• Головна
  • Чим загрожує невчасна оплата комуналки розповіли в компанії “Місто для людей”
Новини компаній
19:00, 3 квітня 2020 р.
Надійне джерело

Чим загрожує невчасна оплата комуналки розповіли в компанії “Місто для людей”

Новини компаній

Запровадження карантину в Маріуполі стало справжнім випробуванням для комунальної сфери. Адже, у той час, коли більшість працівників інших галузей розпочали працювати віддалено, а то й пішли у вимушену відпустку, обсяг роботи двірників та аварійних бригад навпаки збільшився. А платежі від населення зменшились.

Керуючі компанії опинились на межі банкрутства, у той же час їх робота, поряд із самовідданою працею медиків, наразі є однією з найнеобхідніших для країни. Незважаючи на зниження рівня оплат підтримка життєспроможності житлово-комунальної інфраструктури міста не можна припинити. А карантин поставив перед комунальниками нові виклики. Городяни очікують тепер не лише прибирання та ремонтів, але й щоденної дезінфекції.

Міністерство соціального захисту повідомило про тимчасове припинення нарахування пені та штрафних санкцій у зв'язку із заборгованістю за комунальні послуги. Однак, багато хто зрозумів таку заяву Мінсоцу як звільнення від оплати за комірне. У той же час квартировласники очікують повного виконання зобов'язань по утриманню будинків керуючими компаніями. Обсяг субсидій на час карантину збільшено для оплати централізованого водопостачання, гарячого водопостачання, централізованого водовідведення, газопостачання, електропостачання. У той же час вони залишилися незмінними для послуг з постачання теплової енергії, послуг з поводження з твердими, великогабаритними, ремонтними відходами та житлових послуг - послуги з управління багатоквартирним будинком; витрат на управління багатоквартирним будинком.

У компанії “Місто для людей” розуміють ризики, які вже найближчим часом очікують сферу обслуговування житлової нерухомості та закликають владу звернути увагу на проблему та прийняти важливі кроки для її вирішення. У той же час нагадують, що будинки - це спільна власність українців. Тож якщо ми прагнемо, щоб наше житло не просто було затишним, але й не втрачало свою вартість на ринку нерухомості, важливо регулярно та безперервно турбуватись про нього. Тож поки можновладці приймуть необхідні для підтримки діяльності керуючих компаній закони, важливо продовжувати вчасно сплачувати за спожиті комунальні послуги. Це надасть можливість оплати важкої праці двірників, що зараз працюють на передовій боротьби з коронавірусом.

Наразі ж керуюча компанія “Місто для людей Маріуполь” тільки у березні недоотримала більше 20% від загальної суми нарахувань. Загалом у березні відсоток оплат за надані послуги становить 78%. Незважаючи на це клінінгова служба компанії продовжує працювати в посиленому режимі. З власної ініціативи компанії проводиться регулярна дезінфекція будинків.

Щоденно один наш двірник обробляє 5 будинків, це 8-12 під’їздів. Для обробки сходових кліток, поручнів, ліфтової кабіни в кабіни в одному під’їзді він витрачає приблизно 7-10 літрів дезрозчину. За день двірник долає між закріпленими за ним будинками до 2 кілометрів шляху, переносячи при цьому 80 - 120 літрів дезрозчину. - розповідає директор компанії “Місто для людей Маріуполь” Андрій Плужник. - До того ж ми, як соціально відповідальна компанія, турбуємось про здоровя наших працівників. Тож щодня всі двірники заступають на робоче місце укомплектовані усіма необхідними засобами індивідуального захисту. Закупка масок, перчаток, тригерів для розприскування дезрозчину закупаються компанією за власний кошт, це інвестиція у здоровя наших клієнтів та наших співробітників”.

Якщо ми вчасно не сплатимо постачальнику за електроенергію для освітлення місць загального користування чи ліфтів, будинки будуть відключені. Але, у зв'язку з суттєвим зниженням відсотка оплат, вже завтра будинки можуть опинитись без електрики, зупиняться ліфти та вивезення сміття. Тож ми закликаємо всіх українців бути відповідальними громадянами. Усвідомлювати, що комунальний колапс становить не меншу небезпеку, ніж медичний чи харчовий. Єдине, що для цього потрібно, - продовжувати сплачувати квитанції за комунальні послуги. Якщо ви опинились у скрутоному становищі, можна укласти договір реструктуризації. Ці міри дозволять і далі забезпечити дезінфекцію та безперебійне функціонування будинків, - кажуть в керуючій компанії “Місто для людей”.

Чим загрожує невчасна оплата комуналки розповіли в компанії “Місто для людей”, фото-7
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...