• Головна
  • "Кормилица" у базі "Миротворця". Історія маріупольської підприємиці
15:40, 6 квітня 2021 р.

"Кормилица" у базі "Миротворця". Історія маріупольської підприємиці

Олена Ухань - маріупольська підприємиця, яка розширила свій бізнес за допомогою Маріупольського центру підтримки та розвитку МСБ та фінансування на розвиток бізнесу в рамках проєкту ПРООН. Здавалося б, що це ще одна історія успіху маріупольчанок у власній справі. Проте не все так просто.

Влітку 2020 року Олена Ухань пройшла безкоштовне навчання у школі підприємництва від Центру підтримки та розвитку малого та середнього бізнесу. Цей центр є незалежною установою, яка була створена наприкінці 2019 року за участю Маріупольської міської ради.

Пані Олена взяла участь у школі підприємництва, бо хотіла розширити своє виробництво з продажу випічки. У школі їй допомогли: "Скласти бізнес-план, розуміти всі процеси, що відбуваються у виробництві, тому що плануємо розширюватися, а для цього потрібні вже більш конкретні знання", - розповідає Олена Ухань.

Після завершення одномісячного навчання у школі підприємництва, пані Олена подалася на бізнес-грант від Програми розвитку ООН на розширення малих та середніх підприємств на сході Україні. Її бізнес-план отримав фінансування, за допомогою якого Олена Ухань розширила свою міні-пекарню «Волшебная печка» та створила пельменну «Кормилица», доклавши власні кошти.

Наприкінці березня Центр підтримки та розвитку МСБ опублікував на своїй сторінці у Facebook допис, у якому розповідається про успішний бізнес учасниці їхньої школи Олени Ухань. Але власник бізнесів "Veterano Coffee" та співвласник "Veterano Pizza" маріуполець Олексій Качко впізнав у цій жінці організаторку т. зв. "місцевого референдуму в Донецькій області" 11 травня 2014 року. Про це повідомляє і сайт "Миротворець".

"Кормилица" у базі "Миротворця". Історія маріупольської підприємиці, фото-1

0629 знайшли у відкритому доступі протокол засідання конкурсної комісії Маріупольської міської ради від 4 серпня 2016 року, у якому міститься інформація про те, що Олена Ухань подавала свою кандидатуру на заміщення посади юрист-консультанта у юридичному департаменті міськради. За результатами відбору, Олену Ухань не взяли, проте у протоколі є коротка біографічна довідка про неї.

На початку своєї трудової діяльності пані Олена працювала прибиральницею, оператором та кондуктором. Згодом була комірником та завгоспом. У 2013-2015 роках працювала другим секретарем у  Приморському райкомі Комуністичної партії України м. Маріуполя, паралельно отримавши диплом бакалавра з права у Горлівському регіональному інституті вищого навчального закладу "Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна". У 2016 році закінчила Харківський національний університет внутрішніх справ та здобула кваліфікацію юриста. Працювала за спеціальністю у 2015-2016 роках спеціалістом відділу по контролю за виконанням судових рішень у Маріупольському слідчому ізоляторі управління ДПтСУ в Донецькій області.

Наприкінці березня 2014 року, якраз у розпал протистояння в Маріуполі, місцева влада провела круглий стіл за участю представників різних політичних партій та громадських організацій. Олена Ухань була присутньою там як голова ГО союзу жінок-трудівниць "За майбутнє дітей України". На засіданні комуністи заявили, що членами виконкому від громадськості повинні стати робітники промислових підприємств. Олена Ухань повністю підтримала дану позицію та повідомила, що цей список кандидатур в члени виконкому вже переданий нею до міської ради.

"Кормилица" у базі "Миротворця". Історія маріупольської підприємиці, фото-2


Круглий стіл у міській раді 24.03.2014 р. Олена Ухань зліва

На місцевих виборах 2015 року Олена Ухань балотувалася до Маріупольської міської ради за списком політичної партії "Нова держава" (у 2018 році перейменована на політичну партію "Ліва опозиція"), проте не пройшла.

0629 відвідали пельменну "Кормилица" та поговорили з Оленою Ухань про її роль у протистоянні в Маріуполі весною 2014 року. Свою участь у референдумі про визнання "державної самостійності" самопроголошеної "ДНР" заперечує, а базу "Миротворця" називає неправдивою інформацією. Те, що її маріупольці пам'ятають за участю у мітингах людей з сепаратистськими настроями, називає наклепом та недостатніми доказами, а також запрошує маріупольців до своєї пекарні та пельменної у Лівобережному районі.

Журналісти 0629 спробували пельмені і маємо сказати, що вони дійсно смакують як домашні та недорого коштують.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мариуполь #бизнес #референдум

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Хочу пельменей
6 квітня 2021 р., 16:03
А где находится пельменная?
Пельмень Булочкин
6 квітня 2021 р., 16:48
Марина,так нечестно!!!Сама попробовала пельмешки,а я тоже хочу!!!Где эта пельменная находится,где делают вкуснейшие пельмени,плюс доступные по цене??????Пельмешки с булочками,где вы?
Лора
6 квітня 2021 р., 16:57
Люди отлично делают свою работу ----- у них всегда вкусно, чисто, разнообразно!  Сами вежливые, аккуратные, доброжелательные... Ассортимент ---шикарный!  все свежайшее и вкусное!  Что еще нужно потребителю...?
Толик
6 квітня 2021 р., 17:05
Действительно,где?
танюха
6 квітня 2021 р., 18:10
красиво написали а адрес не указали    нечестно с вашей стороны
live comments feed...