Чому є сенс замінити кондиціонер на новий інверторний: відповідають експерти

За умови своєчасного обслуговування та догляду, кондиціонер може працювати у квартирі 15 років та довше. Але іноді у власників виникає думка замінити старий прилад, який ще добре справляється з обов’язками, на новий сучасний агрегат. 

Та чи доцільно оновлювати справну техніку? Ми запитали в експертів інтернет-магазину кліматичного устаткування, компанії-дистриб’ютора брендів, що випускають кондиціонери Рівне Комфорт. 

Заміна на сучасні моделі

Річ у тім, що на ринку кліматичної техніки постійно відбуваються технологічні прориви та з’являються інноваційні технології. Та постійно змінювати власний кондиціонер на більш сучасну модель недоцільно, особливо коли прилад працює справно і встановлений 5-10 років тому. 

Але бувають ситуації, коли старий справний кондиціонер не справляється з новими викликами, наприклад, після ремонту було об’єднано 2 кімнати і площа приміщення збільшилася. Або ж виникла необхідність функції обігріву, якої немає у старому приладі. У такому разі є сенс замінити теперішній девайс на новий. Це буде інверторна модель, яких зараз більшість на ринку. 

У чому перевага нової інверторної технології

“Інверторні настінні кондиціонери — гарантія того, що мікроклімат у приміщенні буде стабільним. Кондиціонер споживає менше електроенергії, а тому дозволить заощаджувати на комунальних платежах до 30%”, — додали у магазині “Рівне Комфорт”, де пропонують продукцію виробників Cooper&Hunter, Toshiba, Mitsubishi, Panasonic, Neoclima, LG тощо. 

Основна деталь приладу — це компресор, який відповідає за транспортування холодоагенту. Застарілі кондиціонери працюють за принципом постійного включення-вимкнення. Через це прилади споживають багато кіловат електроенергії та, буває, швидко виходять з ладу. Інверторні компресори мають інакший принцип роботи — працюють максимально, щоб “нагнати” потрібну температуру повітря, а потім підтримують мікроклімат на режимі заощадження енергії. 

Також варто пам'ятати, що у закритих приміщеннях, де немає кондиціонера, важлива вентиляція. Зокрема побутові вентилятори встановлюють у санвузлах, гардеробних, пральнях та інших невеликих приміщеннях, де немає спліт-системи.

Можливість обігріву приміщення

Істотна перевага нових моделей у тому, що вони працюють, коли за вікном мінусова температура. В якості обігрівача кондиціонер є більш економним пристроєм, ніж система опалення, чим паче централізованого, за яке приходять космічні рахунки.

Певні моделі кондиціонерів розраховані на роботу при мінус 30°С. Проте в українських кліматичних умовах така опціє є зайвою, тож переплачувати не варто. 

В цілому, є сенс замінювати техніку, коли прилад занадто застарілий, не справляється з роботою чи вже має серйозні несправності, що впливають на якість та чистоту повітря, яке подається до квартири. 

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Комментарии