Посол Швеції відвідав Маріуполь, Бердянськ та пункт пропуску «Новотроїцьке»

Посол Швеції відвідав Маріуполь, Бердянськ та пункт пропуску «Новотроїцьке»

Посол Швеції в Україні пан Тобіас Тиберг відвідав Маріуполь, Бердянськ та пункт пропуску «Новотроїцьке» 

Його візит відбувся у зв’язку з безпековою ситуацією на сході України, а також через незвичну військову активність з боку Російської Федерації вздовж державного кордону між Росією та Україною, в Криму та Чорноморському регіоні.  

Як Чинна голова Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) Швеція прагне до деескалації та вирішення конфлікту відповідно до принципів і зобов’язань ОБСЄ.

“Збільшення кількості випадків порушення режиму припинення вогню вздовж лінії розмежування, яке спостерігають представники Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, разом з незвичною військовою активністю Росії викликають занепокоєння. Ми закликаємо до деескалації та повного дотримання режиму припинення вогню», - наголошує пан Посол.  

Впродовж візиту пан Посол зустрівся з мером Маріуполя паном Вадимом Бойченком  і мером Бердянська паном Валерієм Барановим, а також з представниками Операції Об’єднаних Сил. Крім того, пан Посол зустрівся з персоналом Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, найбільшої польової місії ОБСЄ, що відіграє важливу роль у моніторингу безпекової ситуації:

“Обмеження, з якими стикаються представники СММ під час моніторингу безпекової ситуації, є приводом для занепокоєння, особливо зважаючи на останній розвиток подій. СММ має бути дозволено виконувати свої повноваження для зняття напруги та сприяння безпеці та стабільності в Україні». 

Свобода пересування цивільного населення та забезпечення надання повного гуманітарного доступу до районів, постраждалих від конфлікту, стали головною темою візиту до пункту пропуску «Новотроїцьке». 

“Можливість громадян перетинати лінію розмежування - це питання свободи пересування. Існуючі обмеження спричиняють великі гуманітарні страждання; необхідно, аби працювали усі пункти пропуску з обох боків лінії розмежування. Вітаю, що наразі пункт пропуску «Новотроїцьке» працює для гуманітарних конвоїв», - зазначає пан Посол.  

Читайте також: В Маріуполі представники країн Люблинського трикутника виступили зі спільною заявою, - ФОТО

Маріуполь Бердянськ
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Комментарии