• Головна
  • В Україні зробили крок до легалізації медичної марихуани
09:50, 14 квітня 2021 р.
Надійне джерело

В Україні зробили крок до легалізації медичної марихуани

7 квітня Кабінет міністрів України своєю постановою виключив з переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів деякі препарати на основі канабісу. Чи можна це вважати першим кроком до легалізації медичного канабісу, - читайте далі.

У постанові зазначається: "Обіг психотропних речовин Дронабінол, Набілон (синтетичний канабіноїд, імітуючий дію ТГК) та Набіксімолс (стандартизований екстракт канабісу з однаковим вмістом ТГК та канабідіолу) допускається лише у формі лікарських засобів або у формі субстанцій, призначених для виробництва,  виготовлення таких лікарських засобів".

Тобто з переліку наркотичних засобів виключили три препарати:

  • Дронабінол - допомагає лікувати важку анорексію у людей зі СНІДом;
  • Набілон - використовують для лікування побічних ефектів хіміотерапії в онкохворих;
  • Набіксімолс - допомагає при розсіяному склерозі.

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко в коментарі для РБК-Україна зазначив, що терапевтичне застосування лікарських засобів на основі каннабіноїдів є ефективним для тяжкохворих пацієнтів. Зокрема, онкохворих і паліативних хворих, дітей з епілепсією, пацієнтів з депресією і тривожними станами, військових з посттравматичним синдромом, людей з хворобами Альцгеймера, Паркінсона, розсіяним склерозом та псоріаз.

Він також додав, що в Україні тепер дозволено використовувати понад десять торгових назв лікарських засобів, що містять фармацевтичні каннабіноїди або похідні тетрагідроканабінолу. В тому числі дозволених до застосування в країнах, регуляторні органи яких керуються високими стандартами якості.

Голова благодійної організації "100% Життя" Дмитро Шерембей в інтерв'ю "Українській правді", говорить, що ця постанова лобіює інтереси окремих фармкомпаній. "Постанова Кабінету Міністрів легалізує ввезення в Україну лише  двох препаратів, які містять хімічну копію канабісу, та геть лишає пацієнтів надії на ліки з канабісу. Навіщо потрібна хімічна копія рослини, якщо ця рослина росте сама по собі, а ліки із неї коштуватимуть 20 доларів, замість 600 та 2000 – як це відбувається із Дронабінолом та Набіксімолсом, зазначеними в постанові?", - не розуміє Дмитро.

При цьому заступник міністра охорони здоров‘я Ігор Іващенко стверджує, що виробники лікарських засобів, які містять у своєму складі ізольований канабідіол, можуть звертатися за реєстрацією до "Державного експертного центру" і їх теж внесуть у постанову.

Експерт з державної політики щодо наркотиків Тарас Ратушний вважає, що говорити про легалізацію медичного канабісу в Україні - передчасно. Причина, на його думку, криється в юридичних нюансах, які стосуються і нової постанови уряду.

Усі три згадані вище препарати перенесли в таблицю речовин з обмеженим доступом, але активний компонент цих препаратів - екстракт канабісу та тетрагідроканабінол - досі в списку заборонених. "Цим створили такий казус, коли державна реєстрація цього препарату буде неможливою. Якщо ж після довгої бюрократичної тяганини вони таки потраплять на полиці, скористатись ними зможуть далеко не всі хворі, які їх потребують, адже ціна занадто висока для переважної більшості пацієнтів - близько тисячі доларів", - пояснює в коментарі для BBC News Україна Тарас Ратушний.

Проте голова комітету Верховної Ради з питань фінансів і податків Данило Гетманцев у своєму Телеграм-каналі заявив, що питання легалізації канабісу в медичних цілях вирішено: "Більше немає підстав для фоток дітей, що страждають від болю і вимагають миттєвої легалізації наркотиків. Правда, питання вирішено не так, як хотіли ділки, що мріють про плантації марихуани", – стверджує Гетманцев.

Нейрофізіолог, кандидат біологічних наук Дмитро Ісаєв, назвав новини про легалізацію канабісу "грою пройдисвітів", адже особливих змін в українській наркополітиці не відбулося, згадані препарати недоступні для загалу, а крім того дронабінол вже давно легальний в Україні, тобто "Кабмін дозволив лікуватись дронабінолом вдруге".

У свою чергу, Тарас Ратушний зауважує, що дронабінол "юридично міг застосовуватись, лікар його мав право виписати, а фармацевтичні компанії імпортувати і продавати за рецептом. Але фактично ніякого дронабінолу в українських аптеках ніколи не було. Бо його ніхто в Україну не завозив, аж навіть і в державній реєстрації сенсу не вбачав".

Тож, як бачимо, до легалізації медичного канабісу ще далеко, але те, що про це ведуться розмови та навіть приймаються хоч якісь постанови, - вже позитив.

Читайте також: "Закон для Софии". Когда легализируют в Украине медицинский каннабис

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#марихуана #канабіс

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Стадион
14 квітня 2021 р., 14:47
Легализация медецинской марихуаны должна быть вместе с оздоравливающей проституцией.
live comments feed...