• Головна
  • Чому маріупольська ковзанка щороку дорожче. Блог Бородіна
12:40, 25 січня 2022 р.

Чому маріупольська ковзанка щороку дорожче. Блог Бородіна


Кожен рік дорослі та малеча чекають зимову ковзанку на Театральній площі, катання на ковзанах дуже корисне фізичне навантаження ще й рівень ендорфінів в організмі підіймає. Але таке відчуття що не стільки відвідувачам, скільки підрядникам цієї послуги, пише Максим Бородін у своєму блозі для 0629.

У вже далекому 2016 році першу в Маріуполі ковзанку на площі Свободи компанія Метінвест організувала власним коштом, підрядником була компанія «ЄВРО ІНВЕСТ», вони організували каток розміром 20*45 метрів. 

Але з 2017 року ситуація змінилась. Комунальний заклад «Міський спортивний комплекс Азовець» розміщує тендер у Prozorro щодо надання послуг з використання та технологічного забезпечення функціонування льодового катку в м. Маріуполь в зимовий період. Переможець тендеру вартістю 2,93 млн, о несподіванка – той самий ТОВ «ЄВРО ІНВЕСТ», яке було підрядником Метінвесту минулого року. Його конкурент, ТОВ «АРМАДА ФІНАНС», чомусь не поступився ні на копійку у тендерних торгах і взагалі має основний КВЕД 46.12 – «Діяльність посередників у торгівлі паливом, рудами, металами та промисловими хімічними речовинами».

В 2018 році ситуація така сама, тендер виграє ТОВ «ЄВРО ІНВЕСТ», загальна вартість послуг – 3,3 млн грн. Конкуренти взагалі не поступаються в ціні, «ЄВРО ІНВЕСТ» зменшує ціну на 1,04 грн. Так, одну гривню і чотири копійки, це не жарт. КВЕД конкурента ФОП Зайцева Олена Петрівна – 46.17 діяльність посередників у торгівлі продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами.

Найцікавіше трапилось у 2019 році, харківське підприємство ТОВ «ЄВРО ІНВЕСТ» не бере участі у тендері, вартість послуги зростає на 78%, що складає 5,9 млн грн. Переможцем оголошено київського підприємця ФОП Бадамшин Олександр Олегович, основним КВЕД якого є «рекламні агентства». До перемоги в Маріуполі єдина участь цього ФОП у тендерах була влітку 2019 року, на суму 80 тис. грн., стосовно поставки інвентарю для спортивної гімнастики для ДЮСШ «Юність Києва».

В 2021 після річної перерви ковзанка повернулась до Маріуполя, як і ФОП  Бадамшин Олександр Олегович. Він отримав перемогу у тендерних закупівлях на суму 6,98 млн грн, остання частина тендеру технічно ще розглядається, але Олександр Олегович переміг зі скидкою в 5 гривень від очікуваної вартості у «напруженій» боротьбі з ФОП Клокоцький Володимир Георгійович. Тендерна комісія так поспішала, що у повідомленні про намір укласти договір № 278 від 20.12.2021 р. вказала учасника переможця ФОП Могильний Олександр Іванович, зовсім іншого підрядника, який і у тендері не брав участі.

Наочна вартість росту послуг з організації льодового катку по рокам на діаграмі нижче.

Чому маріупольська ковзанка щороку дорожче. Блог Бородіна , фото-1

Що взагалі з цього виходить? По-перше і найголовніше – відсутність конкурентних тендерних закупівель, таке враження, що просили знайомих підприємців зареєструватися для участі, окрім одного тендеру в 2019 році, взагалі не було суттєвого зниження ціни.

По-друге вартість послуги з 2017 року зросла на 138,23%, а саме на 4 мільйони гривень. І це притому що розмір інфляції в Україні не перевищував 10%.

По-трете, сама закупівля розбивається кожен рік на два тендери з майже однаковою очікуваною вартістю: перший  - до 31 грудня кожного року (на 10-12 днів), другий тендер до кінця лютого кожного року (на 58-59 днів). Тобто вартість послуги на 1,5 тижні дорівнює вартості послуги на 2 місяці.  

Переможець першого тендеру, кожен рік перемагав і у другому тендері з іншими конкурентами. Це дає підставу підозрювати договірний та формальний характер тендеру. Підрядник визначається заздалегідь, потім відкривається тендер, шукається один конкурент.

Також про ймовірний договірний характер цих закупівель свідчить те, що у 2017 та 2018 році перемагало харківське підприємство, яке найняв Метінвест у 2016 році.

Порівнявши тендерну документацію і технічне завдання, можна зробити висновок, що технічне завдання 2021 р. практично співпадає з власними кількісними показниками ФОП Бадамшин Олександр Олегович у 2019 році, коли він вперше подавався на тендер, що також свідчить про договірний характер закупівлі.

Чому взагалі все так? Можливо Метінвест придбав у 2016 році обладнання і здає його місту через технічні ТОВ та ФОП? Можливо це бізнес працівників Метінвесту, що взагалі поширена практика у Маріуполі, не секрет що, наприклад, відома мережа ресторанів міста належить працівниці Метінвесту. Проте, можливо, такі схеми - це єдина можливість організувати для містян зимову розвагу, яка до речі небезкоштовна, 60-80 гривень за 40 хвилин катання.

Ключ до питання лише у міської влади. 

Читайте більше блогів тут. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мариуполь
Спецтема
Лучшие мариупольские блогеры, активные пользователи социальной сети Фейсбук говорят о том, что они думают о Мариуполе, его людях, о жизни, политике и о себе. Без купют, без прикрас. Голая правда жизни.

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
бро
25 січня 2022 р., 12:54
Карман набивать нужно же. Вот и дорожает. Могли бы для города сделать и бесплатно как в других городах и ближнем зарубежье.
fedor nazarenko
25 січня 2022 р., 14:06
"Колумб америку открыл"Блин цензурных слов нет!!!только ребёнку не понятно для чего вадик устраивает тендер! ЭТИ ТЕНДЕРЫ УЗАКОНЕННЫЙ ОТКАТ ! КОГДА УЖЕ НАЖРЁЩСЯ!?
житель
25 січня 2022 р., 15:29
Вчера было очень печальное события для нашего города. Мы вспоминали, как погибли мирные жители, как горела земля от снарядов, горя и слёз. И на этом митинге мер сказал, что город разделило это горе. На до и после. Так вот как раз от этой беды мы увидели, как Метивест, начал убирать всех активистов, общественников и начал с одной стороны помогать городу, а с другой мы увидели кого они тащат на местные выборы. И уже в конце 2015 года мы получили такой клубок- пиара, обмана, но и самое важное от них нет способов избавиться. И самое важное полное отсутствие у одних мышления, а других отвратительное желание боготворить эту компанию.

ТОП новини
10 років та 73 дні війни. Все, що відбувається в країні, - онлайн
"20 днів у Маріуполі" вирізали із скороченої версії кінопремії "Оскар". Суспільне на знак протесту відмовилося її показувати
Мати загиблого героя, маріупольця Олександра Коняхіна, просить підтримати петицію про присвоєння звання Героя України
Окупанти їх бояться і вважають потенційними терористами. Як в Росії “перевиховують” депортованих українських дітей, - розслідування
live comments feed...