• Головна
  • "Народила вдома - пройди кілька колів пекла", - історія маріупольчанки, яка не встигла доїхати до пологового
продовження теми
13:33, 19 серпня 2021 р.
Надійне джерело

"Народила вдома - пройди кілька колів пекла", - історія маріупольчанки, яка не встигла доїхати до пологового

продовження теми

На початку серпня маріупольчанка Ольга народила дитину вдома, бо "швидка" не встигла доїхати. Після цього її з сином повезли у Перинатальний центр. Поки молоду маму оформлювали, малюка, не повідомивши батькам, перевезли в іншу лікарню. Наступного дня дитину знайшли у патологічному відділенні з жахливим діагнозом. Потім виявилося, що дитина абсолютно здорова, а лікарі вимушені були так діяти через клінічні протоколи.

Ольга була на 9 місяці здорової вагітності, коли у неї почалися вдома перейми. Вона відразу викликала швидку допомогу, проте карета "швидкої" приїхала не до того будинку, хоча жінка називала адресу правильно.

У 30-річної маріупольчанки дуже швидко відійшли води і пологи довелося приймати її свекрусі під чітким керівництвом чоловіка породілі, який був на партнерських пологах при народженні першої дитини і мав уявлення, що робити. Поява на світ малюка пройшла легко, у хлопчика були всі необхідні реакції та рожевий колір шкіри.

Коли швидка допомога таки дісталася до Ольги, то виявилося, що медична бригада приїхала у складі однієї фельдшерки та без нош.

"Незрозуміло, чому на такий виклик не прислали у "швидкій" ще акушера. Пуповину ми, звісно ж, не чіпали, її перерізала фельдшер. Ліфта у нашому будинку немає. Як тільки що народившій жінці сходити з 4 поверху? Фельдшерка сказала, щоб ми зносили Олю у покривалі. Водій "швидкої" допомагати відмовився, бо це не входить в його функції. 21 століття, а ми повинні зносити у простирадлах породілю з дитиною на руках. Але нам пощастило, що у неї не було сильної кровотечі і плацента швидко вийшла, тому Оля зійшла по сходах сама, а ми її притримували", - розповідає чоловік Ольги Данило.

Ольга та Данило пояснювали "швидкій", що народжувати вони домовлялися у Маріупольському територіальному медичному об'єднанні (МТМО) здоров'я дитини та жінки (колишня третя лікарня) і їх там чекає гінеколог, у якого жінка з самого початку вагітності стояла на обліку. Проте швидка допомога повезла їх у Перинатальний центр (колишній пологовий №1, народна назва - "пологовий на Україні"), хоч туди було їхати далі, ніж в МТМО. Фельдшер запевняла, що у Перинатальному центрі новонароджений буде разом з мамою, тому батьки не протестували. "Карету швидкої допомоги дуже трясло, бо вона стара і не мала відповідної амортизації", - згадує Данило.

"Народила вдома - пройди кілька колів пекла", - історія маріупольчанки, яка не встигла доїхати до пологового, фото-1

Директор Департаменту охорони здоров'я Маріупольської міськради Андрій Ремпель пояснив у коментарі для 0629, що, за протоколом, мали повезти саме в Перинатальний центр, бо він вважається основним медичним закладом у Маріуполі для породіль та новонароджених.

У Перинатальному центрі Ольгу швидко забрали у гінекологічне відділення, хоча вона почувала себе добре, а дитину взяли на огляд медики. Чоловік лишився з документами, які дуже довго оформлювали через бюрократію. Після того, як жінку поклали у гінекологічне відділення, вона через годину випадково дізналася, що сина перевезли в МТМО без дозволу та навіть попередження про це батьків.

"Малюка забрали без будь-яких речей, хоча у нас з собою були сумки з усім необхідним. Для чого було його везти у перший пологовий, щоб звідти повезти в МТМО? Виходить, що дитина накатала у кареті "швидкої", де дуже трусить, близько 16 км. Тут і дорослому стане погано, а йому було всього пару годин від появи на світ", - розповідає Данило.

Лікарі відмовилися виписувати Ольгу, щоб вона поїхала до дитини. Чоловік сам поїхав до малюка в МТМО. Там Данило дізнався, що син лежить у відділенні патології в середньо-важкому стані. "На моє запитання, чому дитина в такому стані, відповіли, що його ж бозна-скільки катали в машині і малюка розтрясло. Хоча це ж все трапилося через медиків", - говорить тато.

Ставлення до Ольги в Перинатальному центрі було зневажливе. "Зараз за кожного пацієнта лікарням перераховує кошти НСЗУ (Національна служба здоров'я України - ред.). Тому мені постійно говорили, що їм за мене грошей не дадуть, бо в мене договір з МТМО. Але ми ж і не збиралися до них їхати, самі повезли", - пояснює Ольга.

