"Щось новеньке". Що таке сторілівинг, і де його можна подивитись у Маріуполі, - ОСВІТНЯ ПРОГРАМА
Цьогорічна освітня програма STARTUP ГОГОЛЬFEST – це 26 подій, які розповідають про сучасне візуальне мистецтво, театр, літературу, показують нове українське кіно, дають можливість залишитися з містом на одинці та дослідити його.
Розповідаємо про освітню програму.
«Щось новеньке? Це однозначно про наші цьогорічні екскурсії-сторілівінг! – розповідає кураторка освітньої програми Анастасія Євдокимова. – Якщо слово «сторітелінг» нам добре знайоме й воно про переказування історій, то «сторілівінг» – це проживання різних ситуацій та культурних досвідів. Кожна з екскурсій – глибоке занурення у те, чим займається та живе екскурсовод. Щоразу глядачі мандруватимуть іншим маршрутом, але це не має значення, адже Маріуполь – сцена для майже театралізованих прогулянок».
Літературознавця Ірина Пасько у Маріуполі проведе екскурсію-сторілівінг «Вилазка в літературу Дніпра» про те, якою є література у Дніпрі та з чого варто почати знайомство з нею.
Байки та реальні історії, історичні перепитії та захоплення іншими цивілізаціями. Головна загадка: Валер’ян Підмогильний, А. Домонтович, Володимир Винниченко і Олесь Гончар – хто з письменників-класиків та чому писав про анархіста Нестора Махна?
Попри те, що філософ і письменник Григорій Сковорода ніколи не бував у Маріуполі, харківська літературознавця та провідна редакторка видавництва «Віват» Олена Рибка розповість про мандри класика.
У екскурсії-сторілівінгу «5 кроків до Сковороди: від Харкова до Маріуполя» глядачі отримають відповідь на питання про те, від чого втікав Сковорода та чи досягнув внутрішнього спокою. Усі ж пригадують афоризм філософа: «Світ ловив мене, та не спіймав»?
Подкаст Богдани Неборак «Взяла і прочитала» розповідає про теми, які зачіпають, та книжки, які порушують ці теми.
Для фестивалю STARTUP ГОГОЛЬFEST Богдана проведе офлайн подкаст у форматі екскурсі-сторілівінгу про «Перші книжкові досвіди». Історії про письменників та їхні твори, як підступитися до читання, який текст відкрити, щоби зрозуміти «не буде так, як було». «Новий досвід також є стартапом – ти маєш інкорпорувати його у своє життя. З цим розбирається література, адже кожен дійсно хороший роман розповідає про зміни у героєві. А ці зміни читач може приміряти на себе», – інтригує глядачів Неборак.
Письменник і мандрівник Богдан Ославський у червні 2021 вирушає в експедицію, яку ще не підкорив жоден українець.
Разом із другом вони планують пройти усі Карпати через чотири країни (Румунію, Україну, Польщу і Словаччину). Тож їхня експедиція так і називається «Арка Карпат». Похід у гори на 100 днів – це серйозний фізичний, емоційний та фінансовий виклик. Екскурсія-сторілівінг, яка дасть багато лайф-хаків для всіх, хто планує підкорювати реальні чи метафоричні вершини. Що потрібно врахувати та як не боятися румунського ведмедя?
Репортажистка, авторка телеграм-каналу «Репортерське пальто», співавторка проєкту, який досліджує українські хати по всій Україні Old khata project Світлана Ославська влаштує прогулянку приватним сектором Маріуполя. Та розповість «Як полюбити давні сільські хати».
У цифровому холі ЦСМ «Континенталь» у рамках театральної програми відбуватиметься трансляція цифрового проєкту «Дегустації книжок», а у Вежі кураторка освітньої програми «Гімназія» Анастасія Євдокимова розповість те, чим стають література і театр у новій цифровій реальності.
Із травня 2020 у онлайн форматі триває цифровий проєкт «Дегустації книжок», коли актори, режисери, художники-аніматори та куратори створюють дегустаційні сети різних літературних творів.
Водночас протягом всіх днів фестивалю триватимуть аудіоекскурсії. Кожен може зайти у Вежу та відсканувати к’юаркод та вирушити на прогулянку центральною частиною Маріуполя під аудіоісторію про книжку німецько-української письменниці Наташі Водін «Вона була з Маріуполя». «Вона була з Маріуполя» – переможець Ляйпцизького книжкового ярмарку 2017, помітний текст на німецькому літературному ринку та перекладений українською видавництвом «Книги21». У ауддіоекскурсії глядач почує фрагменти твору про Маріуполь початку ХХ століття, родинні історії авторки, про її батьків, які з Маріуполя потрапили у трудовий табір в Німеччину, а також про сімейні загадки, які так і не вдалося розгадати.
Реєстрація на екскурсії-сторілівінг: https://cutt.ly/Kb0RPbU
К’юаркод на аудіоекскурсію «Вона була з Маріуполя» шукайте у Вежі (вул.Архітектора Нільсена, 36)
Повна програма заходів, сформована за датами і напрямками, - тут.