• Головна
  • У 2022 році у Маріуполі відремонтують більше 100 багатоповерхівок, - ФОТО
16:55, 12 січня 2022 р.
Надійне джерело

У 2022 році у Маріуполі відремонтують більше 100 багатоповерхівок, - ФОТО

Кілька сотень будинків відремонтують у Маріуполі завдяки конкурсу міні-проєктів, який реалізує міська влада. Більше ста з них - це багатоповерхівки.

У 2021 році на конкурс міні-проєктів було подано 993 заявки на ремонт під'їзду, зміну вікон, нове LED-освітлення, оновлення електричних мереж, покрівель, озеленення прибудинкової території та ін. З цих 993 заявок переможцями стали 302. На реалізацію даних проєктів виділено 25 мільйонів гривень з бюджету Маріуполя. Роботи будуть виконані протягом 2022 року.

Міський конкурс міні-проєктів - це одна з грантових програм, на яку можуть податися мешканці багатоквартирних будинків, об'єднання мешканців приватного сектору, громадські організації та інші ініціативні групи громадян.

Начальник управління з питань житлового фонду Ігор Сафронов розповідає, що можна подавати на конкурс:

  • покращення енергоефективності будинку (система опалення, водовідводу, електропостачання та ін.), ремонт інженерних мереж (холодне, гаряче водопостачання), покрівель, цоколю, міжпанельних швів, електромереж, заміна вікон та дверей;
  • ремонт під'їздів;
  • поліпшення стану вулиць приватного сектору, облаштування у дворі дитячих чи спортивних майданчиків, озеленення спільної території;
  • благоустрій об'єктів соціальної сфери.
У 2022 році у Маріуполі відремонтують більше 100 багатоповерхівок, - ФОТО, фото-1

Проєкти реалізуються при спільному фінансуванні з мешканцями будинку та містом.

Голова ОСББ на вулиці Гранітній, 144 Наталя Іванівна розповідає, що їх ОСББ вже двічі подавалося на конкурс міні-проєктів і обидва рази вигравало його.

У 2022 році у Маріуполі відремонтують більше 100 багатоповерхівок, - ФОТО, фото-2

За першим разом їм замінили у під'їздах вікна на пластикові, а за другим - електричні мережі, що дало можливість скоротити витрати електроенергії та запобігти перепадам напруги у квартирах. За умовами конкурсу, вони мали сплатити за ремонт 31% від загальної суми, а все інше доплачувало місто.

У 2022 році у Маріуполі відремонтують більше 100 багатоповерхівок, - ФОТО, фото-3

"Після того, як усі проєкти-переможці проведуть тендер на ProZorro, буде підраховано економію коштів. Вона буде перенаправлена ​​на проєкти, яким до перемоги забракло кількох балів", - зазначив Ігор Сафронов.

Читайте також: Форма взаимодействия с властью и статут Мариуполя. Что обсуждали на форуме "Активные граждане - активные изменения", - ФОТОРЕПОРТАЖ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мариуполь #ОСМД

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Имя
12 січня 2022 р., 17:33
А можно огласить список победителей?
Олег
12 січня 2022 р., 18:22
Надо председателей за яйца некоторых взять, бабки получают, а делать ничего не хотят
12 січня 2022 р., 18:35
Хотелось бы узнать а Филиппа Орлика 111дом.Когда вокруг облагородят? И в подъездах ремонт начнется? А то за этот дом наверное забыли.
Лера
12 січня 2022 р., 19:56
Когда председатель обратит внимание на Строителей 147а, зарплату за что ему платим?
Саша
12 січня 2022 р., 19:58
Молодцы жильцы
live comments feed...