• Головна
  • Як людина з інвалідністю та тато з дитячим візочком спускаються до моря в Маріуполі. Перевірка 0629. Частина 1, - ВІДЕО
17:45, 3 серпня 2021 р.
Надійне джерело

Як людина з інвалідністю та тато з дитячим візочком спускаються до моря в Маріуполі. Перевірка 0629. Частина 1, - ВІДЕО

Як людина з інвалідністю та тато з дитячим візочком спускаються до моря в Маріуполі.  Перевірка 0629. Частина 1, - ВІДЕО

1 серпня маріуполець Олексій Дідаш, який пересувається на ходунках, та молодий тато Данило Ребро разом з журналісткою 0629 проінспектували на доступність спуски до моря з Приморського парку.

30 липня члени партії "Сила Людей" та небайдужі містяни зрізали засув воріт, які закривали дорогу з Приморського парку до пірсу через санаторій "Металург". Раніше цей спуск був зручний для пересування як на велосипеді, так і батькам з дитячими візочками. Проте за роки закриття, дорога стала занедбаною та розмитою дощами.

Наразі є чотири популярні спуски з Приморського парку до моря, але жоден з них не має пандусів. Маріуполець з інвалідністю Олексій Дідаш та тато з маленькою дитиною вирішили спуститися існуючими спусками до моря та перевірити їх на доступність.

Почав інспекцію тато Данило зі спуску від мечеті до ресторану "Барбарис".

На всіх сходах, яких було доволі багато, він переносив в руках маленького сина у візочку. Бо везти сплячу дитину по купі сходів - це довго, легко розбудити дитину, та ще й колеса візочка по сходинках не їдуть через погане покриття. Дружина Данила, яка зараз вагітна, не змогла б дістатися цим спуском з візочком до моря, бо не перенесла б сина через стільки сходинок.

Спуск від мечеті до "Барбарису" зайняв у Данила в руках з візочком 6 хвилин.

Далі до інспекції долучився маріуполець з інвалідністю Олексій Дідаш, і вже разом з Данилом вони цим же спуском піднімалися вгору до мечеті.

По сходах людям з інвалідністю пересуватися дуже тяжко навіть на ходунках, тому Олексій, де міг - обходив їх по землі.

Підйом від ресторану "Барбарис" до мечеті зайняв у Олексія 20 хвилин.

Ще однією дорогою до моря з Приморського парку, яку встигли перевірити за перший день чоловіки, - став спуск біля санаторію ім. Крупської. Стартували вони з асфальтованої доріжки, проте дуже швидко вона закінчилася, і почалася земля упереміш зі старою бруківкою.

Олексій певні ділянки дороги проходив задки, бо так його було зручніше страхувати (перед ним йшов чоловік, який не давав впасти). Данило з дитячим візочком проходив спуск і везучи його по землі, і несучи в руках.

Спуск виявився довгим, на певних ділянках дуже крутим та вузьким. Варто зазначити, що ця дорога зовсім не освітлюється ні на початку, ні далі. А обриви, які там часто зустрічаються, роблять спуск дуже небезпечним.

Перехожі, які зустрічалися нам на спуску, теж несли велосипеди, дитячі візочки та самокати в руках.

Олексій на ходунках здолав цю дорогу за 25 хвилин.

Далися два зазначені спуски Олексію та Данилу важко, але попереду їх чекали ще дві дороги до моря. Які - розкажемо та покажемо у другій частині інспекції завтра. Слідкуйте за нашими публікаціями.

Читайте також: Можно ли в Мариуполе безопасно спуститься к морю, - ФОТОРЕПОРТАЖ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мариуполь #инклюзивность #инвалидность #доступность

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Конечно
3 серпня 2021 р., 17:57
Так к сведению, г-н Дидаш проживает в левобережнем районе, в районе площади. Как бы там есть свой пляж и почему бы не проинспектировать его??? Ну наверное потому что там нет спуска доя инвалида от слова совсем. Далее скажу- в Мариуполе нет инфраструктуры для инвалидов от слова совсем. К чему ваша статья -вообще не понятно
Я
3 серпня 2021 р., 21:27
Что говорить о спуске к морю?!? Зайдите в учебные заведения, где поставили охранные системы. Там не только не проедешь, но и на руках не пронесешь коляску. Да что там коляску, большую дорожную сумку не пронесешь. Одну школу проверили, покритиковали... И тут же такие же системы появились на входе в другие. А к школам и ВУЗ ы добавились. И институт управления, и МГУ и другие. Ура! Помогло!
Сергей Андриенко
3 серпня 2021 р., 23:04
А зачем тут что-то делать? Фонтаны и шабаши у нас власть проводит, Макдональс в центре вот сбацают, там кабаков на 1 км 12 штук и генделей. Люди власти не нужны. Главное "нищяков" показать кучу, теплосеть конченная бабло с людей вырывает, га-тоже опа полная и ****ька.......
goroжane+
4 серпня 2021 р., 08:31
А когда срежут ворота ООО " АЗОВИТЕКС",  которые загородили не менее распространенный долгие годы  путь  к морю мимо телевышки?  За воротами  всё поросло бурьяном и нет никаких  признаков жизни.
на верху булыжник не размыло, а спуск размыло?
4 серпня 2021 р., 09:19
Не специально ли сняли булыженное покрытие чтобы привести дорогу в негодность.?
live comments feed...