• Головна
 • "Не підкажете, як пройти до чого-небудь цікавого?" У Маріуполі презентували туристичну навігацію, - ФОТО, ВІДЕО
16:00, 6 серпня 2021 р.
Надійне джерело

"Не підкажете, як пройти до чого-небудь цікавого?" У Маріуполі презентували туристичну навігацію, - ФОТО, ВІДЕО

"Не підкажете, як пройти до чого-небудь цікавого?" У Маріуполі презентували туристичну навігацію, - ФОТО, ВІДЕО

Вчора, 5 серпня, у культурно-туристичному центрі "Вежа" презентували перші напрацювання туристичної навігації Маріуполя: вказівники, стели, таблички, пілони.

"Не підкажете, як пройти до чого-небудь цікавого?" У Маріуполі презентували туристичну навігацію, - ФОТО, ВІДЕО, фото-1

Місто вирішило створити туристичну навігацію для зручнішого орієнтування гостей в Маріуполі. За словами менеджерки проєктів у ККП "m.EHUB" Катерини Кадуріної, навігація - це елемент позитивного іміджу та бренду міста.

Прототип туристичної навігації створювала компанія "MoreInfo", яка єдина в Україні комплексно цим займається. Голова "MoreInfo" Михайло Дьомшин розповів, що його компанія за 5 років створила візуальні путівники для Запоріжжя, Одеси, Миколаєва, Херсона, Сум, Вінниці, Тернополя, Дніпра та ін.

Всі елементи навігації будуть із сталі, яку Маріуполь виготовляє. Основним кольором обрали блакитний - через море.

"Не підкажете, як пройти до чого-небудь цікавого?" У Маріуполі презентували туристичну навігацію, - ФОТО, ВІДЕО, фото-2

Внизу на пілонах - красиве фрезерування. 

Стандартний пілон (перший на картинці нижче) стоятиме у найважливіших місцях Маріуполя. Також розробили макет вказівника, таблички, оглядового (декоративного) та великого стендів. На всіх навігаційних елементах між рядками тексту розмістять шрифт Брайля.

"Не підкажете, як пройти до чого-небудь цікавого?" У Маріуполі презентували туристичну навігацію, - ФОТО, ВІДЕО, фото-5

Стандартний пілон зробили вузьким, щоб він не закривав огляд та його можна було легко обійти. Ставити планують у людних місцях скраю газона або тротуару. Він даватиме максимум інформації туристу.

Карта, на яку показує Михайло Дьомшин, є змінною. По-перше, її можуть обмалювати вандали, і тоді легко зняти й поставити нову, яка коштує кілька тисяч гривень. По-друге, на карті позначені заклади, які можуть позачинятися, а нові з'явитися, тому мапу необхідно буде з часом оновлювати.

"Не підкажете, як пройти до чого-небудь цікавого?" У Маріуполі презентували туристичну навігацію, - ФОТО, ВІДЕО, фото-6

Внизу знаходиться QR-код, який вестиме на аудіозапис напису 8 мовами. Стенд з однієї сторони буде українською, а з іншої - англійською мовами.

Ще одним навігаційним елементом буде оглядовий прозорий пілон. Він стоятиме у місцях, де колись були визначні пам'ятки, проте зараз там щось інше. Наприклад, церква Марії Магдалини, де тепер знаходиться драмтеатр.

"Не підкажете, як пройти до чого-небудь цікавого?" У Маріуполі презентували туристичну навігацію, - ФОТО, ВІДЕО, фото-7

Наступний елемент - табличка. У 2018 році компанія "MoreInfo" подарувала "Вежі" табличку, проте зараз вони придумали як її вдосконалити. Тепер внизу буде фрезерування у вигляді хвильки, а сам текст розміщуватиметься по-іншому. До того ж, там наклеять NFC-мітку, зчитавши яку телефоном, можна без Інтернету дізнатися потрібну інформацію.

Вказівники будуть із двотавра. На них зазначена відстань до наступного об'єкта, а також розрахований час добирання пішки. Текст вказівників з різних сторін буде української і англійською мовами.

Стела стоятиме у тих місцях, де не можна вішати табличку на фасад будинку. Наприклад, біля будівлі колишнього банку на проспекті Миру. Стела матиме внизу фрезерування у вигляді пікселів та міститиме інформацію про визначну пам'ятку.

Останнім елементом навігації є великий пілон. Його мета - стояти у точках, звідки починає свій рух турист, - наприклад, на вокзалах. А також у місцях, де гостям міста потрібно дати більше інформації, - наприклад, Міськсад.

На картах позначені:

 • зупинки громадського транспорту;
 • велодоріжки, пішохідні зони, другорядні та головні дороги;
 • кафе, готелі;
 • туалети;
 • дитячі майданчики;
 • туристичні об'єкти та туристичний інфо-центр;
 • мітка, де ви знаходитеся.

Поки що це лише прототип, як може виглядати туристична навігація, а не остаточний варіант. Місто заплатило 30 000 грн. компанії "MoreInfo" за розробку концепції. За словами Михайла Дьомшина, ця сума є невеликою лиш через те, що його компанії цікаво було зайнятися саме таким проєктом.

Далі має бути проведений тендер і після того обрана компанія, яка надасть найкращі креслення елементів навігації.

Відео представленої концепції навігації:

Читайте також: Маріуполь туристичний: чим планують приваблювати туристів. Нові ідеї, - ФОТО

Гравюра чи ковила? У Маріуполі обирали новий бренд Донецької області, - ФОТО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мариуполь #туризм
live comments feed...