Заява пресслужби Лінії магазинів EVA щодо законних підстав роботи магазинів в умовах карантину

Останнім часом деякі місцеві органи державної виконавчої влади та органи місцевого самоврядування на жаль почали вільно тлумачити рішення Уряду України, а саме Постанову Кабінету Міністрів України №211 від 11.03.2020 «Про запобігання поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (із змінами і доповненнями від 16.03.2020 №215) та видавати приписи про закриття магазинів, які здійснюють торгівлю засобами гігієни, що фактично не тільки не сприяє запобіганню поширенню в регіонах коронавірусної інфекції, а й не відповідає нормам діючого законодавства. 


Враховуючи надзвичайну серйозність ситуації та реагуючи на такі дії окремих місцевих органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, прес-служба Лінії магазинів EVA уповноважена зробити цю заяву. 

«Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №211 від 11.03.2020 «Про запобігання поширення на території Україна гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (із змінами від 16.03.2020 №215) з 12.03.2020 по 03.04.2020 на усій території України установлено карантин. 

Підпунктом 3 пункту 2 цієї Постанови запроваджено заборону на роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення.

Водночас для забезпечення життєдіяльності міст та інших населених пунктів країни, створення громадянам умов для протидії поширенню коронавірусної інфекції, в тексті зазначеної постанови зроблено виняток для деяких груп суб’єктів господарювання. 

До цих груп, зокрема, належать суб’єкти господарювання, які займаються роздрібною торгівлею продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами зв’язку, здійснюють провадження банківської та страхової діяльності, а також торговельну діяльність і діяльність з надання послуг з громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту. 

Відповідно до видів діяльності 47.19 та  47.75 Лінія магазинів EVA здійснює роздрібну торгівлю засобами гігієни, дезінфікуючими засобами, різноманітними засобами прибирання для дому та обробки будь-яких поверхонь, засобами першої потреби по догляду та гігієни дітей, мам та майбутніх мам, засобами гігієни полості рота, а також багатьма іншими засобами, які дозволяють дотримуватись не тільки особистої гігієни, але й виконувати усі приписи Міністерства охорони здоров’я України та Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо запобігання поширення коронавірусу.

Розуміючи усю повноту відповідальності за протидію поширенню коронавірусної інфекції, збереження здоров’я покупців та свого власного здоров’я  персонал Лінії магазинів EVA суворо дотримується усіх противоепідемічних заходів. 

Перед початком робочого дня в усіх магазинах EVA здійснюється температурний скринінг, усі працівники у яких виявлено підвищення температури вище 36,9 градусів та/або ознаки  респіраторних захворювань негайно відправляються на самоізоляцію для виклику лікаря. В усіх магазинах EVA, які розташовані в адміністративно-територіальних одиницях України, персонал працює у захисних масках та рукавичках, щогодини проводиться дезінфекція усіх приміщень дезінфікуючими засобами. 

Для запобігання можливості поширення коронавірусної інфекції вилучено усі тестери та понюшки, суворо дотримується обмеження щодо одночасного знаходження у приміщеннях магазинів кількості осіб, розрахованих за відповідним калькулятором та методикою в залежності від площі торговельного об’єкту, запропонованою органом місцевої влади, але у будь-якому випадку - не більше 10 осіб. Додатково, для посилення протиепідемічних заходів та створення умов для безпечних покупок в Лінії магазинів EVA встановлено захисні екрани між касиром та покупцями.

Всі ці заходи свідчать, що Лінія магазинів EVA працює на цілком законних підставах, а Керівництво відповідально ставиться до виконання рішення Уряду України щодо запобігання поширення COVID-19 і тому створює всі необхідні умови для забезпечення громадян засобами гігієни.

Лінія магазинів EVA сподівається, що дії органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо протидії поширенню коронавірусної інфекції в Україні будуть здійснюватися виключно у правовому полі при суворому дотриманні норм діючого законодавства України».

ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА

Лінія магазинів EVA – найбільша національна мережа магазинів краси та здоров’я, що пропонує широкий асортимент товарів декоративної косметики, парфумерії, товари по догляду за обличчям та тілом, біжутерію, аксесуари, побутові товари, а також товари по догляду за малюками. Понад 8 мільйонів осіб є користувачами програми лояльності EVA МОЗАЇКА.

Сім років компанія EVA займає лідерські позиції, отримуючи нагороду Національної премії України Retail Awards «Вибір споживача». Наприкінці 2019 року Лінію магазинів EVA визнано «Кращим магазином краси та здоров’я» за версією міжнародного фестивалю-конкурсу премії «Вибір року-2019», у 2019 компанія отримала нагороду «Рітейлер року в drogerie» від Ukrainian Retail Association. Постійний проєкт допомоги передчасно народженим дітям «Orange Days в EVA!» приніс перемогу в конкурсі, ініційованому ООН в Україні Partnership for Sustainability Award 2018. 

