У Маріуполі вiдбулись правові консультації щодо взаємодії поліції з учасниками АТО/ООС
29 та 30 вересня 2020 року в межах проєкту «Створення інноваційних рішень, які забезпечують взаємодію ветеранів АТО та ООС з поліцією, органами місцевого самоврядування і виконавчої влади» відбулися семінари та навчальні правові консультації на тему «Створення інноваційних рішень, які забезпечують взаємодію ветеранів АТО та ООС з поліцією, органами місцевого самоврядування і виконавчої влади». Проєкт впроваджується громадською організацією "Громадський рух Маріуполя" за програмою малих грантів, яка адмініструється ІСАР Єднання в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки уряду Королівства Нідерландів. На заході були присутні представники міських ветеранських громадських організацій «Мужність», «АТОМ», «Центр надання допомоги учасникам АТО/ООС в м. Маріуполі», волонтери, юристи, представники місцевої поліції.
Учасники заходів обговорили формати та механізми залучення громадських організацій ветеранів АТО/ООС до посилення громадської безпеки та трансформації конфлікту. Також,в процесі правових консультацій, учасники заходів розглянули питання реєстрації громадського формування, яке створюється як громадське об'єднання на добровільних засадах з метою сприяння органам місцевого самоврядування, правоохоронним органам та органам виконавчої влади, а також посадовим особам у запобіганні та припиненні адміністративних правопорушень і злочинів, захисті життя та здоров’я громадян, інтересів суспільства і держави від протиправних посягань.
Учасники цих заходів прийшли спільно до висновку, що основними завданнями Формування будуть: надання допомоги органам Національної поліції у забезпеченні громадського порядку і громадської безпеки, запобіганні адміністративним проступкам і злочинам; інформування органів Національної поліції про вчинені або ті, що готуються, злочини, місця концентрації злочинних угруповань; сприяння органам Національної поліції у виявленні і розкритті, злочинів, розшуку осіб, які їх вчинили, захисті інтересів держави, підприємств, установ, організацій, громадян від злочинних посягань; участь у забезпеченні безпеки дорожнього руху та боротьбі з дитячою бездоглядністю і правопорушеннями неповнолітніх; ті інші.
Учасники заходу отримали інформацію про те, що правовою основою діяльності формування є Конституція України, Закон України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону», інші закони України, акти Президента України і Кабінету Міністрів України, рішення місцевих Державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування з питань охорони громадського порядку і державного кордону, боротьби із злочинністю та адміністративними правопорушеннями, а також статут формування.
Юристка Марина Чуйко
Для довідки:
Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.