• Головна
  • Нове меню з 1 вересня буде в 5 школах Маріуполя, - ФОТО
18:15, 29 липня 2021 р.
Надійне джерело

Нове меню з 1 вересня буде в 5 школах Маріуполя, - ФОТО

Всі пам'ятають жахливий стан шкільних їдалень, які нам дісталися ще від Радянського Союзу: старі плити, засалені духовки та ржаві сковорідки. Для того, щоб готувати дітям смачну та корисну їжу, необхідно замінити харчові блоки їдалень в школах. У Маріуполі 5 шкіл можуть цим похизуватися, саме в них вже з 1 вересня діти смакуватимуть нове шкільне меню.

На підконтрольних територіях Донецької та Луганської областей діє проєкт "School Food Generation", який реалізовує МБФ "Жовто-блакитні крила" та ВГО "Поруч" у партнерстві з Дитячим Фондом Німеччини та за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини. Мета проєкту "School Food Generation" - впровадження контролю безпечності продуктів харчування та покращення умов в їдальнях державних шкіл.

Восени 2020 року у рамках цього проєкту Маріупольська школа №15 виграла конкурс серед 30 освітніх закладів на нове сучасне технологічне обладнання для приготування їжі. 

Наразі в ній завершують капітальний ремонт за кошти державної субвенції та декількох жертводавців і починають модернізувати харчоблок та шкільну їдальню.

У Маріуполі послуги з організації харчування в державні школи надаються за аутсорсингом, тобто є три постачальники, які готують їжу, а потім розвозять її по школах. За словами головної спеціалістки Департаменту освіти Маріупольської міськради Алли Хаджинової, це дозволяє підвищити якість харчування та рівень контролю за продуктами.

Наразі у маріупольських школах №47, №66, №26, №10,№53 та технічному ліцеї виконано капітальний ремонт приміщень харчового блоку та оновлено в них обладнання. Це сприяє різноманітності страв та покращенню харчування дітей через якісно приготовану їжу.

У 2020 році розпочався ремонт їдалень ще в трьох школах: №27, №7, №15.

Наприкінці травня 2021 року було створено робочу групу з представників Департаменту освіти, постачальників, технологів, директорів шкіл, батьків та керівників навчальних округів, яка розробила нове шкільне меню, взявши до уваги рекомендації Міністерства освіти України. З 1 вересня воно почне діяти у школах №15, №26, №66, №10, №53 Маріуполя. Вони стануть пілотними закладами, де буде діяти нове меню. Алла Хаджинова пояснює, що МОН дозволив поки обрати експериментальні школи, а не всі одразу.

Якщо дітям у цих 5 школах меню сподобається, то далі його впровадять в наступних.

Як розповіла Алла Хаджинова, на харчування дітей в закладах загальної середньої освіти за рішенням сесії міськради витрачають в день 32 грн. (65% з цієї суми сплачують батьки). Поки ціна не змінюватиметься.

У Маріупольському районі теж запроваджують нове шкільне меню. Три роки тому за кошти ДонОДА відремонтували Мангушську школу №1, обладнавши її новим кухонним устаткуванням, яке єдине в районі підходить для переходу на нове шкільне меню.

Ця школа стане першою у Маріупольському районі, де з 1 вересня дітей годуватимуть за новими рецептурами.

Так, наприклад, за новим шкільним меню кухарі готуватимуть такі страви: запіканку з поленти з гарбузом, запечену рибу з морквою та цибулею під соусем "Бешамель", курячі нагетси, вегетаріанський пиріг, салат з запеченою капустою та родзинками, круасани з овочевою пастою, салат зі свіжого буряку та ароматною олією, узвар.

Читайте також: Плов, омлет та чахохбілі. У Маріуполі затвердили нове шкільне меню, - ФОТО

Без солі, сосисок та консервів. Чим годуватимуть дітей у шкільних їдальнях Маріуполя, - ФОТО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мариуполь #столовые #питание #дети
live comments feed...