• Головна
  • "Путіну треба брати приклад з Маріуполя..." Про що говорив мер у інтерв'ю Financial Times
Інтерв'ю
11:04, 28 січня 2022 р.
Надійне джерело

"Путіну треба брати приклад з Маріуполя..." Про що говорив мер у інтерв'ю Financial Times

Інтерв'ю
"Путіну треба брати приклад з Маріуполя..." Про що говорив мер у інтерв'ю Financial Times

Міський голова Маріуполя Вадим Бойченко дав інтерв'ю британському авторитетному виданню Financial Times. Він заявив, що вважає загрозу можливого повномасштабного наступу Росії перебільшеною, зокрема, через "нагнітання політиків та медіа", та відзначив, що "завдяки Путіну" українці стали більш проукраїнськими.

Проте російські ЗМІ спотворили інформацію та заявили, що мер прифронтового Маріуполя вважає Росію другом.

У соціальних мережах українського сегменту також стали з'являтися посилання на росЗМІ з коментарями про зраду Вадима Бойченка.

У зв’язку з умисним використанням неточного перекладу фрагментів інтерв’ю з боку російських пропагандистів прес-служба міськради навела повний текст та аудіозапис розмови з FT.

0629 публікує найцікавіші фрагменти цього інтерв'ю.

Про сценарій повномасштабної війни з боку Росії та наскільки сьогодні захищене місто

Треба розуміти, що за цей час багато чого вже змінилося. Перше, це те, що Володимир Путін і ті, хто мали на меті захоплювати нашу державу Україну, анексувати Крим, частину Донецької і Луганської областей, вони втратили час і вже сьогодні це зробити неможливо. І я готовий пояснити чому. Перше, за цей час відтворилася сучасна потужна армія, сьогодні там служить мій син, і я вважаю, що сьогодні в військовому плані дуже важко буде захопити Україну. Маємо 200 тис. військ, професійну армію. Якщо говорити професійною військовою мовою, потрібно щоб той, хто наступає переважав тих, хто захищає в 5 разів. Росія в цілому вся мобілізує свої війська і йде на Україну. Ми же розуміємо, що це неможливо. Друга річ, якщо ми подивилися би на настрій людей в Україні у 2014 році і сьогодні, який ми маємо настрій, він змінився. І в цьому також «винен» пан Путін. Тому що він все для цього зробив, щоб Україна стала Україною і я «дякую» за це йому. Ми стали Україною, всі, без виключення. І третя річ, я вважаю, що неможливий повноцінний наступ на Україну, тому що, якщо він буде мобілізувати військо десь мільйон, то сама Росія повстане проти пана Путіна. Тому я вважаю, що війна сьогодні лунає тільки з телевізора і ми чуємо десь з видань, інтернет видань, десь політологи цю тему обговорюють жваво, але я не вважаю, що є така серйозна загроза для нашого міста.

І також ми кожного дня спілкуємося з нашими військовими. І я отримую смс-повідомлення кожного ранку. Якщо повертатися у 2014 рік, я отримував повідомлення про 100-150 обстрілів у напрямку Маріуполь. Сьогодні це – зеро. 150 було, а зараз – нема.

Також ми спілкуємося з військовими і не чуємо, що на лінії зіткнення є зростання військової складової з боку наших «східних друзів».

Я вважаю, що сьогодні… тільки наші політики трошечки наганяють цю [ситуацію].

Путін, я так вважаю, це моя особиста думка, хоче, щоб з ними домовлялися. Тому погрожує захопити Україну. Я вважаю, що він розуміє, що це неможливо.

В багато разів збільшена [українська армія]. Професійно збільшилася. Я особисто знаю. Не маю можливості сказати скільки тут [у Маріуполі] військових. 

До цього у Маріуполі не було такої кількості, скільки сьогодні їх є. Є в різних напрямках – це і морські піхотинці, морська піхота, і морська охорона, і наші прикордонники. Дуже сильна Національна гвардія.

Це збільшення [української армії] відбулося за останні п’ять років. І якщо ще додати, то сьогодні у Маріуполі розташовані Служба безпеки України і Головне управління Національної поліції нашої Донецької області. Армія, розвідка – є все, що сьогодні захищає Україну, захищає Маріуполь. Технічно вони достатньо підготовлені.

