• Головна
  • Хто вони такі, маріупольські старости
Блоги
10:33, 30 грудня 2021 р.

Хто вони такі, маріупольські старости

Блоги

У відповідності до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку інституту старост» в нашому місті у кінці жовтня рішеннями Маріупольської міської ради утворено 9 старостинських округів, пише Олег Харченко у своєму блозі спецільно для 0629.

Хто вони такі, маріупольські старости, фото-1

У зв’язку з утворенням округів постала необхідність затвердити на посадах старост. У відповідності до ст. 54 вищезазначеного закону, до затвердження кандидатур необхідне проведення громадського обговорення (громадських слухань, зборів громадян, інших форм консультацій з громадськістю). Кандидатури для обговорення вносяться міським головою. 

Наразі, у відповідності до Розпорядження міського голови від 24.12.2021  № 557р оголошено процедуру обговорення у період з 04 січня 2022 до 04 лютого 2022. Для цього створено відповідні організаційні комітети, які повинні розробити графіки проведення опитування жителів відповідних старостинських округів (дата, час, локація) та розмістити їх на офіційному сайті міськради, а також на інформаційних стендах в населених пунктах старостинського округу не пізніше, як за 7 (сім) днів до встановленої дати початку проведення опитування. Тобто до 28 грудня. Станом на сьогодні не знайшов графіків на сайті ради (коментар 0629: наразі інформация про початок обговорення вже розміщена на сайті міськради, ось посилання https://mariupolrada.gov.ua/ru/news/u-mariupoli-projdut-gromadski-obgovorennja). 

У відповідності до Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" староста є посадовою особою Маріупольської міської ради п’ятої категорії,  тобто працює на постійній основі і отримує зарплатню з міського бюджету. Старости наділені досить широкими повноваженнями щодо представлення інтересів мешканців свого округу, це і участь у засіданнях міської ради та її постійних комісій, участь у засіданнях виконавчого комітету,  гарантований виступ на цих засіданнях,  підготовка пропозицій до місцевого бюджету та багато іншого. Тобто, від кандидатури старости в певній мірі залежить комфорт мешканців старостинського округу, донесення до влади її проблем та пропозицій.

Якщо чесно, то як на мене, введення старостинських округів і затвердження кандидатур старост, дещо пересікається територіально і дублює повноваження створених в Маріуполі КСН – комітетів самоорганізації населення, на які у 2022 році заплановано витратити 10,8 млн. грн. з міського бюджету. Гадаю що можливо у 2022 році і доцільне існування двох паралельних структур, а от потім точно треба вирішувати яка з них більш ефективна. Її і залишати.

Отже, знайомимось з кандидатурами майбутніх старост:

1.Мамонтов Артем Миколайович - Покровський старостинський округ;

2.Шишман Анатолій Костянтинович  – Південний старостинський округ;

3.Малюгин Максим Вікторович – Зінцевий старостинський округ;

4.Зеленський Олег Васильович – Бердянський старостинський округ;

5.Цимбой Елла Федорівна - Старо-Кримський старостинський округ;

6.Книш Тетяна Миколаївна – Каменський старостинський округ;

7.Булай Олена Сергіївна – Мирненський старостинський округ;

8.Білоконь Віталій Сергійович – Волонтерівський старостинський округ;

9.Круліковська Тамара Анатоліївна – Виноградненський старостинський округ.

Закликаю мешканців, які проживають на територіях старостинських округів, долучитись до обговорення кандидатур старост. Щоб потім не казали, що ви його не обирали.

Як каже Закон, кандидатура старости відповідного старостинського округу, не підтримана міською радою, не може бути повторно внесена для затвердження в цьому старостинському окрузі протягом поточного скликання відповідної сільської, селищної, міської ради. Тому тут як в саперів, є тільки одна спроба.

Ще раз, будьте активними громадянами, долучайтесь до місцевого самоврядування!

Більше блогов читайте тут.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мариуполь

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
...
30 грудня 2021 р., 10:49
Люди устали и запутались в сетях обмана и коррупции, в сетях беззакония и манипуляции
Николай Разнорабочий
30 грудня 2021 р., 10:58
Тоесть убрать домкомы и уличкомы было необходимо так как много нахлебников,а теперь можно своих ненахлебников старост
винт
30 грудня 2021 р., 12:29
Вся мразь повылазила, работать не хотят. Это паразиты, украинство и бандеровщину надо гнать с Мариуполя.
Владимир Александрович
30 грудня 2021 р., 13:37
Во время оккупации фашистами тоже были старосты ,все возвращается на круги своя
Оголошення
live comments feed...