• Головна
  • Маріуполь визнаний найдоступнішим містом України для людей з інвалідністю, - ВІДЕО
14:12, 17 січня 2022 р.
Надійне джерело

Маріуполь визнаний найдоступнішим містом України для людей з інвалідністю, - ВІДЕО

Маріуполь визнаний найдоступнішим містом України для людей з інвалідністю, - ВІДЕО

У вересні 2021 року до Маріуполя завітав засновник громадської організації "Доступно.UA" Дмитро Щебетюк. Він разом з помічниками, серед яких були і маріупольці з інвалідністю, перевірив місто на доступність для маломобільних груп населення. Нещодавно ГО "Доступно.UA" опублікували рейтинг доступності 19 міст України у рамках проєкту "Тостер", Маріуполь там виявився на 1 місці.

Рейтинг доступності українських міст "Тостер" — це проєкт громадської організації "Доступно.UA", який спрямований на перевірку відповідності міст України державним будівельним нормам.

"За участі експертів з урбаністики, архітектурної доступності та універсального дизайну ми розробили методологію перевірки міст на доступність. А потім озброїлись рулетками, кутомірами, ручками, і відправились країною з перевірками", - розповідають у всеукраїнській організації "Доступно.UA".

Маріуполь визнаний найдоступнішим містом України для людей з інвалідністю, - ВІДЕО, фото-1

Протягом 2021 року команда "Доступно.UA" відвідала 19 міст України і промоніторила їх на доступність. Серед категорій, за якими оцінювали місто на безбар’єрність, були: ЦНАПи, будівлі міських рад, центральні лікарні, тротуари, перехрестя, переходи, громадський транспорт, заклади харчування (з вбиральнею), аптеки, супермаркети, продуктові магазини, ТЦ та велодоріжки.

Як говорить Дмитро Щебетюк, Маріуполь його приємно вразив. "Тут досить комфортно пересуватися, чимало доступних локацій, у центрі міста багато пандусів. Що круто - це більша половина громадського транспорту є доступною для маломобільних груп населення", - розповідає Дмитро.

Маріуполь визнаний найдоступнішим містом України для людей з інвалідністю, - ВІДЕО, фото-5

Але є й певні проблеми.

"Щодо доступності переходів, то трохи складна ситуація. Бо хоч в центрі і зроблені реконструкції, але десь залишається 4-5 см перепадів висоти між тротуарами, що унеможливлює пересування деяких людей. Для незрячих людей тактильна плитка поставлена неправильно і дуже часто зустрічається направляюча тактильна плитка (ред. - жовті полосочки) замість попереджувальної (ред. - жовті пухирці) на переході", - ділиться спостереженнями Щебетюк.

Маріуполь визнаний найдоступнішим містом України для людей з інвалідністю, - ВІДЕО, фото-6

Якщо говорити мовою цифр, то загальні результати перевірки Маріуполя такі:

  • Лише 25% перехресть та переходів є доступними.
  • Міська рада доступна на 40%.
  • 43% аптек є доступними.
  • Головпоштамт доступний на 8%.
  • ЦНАП на проспекті Миру доступний на 65%.
  • 68% доступного громадського транспорту.

Але так як у всіх інших перевірених "Доступно.UA" містах України ситуація ще гірша, то Маріуполь сміливо очолив Рейтинг доступності українських міст "Тостер".

Читайте також: Маріуполь (не) доступний: інтерв'ю з Дмитром Щебетюком, одним з сотні найвпливовіших людей України, - ФОТО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мариуполь #доступность

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Alone
17 січня 2022 р., 16:43
Угу: зато здоровым людям хода нет нигде.
Останні новини
live comments feed...