• Головна
  • Гості з минулого. В Маріуполі відтворили виставку 1973 року, зібрав 60 шедеврів живопису - ФОТОРЕПОРТАЖ
10:07, 19 лютого 2021 р.
Надійне джерело

Гості з минулого. В Маріуполі відтворили виставку 1973 року, зібрав 60 шедеврів живопису - ФОТОРЕПОРТАЖ


18 лютого у Маріупольському художньому музеї відкрилася виставка, яка присвячена 180-річчю з дня народження А. І. Куїнджі. На ній представлені картини, які експонувалися в далекому 1973 році на першій художній виставці "Меморіал Куїнджі".

Створенню експозиції передувала кропітка науково-дослідницька робота, у результаті чого вдалося дослідити, які саме картини бачили відвідувачі виставкового залу у 1973 році.

Ідея проведення першої республіканської виставки пейзажу 1973 р. "Меморіал Куїнджі" належала маріупольським художникам В. К. Константінову, Л.Н. Кузьмінкову, Є. П. Скорлупіну і О. Б. Ковальову та співробітникам краєзнавчого музею. На ній були представлені прекрасні роботи визнаних майстрів пейзажу: М. П. Глущенка, М. Г. Дерегуса, І. С. Марчука, Т. Н. Яблонської, С. Ф. Шишко, В. П. Цвєткової та ін. Справжньою окрасою експозиції стали твори відомих маріупольських художників Н. К. Бендрика, П. О. Кота та ін.

Виставка викликала величезний резонанс, була ключовою подією в культурному житті Маріуполя. Частина робіт після закінчення експозиції була подарована Маріуполю і є "золотим" фондом художньої колекції музею.

Наступного разу виставка була відтворена в Маріуполі аж у 2007 році на Міжнародному фестивалі мистецтв "Меморіал А. І. Куїнджі" та повторно організована у 2012 та 2016 роках за участі закордонних гостів.

Сьогодні картини вищеперерахованих художників з першої виставки "Меморіалу Куїнджі" знову експонуються в художньому музеї Маріуполя. У шести експозиційних залах другого поверху вдалося розмістити більше 60 картин митців з Києва, Харкова, Одеси, Львова, Полтави, Донецька, Крима та, звісно, Маріуполя. Більшість художників цієї виставки вже приєдналися до вічності, але їх майстерність, талант та високий професійний рівень продовжують надихати і сучасних майстрів фарб, і небайдужих до пейзажного живопису глядачів.

"У музеї наразі представлена перша частина картин з виставки "Меморіалу А. І. Куїнджі", другу частину експозиції ми проведемо восени і покажемо не менш яскраві та гідні роботи художників ХХ століття. Кожна з представлених робіт на цій виставці - унікальна та шедевральна, і ми пишаємося, що можемо показати глядачам ці картини", - розповідає завідувачка Художнього музеї ім. А. І. Куїнджі Тетяна Булі.

Потрапити на виставку можна до кінця березня 2021 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мариуполь #музей #Куинджи

Останні новини
live comments feed...