Стало відомо, скільки в Маріуполі антивакцинаторів - СОЦІОЛОГІЯ

Міжнародний республіканський інститут (МРІ) в Україні спільно з Соціологічною групою "Рейтинг" провів сьоме всеукраїнське муніципальне опитування у 24 містах, щоб оцінити задоволеність жителів міст якістю послуг, ставлення до органів влади та вплив пандемії коронавірусу. Як маріупольці та жителі інших міст ставляться до COVID-19 та вакцинації, - читайте далі.

Ставлення до епідемії коронавірусу

Мешканці Маріуполя вважають епідемію коронавірусу меншою загрозою для свого життя, ніж жителі більшості великих міст України. 19% опитаних маріупольців вважають COVID-19 дуже загрозливим для здоров'я, 34% вважають коронавірус скоріше загрозою, ніж ні, 24% - скоріше не загрозою, 16% мешканців зовсім не вважають його загрозою.

Стало відомо, скільки в Маріуполі антивакцинаторів - СОЦІОЛОГІЯ, фото-1

Серед тих, хто вважає коронавірус серйозною загрозою, 15% маруіпольців хвилює, що COVID-19 впливає на економіку та їх дохід. Це найбільший відсоток серед великих українських міст. Також 81% мешканців Маріуполя переживає, що наслідки коронавірусу впливають на власне здоров'я та здоров'я їх сімей.

Стало відомо, скільки в Маріуполі антивакцинаторів - СОЦІОЛОГІЯ, фото-2

Маріуполь знаходиться у топ-7 міст, де населення схвалює вжиті місцевою владою заходи у боротьбі з пандемією. Івано-Франківськ та Вінниця лідирують, бо довіряють на 10 пунктів більше.

Стало відомо, скільки в Маріуполі антивакцинаторів - СОЦІОЛОГІЯ, фото-3

А ось діяльність центральної влади з подолання епідемії коронавірусу маріупольці не схвалюють набагато більше. 7% мешканців Маріуполя подобаються вжиті нею заходи і 33% жителів зовсім не поділяють те, що центральна влада робить у боротьбі з COVID-19.

Стало відомо, скільки в Маріуполі антивакцинаторів - СОЦІОЛОГІЯ, фото-4

Ставлення до вакцинації від коронавірусу

Хоч понад 50% опитаних у різних містах України вважають пандемію коронавірусу загрозою, особливо для власного здоров'я та своїх сімей, проте у багатьох населених пунктах небажаючих вакцинуватися більше, аніж бажаючих.

У таких містах, як Львів, Вінниця та Суми, відзначається відносно вищий рівень готових отримати вакцину, тоді як у Маріуполі, Одесі, Дніпрі та Запоріжжі - навпаки.

Відсоток жителів Маріуполя, які зовсім не бажають вакцинуватися, - один з найбільших серед мешканців великих міст України і становить 46%. Однозначно готових вакцинуватися маріупольців - дуже мало, всього 10%. Це найнижчий показник серед решти 23 населених пунктів.

Також жителів Маріуполя вакцинувалося менше (2%), ніж у більшості обласних центрів. Наприклад, у Сумах та Львові, які є лідерами цього рейтингу, щепилося 7% мешканців.

Варто зазначити, що це дані на травень місяць.

Стало відомо, скільки в Маріуполі антивакцинаторів - СОЦІОЛОГІЯ, фото-5

Більше готові вакцинуватися старші люди (50+ років) та чоловіки, а також ті, хто вище оцінюють якість медичних послуг. 35% тих, хто вважають коронавірус дуже загрозливим, готові пошвидше вакцинуватися. А ось 69% тих, хто не вважають COVID-19 загрозою, зовсім не бажають вакцинуватися.

Стало відомо, скільки в Маріуполі антивакцинаторів - СОЦІОЛОГІЯ, фото-6

У всіх містах, окрім Сєвєродонецька і Маріуполя, жителі обирають зробити щеплення міжнародно визнаною вакциною, виготовленою у США або ЄС. Відсоток таких жителів у 22 обласних центрах України складає від 52% до 81%. У Маріуполі та Сєвєродонецьку він складає 34% та 33% відповідно.

Першою ліпшою доступною вакциною щепитися мало хто хоче. Маріуполь тут на рівні з іншими українськими містами.

А ось вакциною, виробленою в Росії, прагне щепитися більше маріупольців, ніж європейською чи американською - цілих 38%. Це абсолютний рекорд серед інших українських міст. У багатьох обласних центрах в Західній Україні таких людей всього 1%. У Києві, Вінниці, Полтаві, Сумах, Кропивницькому, Черкасах та Чернігові не більше 7% мешканців бажають вакцинуватися російською вакциною.

Серед основних причин, чому люди не хочуть робити щеплення, опитані називали: страх побічних ефектів, не віра у вакцинацію як таку та недостатня ефективність доступних вакцин. Тут Маріуполь на рівні з іншими містами. Ще однією причиною, яку часто називали маріупольці, була - "Я не вірю, що влада говорить правду". Це твердження назвало більше маріупольців, ніж мешканці інших українських містах.

Стало відомо, скільки в Маріуполі антивакцинаторів - СОЦІОЛОГІЯ, фото-7

Дане опитування Міжнародного республіканського інституту було проведено Соціологічною групою "Рейтинг" у період з 12 травня по 3 червня 2021 року в 24 містах України: у Києві та всіх обласних центрах, включаючи Маріуполь у Донецькій області та Сєвєродонецьк у Луганській області.

Як пишуть організатори соцопитування: "Опитування проводились шляхом особистих інтерв'ю у будинках 19 196 постійних жителів України віком від 18 років і старше. Дані були зважені, щоб відобразити загальне населення цих міст за віком та статтю. Статистична похибка не перевищує 3,5%, а коефіцієнт досяжності у середньому становить 65%".

Довідка. Вакцинуватися у Маріуполі можна у всіх центрах первичної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД), тобто міських лікарнях та у центрах масової вакцинації, які знаходяться на стадіоні "Іллічівець", у ТРЦ "Порт-Сіті" та "Мультицентрі" в Лівобережному районі.

Читайте також: Мариуполь стал шестым городом в Украине по уровню коммунального комфорта

Мариуполь вакцинация ковид коронавирус
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Комментарии