• Головна
  • У Маріуполі за гроші американців ставлять цифрові лічильники, - ФОТО
17:54, 21 липня 2021 р.
Надійне джерело

У Маріуполі за гроші американців ставлять цифрові лічильники, - ФОТО

У Маріуполі за гроші американців ставлять цифрові лічильники, - ФОТО

У Маріуполі реалізовують проєкт "Автоматизовані лічильники холодної води", за яким на будинок ставиться окремий лічильник та манометр (прилад вимірювання тиску), що дозволює контролювати втрати води, її подачу та тиск і, таким чином, моментально усувати аварії.

У Маріуполі за гроші американців ставлять цифрові лічильники, - ФОТО, фото-1

Тетяна Жидкова, голова ОСББ будинку на вулиці Свободи, 39, де поставили автоматизований лічильник не приховує своєї радості:

Для нас це дуже зручно, тому що раніше майже кожного місяця до нас приходили контролери Міськводоканалу, ми спускалися в підвал і там вони знімали показники лічильника. Зараз це набагто простіше, бо електронний лічильник сам передає показники. Ми можемо спуститися і подивитися, скільки кубів води до нас йде і на основі цього зробити висновок, бо вже знаємо скільки будинку потрібно. Якщо ми бачимо, що був перебій, то зв'язуємося з Міськводоканалом і нам відповідають, що, наприклад, десь було відключення через ремонтні роботи"

У Маріуполі за гроші американців ставлять цифрові лічильники, - ФОТО, фото-2

Головний спеціаліст відділу інвестицій управління проєктами Маріупольської міськради Сергій Зубенко розповідає, що в Маріуполі зараз діє ініціатива "Маріуполь - місто майбутнього". Матеріально допомагають її реалізовувати партнери Маріупольської міської ради Агенство США по міжнародному розвитку (USAID) за проєктом "Демократичне врядування у Східній Україні".

Ціллю цієї ініціативи є долучення активних громадян міста у життя Маріуполя та покращення його. Для цього на сайті Маріупольської міськради був розроблений розділ "Е-консультації" (електронні консультації). Туди виклали 9 проєктів, запропонованих місту. Маріупольці могли обрати 5 найкращих, на їх думку, проєктів. Потім в міськраді відібрали 5 проєктів, які набрали найбільшу кількість голосів, і зараз реалізовують їх. Серед них є й "Автоматизовані лічильники холодної води".

Також туди увійшли такі 4 проєкти: "Велопарковки біля шкіл та ВНЗ", "Безпечні пішохідні переходи" (їх підсвічуватимуть), "Розумні зупинки з інформаційним табло" (по вулиці Купріна вже є смарт-зупинка з сонячними панелями, також планується встановлення нових 12 табло з часом прибуття громадського транспорту), "Розумне освітлення" (по вулиці Леванецького встановили нові світильники).

"USAID у рамках проєкту "Демократичне врядування у Східній Україні" виділило нам грантові кошти на електронні лічильники холодної води у розмірі 300-400 тис. грн. На них ми закупили ці лічильники та все інше обладнання. Встановлюватимуться вони в 45 будинках", - говорить Сергій Зубенко.

У Маріуполі за гроші американців ставлять цифрові лічильники, - ФОТО, фото-3

Співробітник Міськводоканалу Кирило пояснює, що автоматизований лічильник складається з витратомірної ділянки, датчика тиску, самого прибору і передавального пристрою.

"Лічильник передає сигнал у Міськводоканал і там бачать скільки витрачається води у той конкретний момент, а також показники датчика тиску. З цього розуміють: чи є якась проблема на даній ділянці, чи все добре", - розповідає пан Кирило.


Автоматизований лічильник у підвалі будинку на вул. Свободи, 39

Сергій Канцебовський, начальник служби контрольно-вимірювальних приладів і автоматики Маріупольського міськводоканалу, показав підкачувальну насосну станцію, яка обслуговує 20 будинків мікрорайону №278 (на Лівобережному районі), в кожному з яких встановлений автоматизований лічильник.

"Основний лічильник знаходиться на підкачувальній станції, а взагалі, ці всі лічильники під'єднані в один сервер і одночасно передають дані на сервер Міськводоканалу. Наш водоканал останнім часом приділяє багато уваги втратам води та якості обслуговування клієнтів, а завдяки цьому проєкту це покращиться", - розповідає Сергій Канцебовський.

Пан Сергій пояснює, що завдяки цим лічильникам Міськводоканал може оперативно відслідковувати тиск, гідравлічний баланс, а це допомагає водоканалу підвищити якість подачі води та знизити її втрати.

