• Головна
  • Голоси мешканців не чують. Як у Маріуполі "вбивають" електронні петиції
11:17, 9 вересня 2021 р.
Надійне джерело

Голоси мешканців не чують. Як у Маріуполі "вбивають" електронні петиції

Наприкінці липня на сесії міської ради прийняли рішення переформатувати систему електронних петицій для маріупольців. Опозиція була проти, бо вважала, що нові правила не дозволять людям отримати шанс на реалізацію своєї ініціативи. Але влада наголошувала: все в ім'я демократії. Фактом є те, що за майже 1,5 місяці після реорганізації системи жодна петиція не набрала потрібної кількості голосів.

Пояснюємо, що саме змінила влада, і до чого це призвело.

Нові правила для електронних петицій

28 липня на сесії Маріупольської міської ради затвердили новий Порядок розгляду електронних петицій, адресованих Маріупольській міськраді. 

Електронні петиції розділили на два види: загальноміські та районні.

Тепер влада розглядає петиції, які стосуються загальноміських питань, якщо вони наберуть не менше 1500 підписів за 60 днів. До цього потрібно було зібрати 250 голосів за 90 днів. Петиції районного масштабу розглядатимуть, якщо вони наберуть 250 голосів, як і раніше, але всього за 30 днів.

Проблеми з реорганізованими електронними петиціями

З моменту ускладнення системи електронних петицій минуло майже 1,5 місяці. За цей час жодна петиція не набрала необхідної кількості голосів.

Голоси мешканців не чують. Як у Маріуполі "вбивають" електронні петиції, фото-1

На сайті є електронні петиції, які стосуються районного рівня, проте розміщуються у категорії загальноміських. Наприклад, петиція "Встановлення світлофора на МКР "Східний" в р-ні супермаркету "Сільпо" або "Ремонт ділянки дороги по вул. Маміна-Сибіряка".

Голоси мешканців не чують. Як у Маріуполі "вбивають" електронні петиції, фото-2

Як пояснила 0629 начальниця відділу "Контактно-комунікаційного центру" департаменту адміністративних послуг міської ради Ганна Букало, автор сам обирає до якої категорії, загальноміської чи районної, віднести свою петицію.

Наразі лише одна петиція стрімко набирає необхідну кількість голосів - "Якісні залізничні перевезення для Маріуполя!..." Питання міжміського транспортного сполучення не є повноваженнями місцевої влади. Маріуполь не впливає на "Укрзалізницю", тому такі петиції мали б видалятися модераторами сайту, щоб не вводити мешканців в оману.

Районні петиції

Тепер на сайті електронних петицій "Е-dem" є кнопка, яка дозволяє обрати розділ: Маріуполь (міські) або Маріуполь (районні) петиції. Від того, у якому розділі автор створить петицію, буде залежати скільки голосів вона має набрати для розгляду.

Наразі розділ електронних петицій по районах Маріуполя пустий. Скоріш за все, через те, що маріупольці не знайшли як змінити категорію з загальноміської на районну. Це також пояснює те, чому петиції, які відносяться до певного району, наразі стоять у розділі загальноміських і для них потрібно зібрати 1500 голосів за 60 днів, а не 250 за 30 днів.

Голоси мешканців не чують. Як у Маріуполі "вбивають" електронні петиції, фото-5

Ганна Букало говорить, що така проблема дійсно має місце, тому до 12 вересня вони будуть збирати відгуки мешканців про новий функціонал сайту, а відразу після цього зроблять інструкцію на сайті міської ради, як тепер працюють електронні петиції.

У маріупольському контакт-центрі "15-55" вчора, 8 вересня, було зареєстроване звернення мешканця, який не може створити районну петицію через технічні несправності цього розділу. Начальниця відділу "Контактно-комунікаційного центру" департаменту адміністративних послуг міської ради Ганна Букало говорить, що з перших чисел вересня все мало б працювати. Проте проблеми, які виникають у маріупольців на сайті електронних петицій "Е-dem", фіксуються та будуть усунені найближчим часом.

Голоси мешканців не чують. Як у Маріуполі "вбивають" електронні петиції, фото-6

Раніше для того, щоб петицію розглянули, потрібно було зібрати 250 голосів мешканців за 90 днів. Спочатку передбачалося, що петиції, які наберуть дану кількість голосів будуть виноситися на розгляд сесії міської ради, але за кілька років роботи сервісу, винесли тільки одну - питання про зниження орендної плати за незаконно встановлені гаражі. У інших випадках жителі лише отримували коментарі профільних заступників міського голови, схожі на відписки про те, чому влада не буде виконувати побажання представників громади.

0629 буде слідкувати, чи стане реорганізована система електронних петицій ефективнішою, чи голоси маріупольців взагалі перестануть чути.

Наразі зміни, які були прийняті, лише ускладнили для громадянина шлях до участі у житті громади і вирішенні нагальних проблем міста.

Читайте також: "Поездка похожа на пытку". Мариупольцы просят Мининфраструктуры улучшить железнодорожное сообщение

Достучаться до власти! В Мариуполе в 6 раз усложнили систему петиций

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мариуполь #петиции

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Макс
9 вересня 2021 р., 12:24
Мэр, сделайте хотя бы в каждом районе по одной площадке для выгула собак!!!
житель
9 вересня 2021 р., 14:02
Спасибо, что есть ещё журналисты, которые освещают проблемы. Полностью отсутствие оппозиции- это то ,чего добилась власть. Купили , изгнали, дискредитировали- это то ,что хорошо получилось. Теперь никто не мешает. Скучно, грустно и печально- так живёт город.
3V*
9 вересня 2021 р., 16:04
Полностью согласна. Усложнили работу сайта, не то что петицию подать, даже проголосовать за уже имеющиеся петиции порой нет возможности, сайт выдает ошибку. Кто-то работать не желает, поэтому увеличили сбор количества голосов, при этом сократили срок! "Отличное решение" ! 😏 Как всегда у нас все для людей.
Станислав Стадник
9 вересня 2021 р., 17:03
Перестали подавать и подписываться под городскими петициями,потому,что это фейк,равно как и президентскими.Одни отписки и отговорки должностных лиц,ни одного пожелания народа не выполнено.Так какой смысл этих петиций?
live comments feed...