• Головна
  • Парк ім. Гурова підсвітили сотнями вогнів, - ФОТО, ВІДЕО
15:38, 15 листопада 2021 р.
Надійне джерело

Парк ім. Гурова підсвітили сотнями вогнів, - ФОТО, ВІДЕО

Парк ім. Гурова підсвітили сотнями вогнів, - ФОТО, ВІДЕО

У парку ім. Гурова показали справжнє світлове шоу. Для цього підсвітили дерева, алеї та фонтани.

Над перетворення Лугопарка працювала команда світлотехніків з української компанії "Expolight" та іноземні урбаністи.

Парк ім. Гурова підсвітили сотнями вогнів, - ФОТО, ВІДЕО, фото-1

Засновник "Expolight" та світловий дизайнер Микола Каблука пише на своїй стоірнці у Фейсбук, що головна ідея, яку хотіли посилити світлом – це показати, що Маріуполь – місто біля моря та річки.

"Тому ми розробляли спеціальні світильники з кастомними скляними лінзами, які реалістично імітують ефект води та перетворюють головну пішохідну алею парку на русло річки, що прямує до моря. Відчуття води посилюється  іншими світловими ефектами. Так, біля центрального фонтану можна побачити лазерну каустику, що створює химерні кольорові переливи на центральній доріжці", - розповідає Микола Каблука.

Парк ім. Гурова підсвітили сотнями вогнів, - ФОТО, ВІДЕО, фото-2

Ще у 80-ті роки ХХ століття цей парк був одним із найпередовіших – тут було збудовано другий на той час музичний фонтан на території України. Сьогодні ж за допомогою світла та прогресивних технологій Лугопарк зможе приваблювати не лише маріупольців, а й гостей з усієї України.

Парк ім. Гурова підсвітили сотнями вогнів, - ФОТО, ВІДЕО, фото-3

У теплу пору року щогодини ввечері фонтани та арт-інсталяції утворюватимуть під музику справжнє лазерне шоу.

"Ми з'єднали під музику пар, підсвічування струменів та горизонтально розташовані лазери так, що виникає дуже сильне емоційне переживання, ніби ти перебуваєш під водою! Щоб підсилити це враження, ми створили спеціальний пристрій, який пропускає когерентний лазерний промінь, що рухається, через особливим чином виплавлену зі скла призму, яка теж знаходиться в русі. Завдяки чому на пішохідній доріжці проявляється кольоровий спектр, що динамічно змінюється та нагадує хвилі різнокольорового моря", - пояснює Каблука.

Парк ім. Гурова підсвітили сотнями вогнів, - ФОТО, ВІДЕО, фото-4

Щоб підкреслити велику кількість старих паркових дерев і створити відчуття лісу посеред міста було проведено ювелірну роботу з тінями від дерев і там, де їх було недостатньо, посилили ефект спеціально розробленими тіньовими трафаретами, які створюють особливу атмосферу ввечері.

Парк ім. Гурова підсвітили сотнями вогнів, - ФОТО, ВІДЕО, фото-5

"Крім цього, на одній із затишних тінистих алей парку ми створили першу свого роду в Україні перманентну світлову інсталяцію "Дихаючі дерева". У якій підсвітка дерев, що плавно змінюється, об'єднана в єдину сезонну світлову картину з тематично підібраною музикою і вся ця інсталяція створює медитативно-розслаблюючий настрій", - додає світловий дизайнер Каблука.

Читайте також: Уже "Юбилейный". Как изменился в Мариуполе парк Гурова с новым названием, - ФОТО

Світло з металевих простріляних труб. Маріупольська синагога не припиняє дивувати, - ФОТО, ВІДЕО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мариуполь #Гурова
live comments feed...