• Головна
  • Що відбувається з ремонтом школи №27 та коли його закінчать, - ФОТО
11:27, 4 лютого 2022 р.
Надійне джерело

Що відбувається з ремонтом школи №27 та коли його закінчать, - ФОТО

Прес-служба Маріуольської міської ради

Прес-служба Маріуольської міської ради

Два роки гімназія-школа №27 знаходиться на ремонті. Її учні та педагоги розкидані по шести навчальних закладах Центрального района. Діти змушені вчитися у другу зміну, а вчителі закінчують свій робочий день пізно ввечері. Скільки так ще буде тривати та на якому етапі ремонт зараз, - читайте далі.

27-му школу було закрито на ремонт восени 2019 року. Упродовж першого року субпідрядник на об'єкті не отримував жодної копійки фінансування. Скільки було в нього власних ресурсів - настільки він зробив робіт. Замінив вікна, провів демонтажні роботи, зняв стару покрівлю. І... покинув об'єкт. Все літо 2021 року школу заливало дощами, стіни вкрилися пліснявою. Тоді рятуванням школи зайнялися батьки, які систематично зверталися до міськради.

Що відбувається з ремонтом школи №27 та коли його закінчать, - ФОТО, фото-1

У серпні 2021 року з батьками зустрівся заступник міського голови Олександр Кочурін та повідомив, що Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) призупинив фінансування. І тому у підрядника виникли проблеми.

Насправді ж Європейський інвестиційний банк профінансував на 100% вартість ремонтних робіт по 27-й школі.

Проблема з фінансуванням була викликана трьома причинами:

1) Гроші ЄІБ надходять до Міністерства фінансів у вигляді субвенцій, потім Мінфін розподіляє їх по підрядниках. Чому у цьому разі гроші оперативно не надійшли на рахунок підрядника не знають. Проте варіант, коли Мінфін тимчасово перекидає гроші, що надійшли, наприклад, на виплату пенсій або "Велике будівництво", - можливий.

Що відбувається з ремонтом школи №27 та коли його закінчать, - ФОТО, фото-4

2) Невдалий вибір підрядника, який узяв у Європейському інвестбанку 30-відсотковий аванс від вартості проєктів для роботи на кількох об'єктах не лише у Маріуполі, а й по всій Донецькій області, і почав активно працювати. Але не розрахував своїх сил і передав 27 школу у субпідряд.

Що відбувається з ремонтом школи №27 та коли його закінчать, - ФОТО, фото-5

3) Субпідрядник також не розрахував сили. Протягом року він вкладав власні кошти в ремонт, але коли вони закінчилися, то робітники позвільнялися.

Що відбувається з ремонтом школи №27 та коли його закінчать, - ФОТО, фото-6

Наразі гроші від ЄІБ отримали у повному об'ємі, провели новий тендер, субпідрядника замінили і роботи відновилися.

Що відбувається з ремонтом школи №27 та коли його закінчать, - ФОТО, фото-7

Керівник проєктів КП "Управління капітального будівництва" Микола Трифонов розповів, що зараз вдалося пришвидшити хід ремонту.

Що відбувається з ремонтом школи №27 та коли його закінчать, - ФОТО, фото-8

"Минулого року були складнощі з фінансуванням. У зв’язку з чим, минулий підрядник не міг продовжувати роботи. Наприкінці року гроші отримали, були закуплені матеріали, знайдено нового субпідрядника і роботи відновилися", - пояснив Трифонов.

Наразі коридори вже залиті бетоном, проводиться обшивка стін гіпсокартоном та прокладається сигналізація. Зроблено покрівлю, що дозволяє захистити навчальний заклад від опадів. У всіх приміщеннях проведуть обробку від грибків та плісняви.

Що відбувається з ремонтом школи №27 та коли його закінчать, - ФОТО, фото-11

Після ремонту діти отримають сучасні, комфортні умови для навчання. Класи будуть оснащені інтерактивним обладнанням. Створять спортмайданчики та проведуть благоустрій пришкільної території.

Що відбувається з ремонтом школи №27 та коли його закінчать, - ФОТО, фото-12

Щодня близько 45 робітників задіяні у капітальному ремонті школи №27. Відкрити оновлений навчальний заклад планують 1 вересня 2022 року.

Читайте також: Просроченный подарок. Что случилось в 27 школе в Мариуполе, - ФОТО, ВИДЕО

«Жаловались на трех языках». Как родители 27-й гимназии в Мариуполе добивались в ПРООН, чтобы школу наконец отремонтировали, - ФОТО

Что случилось с деньгами, выделенными на ремонт 27-й школы, и почему властям пришлось извиняться перед родителями

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мариуполь #школа №27

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Вадик
4 лютого 2022 р., 11:44
Чтоо?! Гипсокартон?))) Дети его ногами разламают,все в дырках будет! И на пепемычках на профиле сэкономили мин в 2 раза, лучше бы старые стены рокрасили и все
.....
4 лютого 2022 р., 11:50
Банк приостановил финансирование по причине коррупционных показателей, заложенных в смету. О ,великие блогеры города, где вы ? Теперь вы советники и чиновники. Вам дали кусок пирога, чтобы вы ничего не расследовали.
Л-логика
4 лютого 2022 р., 12:00
Сначала закрываем всю плесень гипсокартон, а затем проводим обработку от него.
Ринат
4 лютого 2022 р., 12:26
Эта реконструкция памятник позору и коррупции нашему горсовету
Лев Светлов
4 лютого 2022 р., 16:41
Необходимо копию графика выполнения работ передать родителям для того, чтобы они могли в любое время проконтролировать количество и качество выполненных работ и не сомневались в том, что их дети в сентябре 22 года сядут , наконец за парты своей обновленной школы.
live comments feed...