Широкино і далі. Лінія зіткнення вся. Там збудували все необхідне, щоб вони там розташувалися і захищали нашу державу. І це ще зробили в 14-15 році. Три рубежі захисту збудували. Збудували такі певні умови, які гарантували також безпеку наших військових. Можемо заїхати в одну із таких частин.

Чи спробує Росія захопити чи обстріляти Маріуполь

Я вважаю, якщо щось буде відбуватися, то буде більш накалятися [ситуація] на тих територіях, які сьогодні окуповані... 

Я вважаю, що ні [питання про можливе повторення трагедії Східного]. Тому що лінія зіткнення вже відійшла від наших кордонів за 20 кілометрів від міста. Тому якщо будуть підтягувати цю зброю, яка заборонена мінськими домовленостями, якої нема на лінії зіткнення, то треба буде цю зброю використовувати з території Росії. Якщо в цілому, то у такому випадку не тільки Маріуполь може опинитися у загрозі, а вся країна наша буде на лінії обстрілу. Це буде військовий злочин. Якщо таке відбудеться, буде багато жертв і за це повинен хтось відповідати. Так як було на Східному…. Це був військовий злочин [Росії]. Я вважаю треба за це відповідати.

Про настрої жителів міста

 Соціологія каже, що сьогодні є певні групи, які вже не так як раніше підтримують якійсь об’єднання і таке інше. Я вважаю, що треба працювати [над цим]. Зараз це українське місто. Треба працювати, тому що вони бачать, що місто розвивається. Тому що ми сьогодні в Україні. Тому що тут український прапор і розуміють також і там, що там нічого не відбувається. В Донецьку. Тут нема комендантської години, в Донецьку є. Тут є музичні фестивалі, в 2021 році ми були Великою культурною столицею України. Був гарний настрій, а там такого нема. Тут поїхав сучасний транспорт. Будуємо завод по очищенню води, ремонтуємо та будуємо нові дороги, ремонтуємо і відкриваємо садочки, школи, лікарні. Якщо запитати сьогодні у мешканців міста, то Маріуполь розвивається.

Як підготувати місто Маріуполь до можливого російського вторгнення

Що потрібно зробити? Потрібно більше розвитку в Маріуполі. Для цього у 2021 році була розроблена дуже гарна Стратегія розвитку Донецької і Луганської областей. Розробляли цей документ британці і вони вважають, що всі надходження з точки зору місцевих податків мають залишатися у місті. І це дає нам два бюджету розвитку. Щоб у два рази ми швидше розвивали наше місто. І я вважаю, що це головна зброя, яка знищую російську пропаганду. Те що ви бачили сьогодні в місті, ви не побачите сьогодні в Росії. Ми бачимо Москву, Пітер, але інші міста не мають розвитку в Росії. Чому? Тому що дуже дорого утримувати армію. Тому треба йому згортати свою армію та інвестувати в Росію. Я вважаю, що Путіну треба брати приклад з Маріуполя, як розвивати міста.

Аудіо інтерв'ю можна прослухати за посиланням - https://youtu.be/4G04Na9FG_k

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мариуполь #Бойченко #интервью #Financial_Times

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
помедленнее
28 січня 2022 р., 11:38
Сколько школ, садиков и транспорта осталось, а так ,всё давно известно. Никакое интервью не спасёт власть, город, как и в 2014году спасут жители. Активные, патриоты своей страны. И ,если не было люстрации по Закону, то в памяти, хотя бы 5 % она есть.
...
28 січня 2022 р., 11:46
Одна надежда на украинскую армию. Спасибо военным. Нам холодно, а как им в окопах
Местный
28 січня 2022 р., 12:03
Что то не видно чтоб мы готовились и подтягивали оборону
житель
28 січня 2022 р., 12:08
Это для удобных СМИ и Гордону рассказывать, тут IQ должно быть.
Нашего Вадика не запугать !!!
28 січня 2022 р., 12:19
Наш Вадик укро-СМИ давно уже запретил упоминание Мариуполя в военных сводках, а теперь ещё и FT втык сделал, что Мариуполь склоняют в ино-СМИ в связи с какой-то войнушкой. Пусть все поймут наконец-то там на западе и их СМИ, что наш Вадик против даже упоминания Мариуполя хоть в какой-то связке с военными действиями, потому что Мариуполю нужен мир, развитие, благосостояние, увеличение доходов, успешное выполнение намеченных планов для Мариуполя !!!
live comments feed...