Наступного дня після пологів Данило забрав дружину з Перинатального центру та відвіз до малюка. У виписці записали, що вона самовільно покинула лікарню. "За першу ніч дитина втратила більше 200 грам. Якби я лишалася, як хотіли лікарі, ще 3-4 дні у гінекологічному відділенні окремо від сина, то невідомо, що б з ним було. Коли я вже йшла з палати, то медсестра сказала, що мені ліфт не передбачений, бо я сама покидаю лікарню", - розповідає жінка.

"Як нам сказали лікарі, маму і новонародженого роз'єднали, бо у Перинатальному центрі не було щеплення від правця, а в МТМО було. Чому не можна було те щеплення привезти до дитини, а не дитину до щеплення", - не розуміє Данило.

"Взагалі - це системна проблема, бо в лікарнях поскорочували відділення і вони тепер розкидані по всьому місту. До 2020 року в МТМО було гінекологічне відділення, але його розформували, тому туди й не могли від початку повезти Олю", - додає молодий тато.

"Так як пологи вдома, то це автоматично вважається пологами з ускладненнями, тому дитину повезли в патологічне відділення, де вона не може знаходитися з матір'ю. У пологовий їх обох прийняти не могли, бо пологи вже відбулися. За протоколом, який діє на території всієї України, у такій ситуації матір та дитину кладуть по різних відділеннях. Це не перший такий випадок і не останній", - пояснює директор Департаменту охорони здоров'я Андрій Ремпель.

Через те, що малюк народився вдома (за протоколом це вважається нестирильними умовами), то йому призначили антибіотики. "Також дитині ставили крапельниці, у нього та ручка аж посиніла. Можливо, справжньої необхідності робити це не було, але такі протоколи", - говорить Данило.

"Здорову дитину не можуть покласти у відділення патології, тому лікарям довелося написати якийсь тяжкий діагноз, від якого в нас встало волосся дибки. Немає коду діагнозу "пологи вдома", тому в таких ситуаціях ось так медики викручуються. Вже коли нас через 5 днів виписували, то лікарі зізналися, що дитина абсолютна здорова", - розповідає Ольга.

"Народила вдома - пройди кілька колів пекла", - історія маріупольчанки, яка не встигла доїхати до пологового, фото-4

Але на цьому епопея не закінчилася. Через те, що дитина народжена не в пологовому, то йому не зробили належні щеплення. "Потрібно було йти в пологовий і просити там, щоб малюку зробили щеплення, але мені про це ніхто не підказав. Під час виписки сказали, що тепер необхідно йти в поліклініку і робити щеплення там, проте в поліклініці нам пояснили, що в ампулі 10 доз, тому доведеться чекати ще 9 таких дітей. А кого ми знайдемо, якщо всім малюкам роблять щеплення у пологовому. У приватних клініках немає щеплень від гепатиту Б та туберкульозу", - розповідає молода мама.

Андрій Ремпель розповів 0629, що у планах - створити до 2025 року Єдину гінекологічну службу, центр якої об'єднає усі відділення для породіль та новонароджених в одному приміщенні. Проте навіть після того: якщо дитина народиться не в пологовому, - то матір та малюка розподілять по різних відділеннях, допоки МОЗ не змінить протокол.

"Якщо дитина випадково народилася не в пологовому, то на батьків та малюка чекає дуже багато стресу та недосконалості нашої медичної системи", - підсумовують молоді батьки.

Читайте також: Маріупольчанка народила вдома, поки їхала швидка

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мариуполь #роддом #роды

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Бойченко
19 серпня 2021 р., 13:46
Щось мені здається я дав маху призначивши юриста Хотлубея керувати медициною.
marinalugina
19 серпня 2021 р., 13:47
А как она выпустила ребенка из рук? Я когда родила, я вцепилась в ребенка, ком не на пушечный выстрел не могла подойти ни одна медсестра или врачиха. Не выпустить ребенка из рук и все. И что они сделают. Протоколы пусть сами выполняют, а мой ребенок будет со мной и никак иначе. потеря веса ребенком - норма. Они до 40500 грамм теряют за первые дни жизни. Мой потерял грамм 300, а потом набрал 1,5 кг за первый месяц.
panaev
19 серпня 2021 р., 13:57
Лучше не читать это . Это АД!
.....
19 серпня 2021 р., 14:03
А теперь цена этим больницам- ярким, новым....радуйтесь, вас имеют
Tang
19 серпня 2021 р., 19:22
В порядочных местах - и ремпели и руководство таких больниц - ушло бы заниматься тем, что не требует ответственности, но это про другие страны...
live comments feed...