• Головна
  • Що зробили у Маріуполі, щоб негода більше не стала комунальним лихом
16:49, 10 червня 2021 р.
Надійне джерело

Що зробили у Маріуполі, щоб негода більше не стала комунальним лихом

8 червня у Маріуполі за 6 годин випала місячна норма опадів через що вулиці, машини та будинки залило водою. Наслідки негоди продовжують усувати і через два дні після зливи.

Сьогодні, 10 червня, керівники комунальних підприємств, районів міста та спеціальних служб звітувалися заступнику мера Сергію Захарову про пророблену роботу.

Що зробили у Маріуполі, щоб негода більше не стала комунальним лихом, фото-1

За словами заммера, комунальні підприємства останні три доби працюють у цілодобовому режимі, ліквідуючи наслідки стихії.

Світло

На ранок 10 червня вже всі підстанції працюють. Хоча у приватному секторі ще продовжуються роботи електриків за 84 зверненнями мешканців.

Житлова та комунальна інфраструктура

З 288 звернень мешканців про протікання покрівлі наразі усунено 167 проблем.

ДРЖКІ розрахувала збитки по 61 пошкодженому об'єкту соціальної сфери.

З 31 ліфту, які вийшли з ладу, 11 ліфтів станом на ранок 10 червня ще не працюють. До кінця дня планують осушити залиті машинні відділення та запустити їх.

Що зробили у Маріуполі, щоб негода більше не стала комунальним лихом, фото-2

Благоустрій

Всі дерева, які впали під час стихії, вже прибрали. На автошляхах та тротуарах продовжуються роботи з прибирання бруду, який намило після зливи. Наразі тротуари ще чистять на таких вулицях: проспект Луніна, Приморський бульвар, вулиця Італійська та проспект Металургів. Автошляхи продовжують розчищати по вулиці Громової (під мостом), бульвар Шевченка, вулиця Новоросійська та проспект Луніна.

Також очищають двір від намиву на Карасівській, 120.

Сміття, яке намила негода, швидко вивозить КП "Комунальник", як повідомив директор департаменту з питань управління підприємствами з благоустрою Ігор Бабек.

"Маріупольавтодор" вивез 45 тон сміття та мула. Також ними у перервах між дощами проводяться роботи по асфальтуванню та ремонтуванню ям, які утворилися внаслідок негоди.

Аварійно-рятувальні заходи

ДСНС розповіли, що на ранок 10 червня у них лишилася 1 заявка на відкачування води з приватного будинку у Центральному районі, 16 заявок по Приморському району (з них декілька з підвалів багатоповерхівок) та 1 заявка по Лівобережному району.

На вулицях Перша Слобідка, Друга Слобідка, Донецька, Пляжна та у провулку Грибоєдова рівень води через ґрунтові води залишається високим, тому там продовжуються роботи.

У Центральному районі зараз відкачують воду у будинку на Італійській, 61.

У тюбінгу на вулиці Львівській - площа Луніна - порт - СРЗ знайшли місце основного затору. За допомогою техніки "Маріупольавтодора" тюбінг розкрили та виявили на місці, куди б мала зливатися вода, лежачу поперек трубу діаметром 400-500 міліметрів. До неї нанесло колеса, мішки, дошки, глину та мул. Все це заблокувало тюбінг. Наразі в інших зливних тюбінгах теж виявили непрацюючі труби. Після їх вилучення пропускна здатність стане набагато кращою.

Що зробили у Маріуполі, щоб негода більше не стала комунальним лихом, фото-3

Лівобережний район

Керівник Лівобережної райадміністрації Віктор Очеретін розповів, що в його районі проводяться роботи на вулиці Виноградній біля пляжу. Там утворилася вимоїна на зливному каналі. Всі інші тюбінги працюють.

У ЖКП "Азовжитлокомплекс" було підтоплення у 92 будинках. Наразі у 5 з них вже зроблені ливнівки. У 44 будинках ЖКП "Азовжитлокомплекс" самостійно замінить шифер.

У ККП "Керуюча Компанія "Східна" виявлено залиття водою у 26 будинків. Силами підприємства зроблені 12 ливнівок та частково замінено чугунний трубопровід, який потріскався, на пластиковий.

У десятках будинків постраждала покрівля, їх ремонт вносять у план на найближчий рік.

Центральний район

За словами керівника Центральної райадміністрації Михайла Орліченка, роботи на проспекті Миру та вулиці Громової майже завершені. Також відкачка води з будинків у його районі підходить до кінця, - лишилося кілька адрес. Проводиться робота з очистки мулу у дворах приватних будинків.

Що зробили у Маріуполі, щоб негода більше не стала комунальним лихом, фото-4

Приморський район

Керівник Приморської райадміністрації Володимир Петров пояснює, що через високий рівень ґрунтових вод на Слободці та Гавані, ті двори, з яких зранку відкачали воду, - до вечора вже знову підтоплені. Хоч підстанції і відремонтували, але без світла поки залишаються 5 багатоквартирних будинків на проспекті Луніна та вулиці Гагаріна. ДТЕК усуває проблему.

Кальміуський район

Як повідомив керівник Кальміуської райадміністрації Петро Чекер, проводяться роботи по відведення води від парку Гурова. Підтоплених будинків у Кальміуському районі немає.

Наприкінці заступник мера Сергій Захаров наголосив, що наразі важливо виконати побудинковий обхід через необхідність оцінити збитки та надати виплати постраждалим від стихії мешканцям у максимально короткі терміни.

Читайте також: "Червоний" рівень небезпеки. Наслідки аномальної негоди в Маріуполі, - ЦИФРИ

Ливень сносил все на своем пути. В Мариуполе за 11 часов выпала полуторамесячная норма осадков

Комунальне лихо. Десятки будинків у Маріуполі затопило водою, - ВІДЕО

Там, где вчера бушевала стихия. Как сегодня выглядят четыре самых проблемных точки в Мариуполе, больше других пострадавшие от ливня, - ФОТО, ВИДЕО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Пострадали ли вы от наводнения?
проголосували 632 відвідувачів
Да
32,8%
Нет
67,2%
#Мариуполь #потоп

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Орест
11 червня 2021 р., 08:21
Треба зробити великі плакати цього лиха що було, та повісити як вішають у нас рекламу. Треба вішати на кожній зупинці містєлектротранспору, і написати звертаня до людей ”Люди, подивітся чим ви позакидали сточні канави та люки“ Там лежать пластикові кульки зі смітьям та порожні пластикові бутилкі.Які лівневкі їх витримають щоб не забитись,це так зрозуміло.
live comments feed...