• Головна
  • Історія маріупольчанки, яка 30 років чекає на житло у пільговій черзі, але стає від квартири все далі і далі
16:41, 16 лютого 2021 р.

Історія маріупольчанки, яка 30 років чекає на житло у пільговій черзі, але стає від квартири все далі і далі


Елла Демещенко вже 30 років стоїть у пільговій черзі на отримання квартири, але досі не зрушила з місця. Навіть навпаки - посунулася ще далі. Вона готова голодувати, пікетувати міськраду, аби нарешті отримати свій власний куточок. "Я у відчаї. Скажіть, який мені подвиг зробити, щоб нарешті отримати житло?" - питає жінка.

Елла Демещенко переїхала в Маріуполь з Білорусі у 1990 р. На той момент їй було 26 років. Працювала спочатку в торгівлі, потім на будівництві, паралельно вчилася на маляра-штукатура. У 1992 р. Елла Вікторівна подала документи в чергу на квартиру, але потім виявилося, що внесли її в список аж у 1999 р.

У 1995 р. у пані Елли народився син, тому наприкінці 90-х її поставили на квартирний облік з правом першочергового отримання житла як матір-одиначка. У 2010 році у цьому списку вона мала номер 184. Зараз у цій черзі її номер - 1363.

Елла Вікторівна вважає, що її постійно посувають в списку назад, а квартиру, яку вона мала б вже давно отримати - віддали комусь іншому.

На початку 90-х Елла Вікторівна почала працювати в "Азовмаші". Її відразу поселили в гуртожиток від підприємства, де вона прожила 20 років. У 2010 році з дитиною пішла на квартиру через неналежні умови в гуртожитку, і через декілька років її виписали з кімнати за рішенням суду. З тих пір вона не має місця прописки, поневіряється по квартирах у поганому стані та відчуває себе безхатченком.

З 2006 року Елла Демещенко важко пропрацювала 12 років на аглофабриці ММК ім. Ілліча. На комбінаті теж стала в чергу, але жодних варіантів житла їй не надали. Думала, що через нормальну зарплату їй дадуть кредит на квартиру, але відмовили, бо вона одинока та з дитиною.

Елла Вікторівна неодноразово зверталася в департамент по роботі з активами та просила знайти двокімнатну квартиру, так як син вже дорослий і жити в одній кімнаті некомфортно. За станом здоров'я, сина не беруть на роботу, тому живуть лише на кошти, які заробляє пані Елла.

Міський департамент по роботі з активами на запит редакції 0629 повідомив, що пропонував пані Еллі житлові приміщення у гуртожитках міста або в однокімнатній квартирі, на що Елла Вікторівна відмовилася, мотивуючи необхідністю надання її родині двокімнатної квартири або двох однокімнатних - їй та сину.

У 2018 році з аглофабрики пані Елла пішла на пенсію й одразу стала на соціальний квартирний облік з правом першочергового забезпечення житлом як пенсіонерка, з номером в черзі 284. Елла Вікторівна говорить, що з тих пір її номер не змінювався.

Елла Демещенко має звання "Ветеран праці", так як її трудовий стаж нараховує 39 років.

Власник квартири, де Елла Вікторівна наразі проживає з сином, повідомив, що вони мають виїхати з квартири як тільки спадуть морози. Зараз пані Елла знаходиться в розпачі та планує ставити намет біля міської ради, щоб на неї звернули увагу:

Якщо я не гідна жити в нормальних житлових умовах, то хто ж тоді гідний? Я вже думаю: який подвиг зробити для України, щоб мене почули, помітили, що я порядна людина, веду пристойний спосіб життя, 40 років тружуся. Вважаю, що я заплатила за ці роки стільки податків, що можна було б вже купити квартиру. А скільки здоров'я витратила на заводах. Хочу, щоб мені допомогли. Вірю, що якби про мене дізнався наш мер, то ця проблема була б вирішена".

"Наразі департаментом проводиться пошук відповідного житла, яке буде запропоноване Демещенко як тимчасова міра поліпшення житлових умов", - повідомили в департаменті.

Читайте також: Стало известно, кто будет жить в мариупольском "стальном доме", - ФОТО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мариуполь #квартира

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Я
16 лютого 2021 р., 17:25
Где ПОГОДА??????
чопик
16 лютого 2021 р., 23:39
А тем временем в квартире по бульвару Морскому в доме 58 квартире 94 поживает мягко говоря мужчина с психическими отклонениями .В квартире сделал свалку из мусора .Постоянно устраивает пожары жарит на открытом газу неочищенных птиц в подъезде постоянная вонь от этого.А нашим властям все равно они этого не ощущают на себе.Сам мужчина спит и гадит на лестничной клетке так как в квартире стоит смрад соседям тяжело от такого соседства.Квартитра не приватизирована принадлежит государству .За квартиру он не платит так как он даже читать не умеет.
маша
18 лютого 2021 р., 10:00
не повезло женщине в жизни, А сколько таких, которые молчат  о своей участи в тряпочку и терпят,  Давайте все писать в департамент, все бедные, бездомные, больные и тд

live comments feed...