До Маріуполя приїхалала дипломатична місія Європарламенту. Де були та про що говорили, - ФОТО
Фото з сайту Європарламенту
Сьогодні до Маріуполя завітала делегація з 9 депутатів Європейського Парламенту разом зі своїми радниками, щоб зібрати інформацію про можливу ескалацію конфлікту на Сході України та висловити свою підтримку Україні.
З 30 січня по 2 лютого в Україні діє європейська дипломатична місія з 22 людей, куди входять 9 членів Комітету закордонних справ та Підкомітету з безпеки і оборони Європарламенту (серед них і міністр закордонних справ Греції), а також їх радники.
Голова комітету закордонних справ Європарламенту Девід Макалістер розповів, що вони приїхали дипломатичною місією в Україну, щоб зібрати інформацію про те, що відбувається та продемонструвати свою солідарність з Україною.
"Ми поговоримо з політиками, військовими та громадськими активістами, щоб отримати інформацію про поточну безпекову кризу в Україні. Європейський парламент непохитно та рішуче підтримує суверенітет і територіальну цілісніть України. Російське військо на кордоні з Україною нас дуже турбує, тому що безпека України щільно пов'язана з безпекою всього європейського континенту... Європарламент дуже чітко закликає Росію знизити напругу ситуації. Ця криза має бути вирішена дипломатичним шляхом, тому ми закликаємо продовжувати дипломатичні переговори", - сказав Девід Макалістер на прес-конференції для журналістів Маріуполя.
Члени делегації Європарламенту на кордоні Донецької області під час візиту до Маріуполя
Європарламентарі прилетіли вчора ввечері в Запоріжжя, сьогодні зранку вони приїхали до Маріуполя, де спочатку відвідали Регіональне представництво Консультативної місії Європейського Союзу (КМЄС), далі поїхали у військову частину, де почули про постійні порушення угоди про перимир'я. Також відвідали Маріупольський порт, бо євродепутатів цікавить, яка ситуація складається в Азовському морі.
Члени делегації Європейського парламенту під час візиту до Регіонального офісу КМЄС у Маріуполі
"Ми тут, бо дійсно хочемо продемонструвати підтримку та солідарність з українським народом. Також ми хочемо продемонструвати європейську єдність проти навали російської дезінформації. Ми підтримуємо Україну фінансово, надаємо різне обладнання, щоб підняти стійкість України... Україна не хоче війни... Якщо Росія буде застосовувати агресію проти України, то ми прийматимемо безприцендентні санкції. Ми бачимо зусилля Росії з дестибілізації вашої країни через дезінформацію, кібератаки та різні маніпуляції", - сказала голова підкомітету з безпеки та оборони Наталі Луазо на прес-конференції для місцевих журналістів.
Члени делегації Європарламенту біля адміністративної будівлі Маріупольського порту на прес-конференції
Сьогодні ввечері у членів дипломатичної місії запланована зустріч з представниками громадського суспільства у Запоріжжі, а завтра зранку вони їдуть до Києва, щоб зустрітися з прем'єр-міністром України та іншими міністрами і політиками.
Фото з сайту Європарламенту
Читайте також: Україна в центрі уваги саміту "Східного партнерства": що сказали про Донбас, - ФОТО
Коментарі