• Главная
  • Під Маріуполем бійці "Азова" вшанували пам'ять загиблих побратимів, - ФОТО
11:13, 28 сентября 2021 г.
Надежный источник

Під Маріуполем бійці "Азова" вшанували пам'ять загиблих побратимів, - ФОТО

Цими вихідними в Урзуфі «Азов» провів щорічну церемонію пам’яті полеглих бійців.

Про це повідомила прес-служба полку. 

Щороку біля легендарного кургану з трьома мечами проходить урочистий, але разом з тим сумний захід, присвячений вшануванню пам’яті азовців, які поклали життя за Україну. Цими днями гарнізони полку відвідують сім’ї і друзі полеглих, спілкуються з командуванням та бійцями, ділячись спогадами, болем і надіями.

Сьома церемонія пам’яті відбулася 25 вересня. Віддати шану азовцям, які навічно залишилися у строю, прибув весь особовий складу полку, родичі та друзі наших загиблих бійців, ветерани і небайдужі громадяни. Окремо від строю та гостей стоять щитоносці – найближчі побратими полеглих, які тримають щити з їхніми викарбуваними позивними. 38 щитів символізують 38 азовців, які відійшли у вічність за роки російсько-української війни.

Тисячоголоса Молитва українського націоналіста, слова якої є священними для кожного бійця полку «Азов», розпочала містерію.

«У цей вечір ми традиційно вшановуємо пам’ять наших полеглих воїнів, вірних синів України, які віддали своє життя у боротьбі за незалежність нашої держави. «Азов» народився на фронті в той час, коли Україну поглинув суцільний хаос. Це, безумовно. був переломний момент в історії нашої держави, коли ми з вами реально могли втратити свою незалежність. З перших днів створення «Азов» ніколи не відмовлявся від виконання найскладніших і найнебезпечніших бойових завдань. Таким чином в червні 2014 року завдяки рішучим діям «Азову» Маріуполь було звільнено від проросійських терористів. А вже взимку 2015 року завдяки мужності та героїзму азовців, які загинули під час проведення Павлопіль-Широкинської наступальної операції, ворог був змушений відступити від околиць Маріуполя і з тих пір жодного разу не обстрілював з артилерії житлові квартали цього міста. З самого початку російсько-української війни на Донбасі силами «Азову» було знищено сотні проросійських бойовиків, відвойовано десятки кілометрів української землі та звільнено вісім населених пунктів, серед яких Маріуполь, Мар’їнка, Павлопіль, Лебединське, Широкине та інші. Вже восьмий рік «Азов» стоїть на захисті нашої держави. За час існування ми пройшли яскравий та нелегкий бойовий шлях. Сьогодні ми з гордістю згадуємо бойові операції, в яких безпосередню участь брав наш полк. На превеликий жаль, з цих боїв не повернулися живими наші бойові побратими, які назавжди залишилися в нашому строю. Їх імена навіки закарбовані в історії визвольних змагань за незалежність України. Імена, які ми сьогодні з вами згадаємо. Жодне віддане життя не є забуте, а лише розпалює полум’я наших сердець та надихає на подальшу боротьбу. Слава нації!», - сказав командир полку «Азов» майор Денис Прокопенко (Редіс)

Перший командир «Азову» Андрій Білецький у своїй промові зазначив: «Поки ми пам’ятаємо про наших друзів, наша незалежність має цінність, бо їхні життя – це ціна і жертва, яку заплатив наш народ. Пам’ятати, боротися, мститися, бути готовими віддати останню найбільшу жертву».

На проекторі з’являються фотографії  загиблих. Лунає поіменна згадка про кожного бійця «Азову», хто поліг у боротьбі із загарбником, хто зник безвісті під час бойових дій, чий життєвий шлях обірвався за трагічних обставин чи в рядах інших підрозділів. Щитоносці підносять вгору щити та запалюють вогонь пам’яті, а в нічне небо здіймаються промені світла на знак незримої присутності полеглих серед нас. На вигук «Пам’ятаємо!» луною роздається відповідь: «Помстимося!»

Після хвилини мовчання урочисту тишу над курганом розрізав грім мінометних сальв.

"Пам’ять про загиблих азовців, їхній жертовний патріотизм – це святе для нас. Такою вона має бути і для прийдешніх поколінь українців. Найкраща шана, яку ми можемо віддати полеглим на цій неоголошеній війні, – перемога над ворогом та повернення наших земель, окроплених кров’ю Героїв", - наголосили азовці.

Читайте також:

Боевики "ДНР" сбросили с беспилотника мины на поселки под Мариуполем

"Азов" под Мариуполем "сбросил противника в море", - ФОТО

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#Мариуполь #Азов

Комментарии

Объявления
live comments feed...