• Головна
  • Щоденні важливі і корисні поради хворим на псоріаз
Новини компаній
13:01, 2 червня 2021 р.

Щоденні важливі і корисні поради хворим на псоріаз

Новини компаній

 І хоч ця хвороба, як правило, не є смертельною, проте, вона належить до тяжких і хронічних, в основному, через свої неприємні симптоми і неестетичні прояви. Нижче наведені рекомендації від лікаря-дерматолога «ОН Клінік Маріуполь», які допоможуть поліпшити якість повсякденного життя хворого на псоріаз.

Не перевтомлюйтесь і висипайтесь! Тривалість сну повинна бути не меншою, ніж 8 годин. Важливе значення має також Ваше ставлення до своєї недуги. Не треба її соромитися, навіть якщо висипання локалізуються на відкритих ділянках шкіри. Не загострюйте на них свою увагу, тоді їх менше помічатимуть і навколишні!

Бережіть шкіру від ушкоджень, подразнень і травм! Люди із схильністю до утворення псоріатичних проявів чутливі до будь-якого подразнення шкіри. Часто свіжі висипання виникають у місцях механічного пошкодження шкіри – в ділянках порізів, уколів, розчісування, потертостей, опіків, а також при вищипуванні брів, накопиченні мила під перснем, носінні тісного взуття чи голінні недостатньо гострим лезом тощо. Уникайте цих чинників. Коротко підстригайте свої нігті.

Уникайте користування мочалками! Приймаючи душ або ванну, користуйтеся м’якою губкою або бавовняною серветкою. Не використовуйте тверде мило й подразнюючі засоби для очищення шкіри, оскільки це може призвести до появи нових висипань.

Зволожуйте шкіру додатково! У сухому кліматі й при контакті шкіри з сухим повітрям (кондиціонер, нагрівальні прилади) рекомендується наносити на шкіру зволожуючий крем, який перешкодить її розтріскуванню й пересиханню.

Не зловживайте сонцем! Позитивну дію сонця на більшість людей, хворих на псоріаз, доведено, але намагайтеся не «згоріти», адже це зайвий раз травмує шкіри і може ускладнити перебіг хвороби. Протипоказане сонячне світло і в період загострення перебігу псоріазу. Отож, порадьтеся з лікарем про оптимальний режим прийому сонячних ванн і місце, де це краще робити.

Не застуджуйтеся й не переохолоджуйтеся! Грип і ГРВІ призводять до зниження захисних сил організму, а тому є частою причиною загострення й рецидиву при псоріазі. Отож, уникайте контактів із хворими й переносниками інфекцій, дотримуйтеся засобів профілактики застудних захворювань.

Займайтеся спортом! Будь – які фізичні навантаження при псоріазі припустимі, а декому - й необхідні, особливо тим, у кого псоріаз супроводжується ожирінням, а також тим, у кого робота не пов’язана з фізичним навантаженням. Але вони не повинні бути виснажливими, а помірними.

Геть алкоголь і цигарки! Вживання алкоголю та тютюну обтяжує стан хворого і провокує рецидиви псоріазу. Фахівці рекомендують також обмежити споживання продуктів, які містять велику кількість жирів, білків, вуглеводів і холестерину. Деякі з них вважають, що хворим на псоріаз варто частково або повністю виключити зі свого раціону часник, цибулю й хрін, а також томати, кетчуп, червоні ягоди. Натомість – більше їсти зелені, салату, селери, петрушки, кропу. Замість кави й міцного чаю, краще пити компоти із сухофруктів або неміцні чаї.

Виключайте з раціону блюда, що містять багато жирів, у тому числі сало, свинину, а також продукти, що містять гірчицю, оцет, копченості, маринади.

Одяг і взуття – тільки «натуральні»! Для того, щоб зменшити тиск і тертя одягу об шкіру й не провокувати нові висипання, треба носити натуральні бавовняні речі, легкі, просторого покрою. Це ж стосується й постільної білизни. Не варто надягати на себе синтетичні тканини, «тверду» й тісну білизну. До речі, тканини зі світлим і змішаним візерунком допоможе Вам замаскувати лусочки, які потрапили на одяг.

Менше «контактуйте» з хімією! Хворим на псоріаз рекомендується якомога менше мати справу з речовинами побутової хімії. Дуже обережно поводьтеся з пральними порошками, всілякими засобами для чищення й миття, лаками, фарбами, емалями, полі ролями і т.ін.

І найважливіше, незволікайте з лікуванням псоріазу!В «ОН Клінік Маріуполь» можна провести обстежененя і получити консультаціюлікаря – дерматолога, щоб уникнути загострень і ускладнень та тримати хворобу під контролем. Пам’ятайте, що шкіра – Ваше «слабке місце», на якому проявляється будь – яке Ваше неблагополуччя.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...