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Пока мариупольцы находятся на карантине, весна в Мариуполе набирает обороты.  В Городском сквере на 10 дней раньше, чем в прошлом году, зацвела белая  магнолия. Сразу четыре дерева сегодня радуют город нежными цветами. Защитники природы обрадовались, что из-за карантина деревья будут меньше трогать, а  газонную траву возле них вытаптывать. А во дворах горожан уже начинают цвести плодовые деревья. В парке "Веселка" на клумбах уже красуются нарциссы и мукари...
Общество
В Мариуполе  в трех районах города возле больниц установили палатки  спасателей.  Мы решили проверить, где установлена каждая из них и чем оборудована. Как поясняли решение установить палатки в МОЗ, это  дополнительные площади для осмотра  и приема больных (на случай, если таких больных станет очень много).  В Приморском районе  палатку установили возле главного корпуса городской больницы №9. Она является лечебным учреждением планового лечения. Но в связи...
Общество
Мариупольским предпринимателям выписывают штрафы за нарушение карантина во время проведения митинга. Об этом 0629 рассказала предприниматель Яна. Напомним, вчера, 30 марта, в Мариуполе прошел массовый митинг предпринимателей. Недовольные тем, что были закрыты все рынки, они потребовали, чтобы городская власть на период карантина либо предоставила им временную работу, либо выплатила компенсацию.  Буквально через несколько часов после окончания мероприятия к...
Происшествия
Сегодня, 31 марта, около 11:30 на улице Торговой произошло ДТП, в котором пострадал пешеход. Об этом 0629 сообщили очевидцы. По предварительной информации, 59-летняя женщина переходила дорогу по пешеходному переходу, водитель одного автомобиля остановился, чтобы ее пропустить, а другой пошел на обгон и совершил наезд. С места аварии пострадавшую увезла "скорая".  Полиция устанавливает обстоятельства происшествия.
Общество
В связи с общенациональным карантином, который пока продлится до 24 апреля, Министерство образования и науки разработало два сценария завершения учебного года, проведения внешнего независимого оценивания и вступительной кампании.  Первый сценарий: карантин заканчивается до 1 недели июня Все ученики, кроме 11-го класса, заканчивают учебный год в конце июня. После карантина для них организуется корректирующее обучение: учитель идентифицирует темы, по которым...
сейчас
В частном доме в Левобережном районе горит жилой дом.  Об этом 0629 сообщили очевидцы. На место выехали три пожарных автомашины, ликвидировать  возгорание спасателям помогают местные жители. На место прибыла бригада "скорой". В пресс-службе третьего пожарно-спасательного отряда ГУ ГСЧС Украины в Донецкой области подробности происшествия пообещали рассказать позже. Подписывайтесь на новый Телеграм-канал нашего сайта - Мариуполь 0629. (Старый не работает бол...
Происшествия
Вчера, 30 марта, в 14.05 на бул. Богдана Хмельницкого 66-летний мужчина случайно выпал со 2 этажа. Об этом 0629 рассказали очевидцы происшествия. Мужчина чем-то занимался на 2 этаже дома, стоял на табуретке, случайно оступился и выпал из окна. В результате падения пенсионер получил тяжелейшие травмы - ушиб грудной клетки, переломы ребер и бедра.  Пострадавшего госпитализировали в горбольницу №4. Подписывайтесь на новый Телеграм-канал нашего сайта - Мариупо...
Происшествия
Вчера, 30 марта, в 16.00 на пешеходном переходе на пр. Никопольском в Кальмиусском районе Мариуполя автомобиль сбил девушку. Об этом 0629 сообщили очевидцы. В результате происшествия 28-летняя девушка получила черепно-мозговую травму, сотрясение головного мозга и ушибленную рану затылка. Пострадавшую госпитализировали в нейрохирургию областной больницы. Патрульные полицейские стали свидетелями этого ДТП. "Водитель грузовика зацепил женщину, которая вышла н...
Общество
В Украине за сутки подтверждено 69 новых случаев COVID-19. Всего по состоянию на 10:00 31 марта лабораторно подтверждено 549 случаев, из них летальных 13 (в том числе 2 за последние сутки), 8 пациентов выздоровели. Об этом информирует Министерство охраны здоровья. Исследования проводились вирусологической референс-лабораторией Центра общественного здоровья Украины, а также областными лабораториями. По состоянию на утро 31 марта 2020 в Центр поступило 378 с...