, ВІДЕО, фото-1

Командир полку "Азов" Денис Прокопенко так визначив мету вишколу:

Навчання спрямовані на те, щоб зберегти життя та здоров'я цивільних громадян, які мешкають у Маріуполі та прифронтовій зоні".

На мінній безпеці професійні інструктори спецпідрозділу НГУ "Азов" розповідали, як розпізнати і що робити з вибухонебезпечними предметами.

На локації "Парамедицина" маріупольців вчили надавати домедичну допомогу пораненому, правильно накладати турнікет (джгут), визначати тип кровотечі та правила її зупинення.

На третій локації жителям розповідали, як правильно поводитися у надзвичайних ситуаціях: з чого має складатися тривожна валізка, де брати воду, куди бігти під час обстрілів та ін.

Проте найпопулярнішою локацією стали несправжні стрільби. Як молодь, так і пенсіонерів вчили правилам поводження зі зброєю та вмінню цілитися у ворога, споряджати патронами магазин, збірці та розбірці автомата Калашникова (АКМ).

Ми не готуємо терористів чи якихось повстанців. Ми хочемо нагадати старим людям, які колись служили у військах, їх призабуті навички, а звичайним цивільним сказати: "Якщо ви не воювали і завтра прийде війна, то не беріть в руки зброю, бо ви станете для міжнародного права комбатантом. Вас без опізнавальних знаків вб'ють свої або чужі. Якщо ви хочете воювати - записуйтеся в офіційні підрозділи", - звернувся до учасників вишколу начальник "Військової школи імені полковника Євгена Коновальця" Кирило Беркаль.

Захід тривав 6 годин. Лекція на кожній локації була по 40 хвилин, після чого групи мінялися і переходили на наступну точку. Кожен охочий міг зробити кава-перерву, випивши безкоштовного чаю та з'ївши печиво.

Учасниця вишколу Оксана Стоміна говорить, що найбільше їй сподобалася точка, де навчали поводитися зі зброєю. Останній раз пані Оксана тримала автомат багато років тому на відповідному занятті в школі, тому вирішила поновити давно забуті знання.

Серед учасників були батьки з дітьми, молоді дівчата та хлопці, а також багато пенсіонерів. Всього захід відвідало кілька сотень маріупольців. У майбутньому керівництво полку "Азов" обіцяє провести ще не один такий вишкіл для цивільних.

Читайте також: Мариуполь готовится к войне. Чему учат горожан в Территориальной обороне, - ФОТОРЕПОРТАЖ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мариуполь #Азов #учения

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
инкогнито
14 лютого 2022 р., 19:36
Хотелось чтобы вы заранее писали где и когда будут проходить подобные мероприятия
Василий Петрович
14 лютого 2022 р., 20:51
Нормальные люди туда не пойдут
marinalugina
15 лютого 2022 р., 12:37
Узнайте заранее и напишите, что планируется такое мероприятие. С удовольствием пойдем с сыном.
live comments feed...