• Головна
  • Чому медикам дитячої лікарні не виплачують зарплату, - ФОТО
16:59, 11 лютого 2022 р.
Надійне джерело

Чому медикам дитячої лікарні не виплачують зарплату, - ФОТО

Співробітникам КНП "МТМО Здоров'я дитини та жінки", яка є єдиною дитячою лікарнею Маріуполя та обслуговує дітей з усієї Донецької області, не виплатили зарплату за січень. Що стало причиною та коли медперсоналу чекати грошей, - читайте далі.

8 лютого одна з працівниць КНП "МТМО Здоров'я дитини та жінки" написала у соцмережах, що співробітники даної установи не отримали зарплату за січень.

"З січня місяця нам не виплачують гроші. Людям уже немає за що їздити на роботу, годувати сім'ї, оплачувати кредити та комунальні послуги. Директор Сидоренко Н. В. співробітникам нічого не пояснює, годують нас лише обіцянками. МОЗ на скарги не реагує, місцева влада теж. Де правду шукати, ми вже не знаємо. Люди відкрито звертатися зі скаргами бояться, тому що відразу загрожують звільненням", - написала в одній із соцмереж працівниця "МТМО Здоров'я матері та дитини".

Чому медикам дитячої лікарні не виплачують зарплату, - ФОТО, фото-1

Сьогодні, 11 лютого, медичний директор даного закладу Людмила Михайленко та директор департаменту охорони здоров’я Андрій Ремпель провели брифінг щодо ситуації з виплатою заробітних плат медперсоналу МТМО.

На початку кожного року Національна служба здоров'я України (НСЗУ) укладає нові договори з медичними закладами по всій Україні, за якими їм потім надається фінансування (у тому числі на виплату заробітної плати медперсоналу). Через те, що НСЗУ вчасно не підписало такий договір з "МТМО Здоров'я матері та дитини", то заклад не отримав фінансування і працівникам лікарні адміністрація не змогла виплатити зарплати.

"У грудні ми підготували весь пакет документів, який був необхідний для укладення договору з НСЗУ. Потім відправили їх на електронну систему НСЗУ. До 29 грудня нам приходили підтвердження, що наші документи прийняті та пройшли всі перевірки. 10 січня НСЗУ оголосила повторну подачу документів по короткій формі. З 13 по 14 січня ми знову переподали документи і 19 січня нам підтвердили, що надішлють договір. Але його надіслали лише на цьому тижні (ред. - майже середина лютого) і на днях ми сподіваємося отримати фінансування", - говорить медичний директор "МТМО Здоров'я матері та дитини" Людмила Михайленко.

Чому НСЗУ затягнула з підписанням договору з "МТМО Здоров'я матері та дитини", директор департаменту охорони здоров’я Андрій Ремпель не знає і дуже обурюється з приводу такої роботи НСЗУ.

Чому медикам дитячої лікарні не виплачують зарплату, - ФОТО, фото-2

"Минулого тижня всі медичні заклади Маріуполя отримали договори від НСЗУ, але "МТМО Здоров'я матері та дитини" залишилися єдиною лікарнею, якій його не надіслали. Договір був підписаний лише після особистого втручання міського голови Вадима Бойченка та його спілкування з міністром охорони здоров'я. Тільки після цього НСЗУ терміново вночі підписали договір і направили його нам. Завдяки тому, що договір підписаний, МТМО має можливість подати звіти про надані пацієнтам послуги за січень місяць і отримати фінансування за них від НСЗУ", - говорить Андрій Ремпель.

Наразі дитяча лікарня формує та подає звіти і протягом кількох робочих днів НСЗУ опрацює їх, й оплатить лікарні ту роботу, яка була виконана нею за січень. З появою фінансування зможуть виплатити заробітну плату всім працівникам.

"Зарплата за січень буде розрахована вже за новими тарифами (лікарі - не менше 20 тис. грн, а медсестри - не менше 13,5 тис. грн). Виплата почнеться, як тільки почнеться фінансування від НСЗУ", - пояснює Ремпель.

Чому медикам дитячої лікарні не виплачують зарплату, - ФОТО, фото-3

Але є й підводні камені. Той договір, який наразі НСЗУ підписала з МТМО, зберігає старий розмір фінансування - 6 млн грн в місяць - без врахування зарплат за новими тарифами.

"Сума договору на 2021, і на 2022 рік майже ідентична. Тобто ресурсів для підвищення зарплати до встановленого постановою Кабміну розміру наша дитяча лікарня від НСЗУ не отримала. Наразі ми відправили листи і в МОЗ, і в НСЗУ, щоб збільшити фінансування "МТМО Здоров'я матері та дитини", - повідомляє директор департаменту охорони здоров’я Маріупольської міськради.

Щоб виплачувати зарплату медикам за новими тарифами, необхідне фінансування для МТМО - 9 млн грн в місяць. Тобто поки що є 3 млн грн щомісяного дефіциту на виплату заробітної плати.

"На сьогоднішній день обіцяють додатковий пакет для лікарень, які опинилися в такій ситуації, як МТМО, і НСЗУ буде покривати цю різницю. Ми продовжуємо працювати в цьому напрямку", - заявив Андрій Ремпель.

Всі інші лікарні Маріуполя отримали фінансування, яке дозволяє виплачувати зарплати за новими тарифами. Лише дитяча лікарня опинилася в ситуації, в якій тарифи, встановлені НСЗУ на лікування дітей, не покривають нових розмірів зарплати для медперсоналу.

Нагадаємо, у січні 2022 року Кабінет міністрів прийняв ухвалу, яка передбачає підвищення розміру місячної базової заробітної плати працівникам державних та комунальних закладів охорони здоров'я. Маріупольські центри первинної-медико-санітарної (ЦПМСД) допомоги вже уклали договори з Національною службою здоров'я України та розпочали виплати медпрацівникам.

Читайте також: Мариупольским медикам увеличили зарплату. Кому и сколько будут платить

Три истории про государственную машину, которая нас разоряет – ВИДЕОБЛОГ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мариуполь #больница #МТМО

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Светлана
11 лютого 2022 р., 17:19
Какая там хамка сидит с левой стороны стойки регистратуры.Куда смотрит руководство.Не адекват полный,кричит ,машет руками,что она устала и все ее достали.Руководство ,обратите внимание!
Nikolas Grek
11 лютого 2022 р., 21:11
Пускай не брешет 4 больница получила тоже по старому.
Анжела
13 лютого 2022 р., 11:00
Всем зарплату заплатили пусть не врут.Все Узкие Специалисты получили
live comments feed...