"Ці лічильники зараз вважаються найкращими у боротьбі з втратами води та обслуговуванням споживачів. Якщо ми бачимо, що тиск десь впав, отже, там є якась проблема і ми її вирішуємо", - додає начальник служби контрольно-вимірювальних приладів і автоматики Маріупольського міськводоканалу Сергій Канцебовський.

У Маріуполі за гроші американців ставлять цифрові лічильники, - ФОТО, фото-14

Наразі дані лічильники встановлені у 45 будинках у кварталах №278 та №43 (Лівобережний район) та підключені до двох підкачувальних насосних станцій (до однієї підкачки можна підключити 20 будинків).

Пан Сергій пояснює, що будинки, в яких встановлюватимуться лічильники обирали зонально: щоб була підкачувальна насосна станція і за нею були закріплені будинки. "Ми продовжуємо закуповувати лічильники і будемо ставити їх і в інших будинках", - підсумовує Сергій Канцебовський.

У Маріуполі за гроші американців ставлять цифрові лічильники, - ФОТО, фото-15

Начальник інформаційно-технічного відділу Міськводоканалу Михайло Коляда розповів, що на Маріупольському міськводоканалі з 2018 року впроваджена система віддаленого зняття показників лічильників та манометрів. Основна її перевага в тому, що вона дозволяє підключати до неї прилади з віддаленою передачею показників та опрацьовувати лічильники в режимі онлайн 24/7. Таким чином, зацікавлені служби можуть бачити параметри водопостачання у будь-який момент та приймати оперативні рішення, ґрунтуючись на даних, переданих цими приладами.

"Це дозволяє нам оперативно реагувати на виникші аварії. Також це знижує кількість невиробничих втрат води за рахунок того, що ми не випадково дізнаємося, що десь щось потекло, а нам про це відразу повідомляють прилади. Тобто ми моніторимо тиск і витрати води, а різні цифрові інструменти дозволяють відслідковувати відхилення вимірюваних параметрів від очікуваних. Якщо в якійсь контрольній точці у нас відбулася аварійна ситуація: у нас там падає тиск чи зростає витрата води, то прилад виходить на зв'язок, передає дані, які моментально відображаються диспетчерам, і ми вирішуємо проблему", - пояснює Михайло Коляда.


Диспетчерська Маріупольського міськводоканалу

Прилади, які були закуплені за грантові кошти американської організації, мають вбудовані датчики тиску, що дозволяє диспетчерській службі контролювати тиск у споживачів. Тому, якщо від маріупольців Міськводоканал отримує скаргу на відсутність води чи її низький тиск, то диспетчери без виїзду на місце бачать, де проблема, а потім викликають туди спеціалістів.

"Коли у диспетчерську дзвонять і кажуть, що по якомусь об'єкту немає води, то ми дистанційно дивимося за допомогою цієї системи, який тиск саме в цьому будинку, бо там для цього стоїть манометр. І вже далі ми дивимося, де в нас виникла проблема: чи в насосній станції, чи між нею та будинком, чи це проблема на внутрішньобудинкових мережах", - говорить пан Михайло.

Читайте також: У Маріуполі створюють спецслужбу по ливнівках

Соціальні послуги тепер у мобільному додатку "Доступний Маріуполь", - ФОТО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мариуполь #лічильники #вода

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Евгений
21 липня 2021 р., 18:36
Михайло КолядаУ Маріуполі за гроші американців ставлять цифрові лічильники, - ФОТО, фото-15 курирует компьютерный отдел, и все закупки техники происходит через него. чувак покупает технику через прозоро по 2-х кратной цене. и получает откаты. за последних 3 года чувае пересел с убитого ланоса на саньёнг корандо, поставил туда газ на станции БОШ (дорого), сделал ремонт в квартире (сталинка 2-х этажная), и по ремонтах техники и обслуживанию получает откаты.  кум сервиса "ЧП Сергеев"
Kat1980
21 липня 2021 р., 20:23
Евгений, вас заказали? Откуда столько информации от вас , и почему молчали вы до сих пор? Смешно!!!!  Главное нагадить , правда??? Супер, а докажите, что вы правы!!!!!
panaev
21 липня 2021 р., 20:43
Та по фиг ихние откаты, пусть за бабки америкосов ставят квартирные тепломеры!
Sergei1949
21 липня 2021 р., 21:36
Евгений, Судя из написанного, вы проучите за это свою выгоду! Но в это можно поверить, если вы точно видели в указанной квартире золотой унитаз!  Ну продолжайте бдить, на таком бдении и таких бдителях держится сегодня все! Фантазируйте - у вас получается!
Sergio Ramos
22 липня 2021 р., 07:22
ну вообще выделение грантов не такое уж и безвозмездное. Наверняка амеры что-то затребуют взамен
live comments feed...