• Головна
  • У ПДТУ обговорили, як можна ефективно використовувати сонячну енергію і інші альтернативні джерела, - ФОТО
09:32, 8 лютого 2021 р.

У ПДТУ обговорили, як можна ефективно використовувати сонячну енергію і інші альтернативні джерела, - ФОТО

В ДВНЗ «Приазовський державний технічний університет» відбулася ХІ Регіональна науково-практична конференція «Енергетика, екологія, енергоменеджмент».

Участь у конференції приймали старшокласники з понад 20 загальноосвітніх шкіл, ліцеїв, студенти коледжів, технікумів.

Робота конференції проходила в 3 секціях:«Електроенергетика», «Теплоенергетика», «Охорона праці та екологія» за допомогою платформи Google Meet.

Обговорювалися питання альтернативних джерел енергії, енергетичної незалежності, сонячної енергетики, суперконденсаторів, іоністорів, автономної школи майбутнього, зарядних пристроїв, в тому числі і бездротових, а також проблеми питної води Маріуполя та перспективи Азовського моря.


Звучало багато актуальних та цікавих, наприклад: «Досвід використання альтернативних джерел енергії в умовах багатоквартирного будинку» (доповідач Ковальчук Максим, КЗ «Маріупольській міський технологічний ліцей»). Дуже цікавою та актуальною в умовах пандемії була робота Абдулазізова Ібрахима «Мультимедійна система для визначення та класифікації об’єктів на відеокамері» (КЗ «Маріупольський технічний ліцей»), яка має практичну спрямованість та може бути реалізована як стартап. Не менш актуальними були роботи: «Підключення будівлі школи до сонячної електростанції з урахуванням зеленого тарифу» (доповідач Пожилова Вікторія, ЗОШ № 7); «Розумне опалювання «Програмно-апаратний комплекс SMART HEAT» (доповідач Кизилов Дмитро, КЗ «Маріупольський технічний ліцей»);«Поліпшення теплообміну в пиролізних котлах для утилізації гумово-технічних відходів» (доповідач Рубанов Андрій, КЗ «Маріупольська загальноосвітня школа №50»),«Дослідження властивостей питної води та її очищення» (Крупеня Марина, ЗОШ № 10); «Водень – паливо майбутньої енергетики», (Логутова Марія, ЗОШ № 65); «Угруповання молюсків та проблеми самоочищення Азовського моря» (Баранцов Олександр, ЗОШ № 57) та інші.

Приємно вразив рівень експериментально-дослідницьких розробок в сфері екології. ДоповідьКлімової Олени «Виробництво бактеріальної целюлози на основі низьковартісних органічних субстратів» (КЗ «Маріупольський технічний ліцей»)вразила науковим рівнем досліджень. Доповідачка освоїла мікробіологічні та фізико-хімічні методи досліджень, отрималабактеріальну целюлозу на основі низьковартісних органічних субстратів, яка витримує вагове навантаження (можна використовувати для пакетів),розкладається природним шляхом.

Переможцями стали:

Секція «Електроенергетика»:

1 місце –Максим Ковальчук, учень 11 класу Маріупольського міського технологічного ліцею, науковий керівникДяченко Михайло.

Секція «Теплоенергетика»:

1 місце - Кізілов Дмитроучень 9 класу Маріупольського технічного ліцею, науковий керівник Наталя Петровська.

Секція «Охорона праці та екологія»:

1 місце – Клімова Олена – учениця 11 класу Маріупольського технічного ліцею,науковий керівник В'ячеслав Пономарчук.

За результатами роботи конференції видана електронна збірка тез доповідей.

Надзвичайно приємно бачити стільки талановитої, прогресивної, небайдужої молоді, що прагне навчатися і працювати заради кращого майбутнього нашої країни.

Вітаємо всіх переможців, бажаємо нових наукових досягнень!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
live comments feed...