• Головна
  • Молодь та фахівці бюджетної сфери можуть отримати у Маріуполі дешеве житло
17:49, 1 лютого 2022 р.
Надійне джерело

Молодь та фахівці бюджетної сфери можуть отримати у Маріуполі дешеве житло

Маріупольська міська рада з 25 січня розпочала процедуру купівлі житла у маріупольців в рамках цільової програми "Доступне житло". За рік муніципалітет зібрав 40 заявок на участь у цій програмі.

Програма "Доступне житло" була ухвалена на сесії міської ради наприкінці 2020 року, а влітку 2021 року змінена. Тепер житло по ній будуть давати в кредит з повним викупом. Учасниками програми зможуть стати молоді люди до 35 років та працівники комунальних підприємств і бюджетної сфери міста.

Заяву на продаж може подати кожен бажаючий. Необхідно пред'явити документ особи, яка продає квартиру, документи, що встановлюють право власностні на квартиру або довіреність, а також техпаспорт. У заяві потрібно вказати вартість та квадратуру (як житлова, так і загальна).

"Квартири мають бути комфортні для проживання, з гарним ремонтом. Це основна умова, так як квартири будуть надаватися в довгостроковий кредит по програмі "Доступне житло", - говорить директорка департаменту роботи з активами міської ради Світлана Штенда.

Цього року планується придбати одно-, дво- та трикімнатні квартири у всіх районах Маріуполя. На програму виділено 10 млн грн, це близько 13-14 квартир. У вартість квартири заявник має включити нотаріальні витрати, податки та збори, що входять до здійснення операції купівлі-продажу.

У рамках програми "Доступне житло" квартири надаватимуться в кредит людям двох категорій: фахівцям певних спеціальностей (не старше пенсійного віку) та молоді до 35 років включно.

Наразі місто має потребу в таких фахівцях: електромонтер, водій категорії Д, водій спецтехніки, слюсар-ремонтник, архітектор, ландшафтний дизайнер, дендролог, працівники сфер освіти і медицини. Саме ці професії є пріоритетними для оформлення програми "Доступне житло".

Для молоді до 35 років квартири надаватимуться у довгостроковий кредит із пільговими умовами – 3% річних та початковий внесок 3%.

Працівникам вищезазначених професій міський бюджет додатково сплачує 40% тіла кредиту. Але за умови, що фахівець обіцяє пропрацювати на комунальному підприємстві чи в бюджетній сфері Маріуполя щонайменше наступні 10 років.

Максимальний термін кредиту – 20 років.

"Ціна квадратного метра залежить від мешканців, бо ринкова вартість зараз різна: хтось пропонує 35 тис. грн кв м, а дехто 10 тис. грн кв м. Ціна буде залежати від району та від стану квартири", - говорить пані Світлана.

За словами Світлани Штенди, ця програма має на меті не лише залишити у Маріуполі молодь та фахівців, яких потребує місто, а й залучити їх з інших міст України.

Документи необхідно подавати до департаменту роботи з активами міської ради. Закупівля відбувається по 25 лютого. У разі недобору необхідної кількості квартир терміни будуть продовжені.

Читайте також: "Доступное жилье". Кому в Мариуполе дадут квартиры в аренду с возможностью выкупа

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мариуполь #жилье

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Понятно
1 лютого 2022 р., 18:08
Теперь отдадим хорошие квартиры самым бедным чиновникам.
.
1 лютого 2022 р., 18:21
Они нам фонтаны ,а мы им квартиры
live comments feed...