• Головна
  • Хто з донецьких жене "порожняк" або як працюють нардепи від Донеччини
Политические новости
12:00, 13 серпня 2021 р.

Хто з донецьких жене "порожняк" або як працюють нардепи від Донеччини

Политические новости

Два роки тому виборці обрали склад Верховної Ради України lХ скликання. За результатами голосування, Донецьку область представляють 12 депутатів-мажоритарників. Експерти проаналізували, як вони працювали цей період та яку користь Донеччині принесли за останні 2 роки.

Більшість з нардепів не розглядали фактично половину законопроєктів через свою відсутність на засіданнях або небажання голосувати з того чи іншого питання.

Депутати з Донеччини ініціювали розгляд 804 законопроєктів, але тільки 21 з них були підписані Президентом. Більшість ініціатив стосуються соціальної сфери, а от питаннями обороноздатності нардепи не займалися. Про все це йдеться в матеріалі Громадянської мережі ОПОРА.

Хто з донецьких жене "порожняк" або як працюють нардепи від Донеччини, фото-1

Рекордсменом тут став Дмитро Лубінець (мажоритарник по 60 округу). Серед його законодавчих ініціатив 9 стали законами.

Зокрема, Лубінець просував питання посилення відповідальності за злочини проти статевої свободи малолітніх осіб; питання звільнення ВПО від сплати туристичного збору, звільнення від штрафів за вимушений перетин кордону з РФ нашими громадянами з тимчасово окупованих територій тощо.

Друге місце за кількістю ухвалених законів посідає Максим Єфімов. За його ініціативи було прийнято 5 законів. Він опікувався питаннями іпотечного кредитування, внесенням змін до Державного бюджету, зменшенням дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку тощо.

Третє місце поділяють Муса Магомедов і Володимир Мороз – по 2 прийнятих закони. Магомедов просуває інтереси металургії, а Мороз опікується темою електроенергії та є співавтором закону про іпотечне кредитування.

А от з виступами у Верховній Раді все гірше. Виступи з трибуни Верховної Ради — це дієвий механізм донесення власної думки до колег-народних депутатів. Проте далеко не всі мажоритарники з Донеччини користуються такою можливістю.

Найбільшу кількість виступів, а саме 144, мав Дмитро Лубінець — загалом за 2 роки роботи в Раді він проговорив 3 години 37 хвилин. Його колеги Володимир Мороз і Валерій Гнатенко мають по 101 та 100 виступів загальною тривалістю 1 година 28 хвилин та 1 година 17 хвилин відповідно.

По 8 хвилин за 2 роки наговорили Сергій Магера та Федір Христенко. При цьому вони мали по 12 та 10 виступів, тобто це було не донесення власної думки стосовно обговорюваного законопроєкту, а лише доповнення, висловлене менше ніж за хвилину. Хоча Вадим Новинський та Олександр Ковальов справилися ще швидше — вони, скоріш за все, тільки передавали слово іншим депутатам, тому в мікрофон говорили по 25 та 18 секунд відповідно.

Хто з донецьких жене "порожняк" або як працюють нардепи від Донеччини, фото-2

Інші депутати з Донеччини, а саме Юрій Солод, Муса Магомедов, Максим Єфімов, Євген Яковенко та Андрій Аксьонов жодного разу не скористалися можливістю висловлення власної думки та аргументації поданих законопроєктів.

Дисципліна в наших парламентарів також бажає кращого. Жодний народний депутат не відвідав 100 % засідань у залі.

Трійку "прогульників" очолює Вадим Новинський. Він був відсутній при 5652 голосуваннях, а це 59% голосувань.

На другому місці Юрій Солод, який більшу частину часу був відсутній — 5228 (54,6%) голосувань;

Закриває трійку "лідерів" Андрій Аксьонов, який за півроку свого депутатства був відсутній під час 617 (40,5%) голосувань.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Нардеп Дмитро Лубінець #Лубінець #ДмитроЛубінець
live comments feed...