У Маріуполі продовжуються політичні ігри навколо діяльності керуючої компанії «Місто для людей»

Так, 5 вересня на сесії міської ради депутат Анатолій Шеретько вкотре наполягав на необхідності розірвання договору з компанією «МДЛ Маріуполь».

Серед аргументів на користь розірвання угоди звучали й такі, як ігнорування керівництвом компанії участі у нарадах, що проводяться постійною депутатською комісією з питань утримання будинків у місті та їх підготовки до зими. Вже в цій фразі міститься протиріччя, адже згідно рішення Колегії Центральної районної адміністрації Маріупольської міської ради від 15.05.2019 №46 керівник компанії «МДЛ Маріуполь» Цубер Павло Петрович за погодженням входить до складу тимчасової комісії з контролю та надання допомоги житлово-комунальним підприємствам і установам Центрального району при підготовці до роботи в осінньо-зимових умовах 2019-2020 років та належного обслуговування та утримання доріг та тротуарів в осінньо-зимових умовах. Рішення опубліковане на сайті mariupolrada.gov.ua.

На сторінці «Депутатський корпус Маріуполя Vll скликання» міститься також фраза «Повне ігнорування звернень жителів на усунення проблем дало привід припинити сплачувати надані компанією послуги, у зв'язку з чим виникла проблема тотальних неплатежів». Що також не відповідає дійсності, адже з початку 2019 року компанією “МДЛ” у Маріуполі виконано наступні обсяги робіт:

  • ремонт покрівлі - 3 430 кв.м;

  • скління та ремонт віконних рам - 117 будинків;

  • загальнобудівельні роботи - 200 будинків (ремонт під'їздів, ремонт вхідних груп, відмостки, цоколю, сходів тощо).

Подібне висвітлення ситуації є однобоким та не об’єктивним і доказом цьому є кількість звернень до нашої компанії за період її роботи у місті. Отже, розглянемо детальніше виконання поточних та аварійних заявок з 01.12.2017 по 31.08.2019:

Напрямок

Надійшло

Виконано

Гаряче водопостачання

2065

2059

Каналізація

9534

9401

Холодне водопостачання

11576

11412

Електрика

11286

11065

Аварійні заявки

12967

12967

Хочемо звернути увагу на те, що протягом звітного періоду було усунено 100% аварійних ситуацій, тобто виконано 12 967 заявок. Це різні види робіт: прочищення забитих каналізаційних мереж, усунення протікання мереж холодного, гарячого водопостачання, централізованого опалення, відновлення електропостачання, усунення аварійних ситуацій, пов'язаних із зсувом шиферу, сходів тощо. Такі цифри є яскравим свідченням того, що житловий фонд міста після ЖЕКів перебуває у надзвичайно поганому стані, що є причиною високої аварійності будинків.

В публікації на сайті mrpl.city вказано, що зі слів керівника компанії заборгованість мешканців становить 30 мільйонів гривень. Звідки взялась така цифра - невідомо. Також йдеться про те, що депутат Шеретько незадоволений тим, що компанія “МДЛ Маріуполь” не брала участь в роботі депутатських комісій та не надавала інформацію щодо проведених ремонтних робіт. Але пан депутат висвітлює інформацію виключно з вигідної йому точки зору.

Неодноразово поширювані у місцевих ЗМІ, депутатами міської ради та активістами заклики не сплачувати за послуги компанії – це пряме порушення закону. Адже зрозуміло, що, не маючи коштів на рахунку будинку, неможливо буде не лише отримувати поточні ремонти, але мешканців чекатиме справжній комунальний колапс: за борги постачальники вимкнуть освітлення у місцях загального користування, перестануть працювати ліфти, адже в тариф закладено відшкодування партнерським компаніям вартості енергопостачання ліфтів та під’їздів, технічне обслуговування ліфтів, дератизації, дезінсекції тощо.

В публікації говориться про те, що в компанію «МДЛ Маріуполь» надійшло 67 тисяч заявок, з яких виконано 90%, однак підтвердження цього немає. Звертаємо увагу на те, що кол-центром компанії фіксуються всі вхідні дзвінки, за аналогією з роботою національної поліції. Тобто, за однією й тією ж самою проблемою може надійти декілька заявок. І це не свідчить про те, що в компанії не реагують на звернення мешканців. Механізм роботи зі зверненнями наступний: після фіксації заявки в нашій системі приїжджає менеджер домового господарства для вивчення ситуації на місці та складання акту. За наявності коштів на рахунку будинку за статтею “Поточний ремонт” роботи вносяться у план та виконуються. Якщо коштів недостатньо, а ремонт потрібно провести негайно, із співвласниками проводяться загальні збори, на яких вирішується питання про можливість додаткового фінансування цього виду робіт. Проте тут пан Шеретько надає перевагу розказувати про погану роботу компанії, замість визнати бездіяльність попередніх комунальників.

Далі в повідомленні у фейсбуці йдеться про таке «На 01.08.19 з компанії вийшли й створили ОСББ або перейшли у іншу компанію 238 будинків, ще 22 знаходяться у стадії оформлення виходу. У разі подальшого масового прийому будинків комунальними компаніями на обслуговування - міській раді необхідно прийняти програму фінансової підтримки комунальних керуючих компаній». Вихід будинків з-під управління КК «Місто для людей Маріуполь» до ОСББ та інших керуючих компаній міста ставиться в докір компанії «МДЛ». Однак замовчується той факт, що загальні збори будинків з метою створення ОСББ проводились з порушеннями, використовувались масовані цілеспрямовані атаки негативом в місцевих ЗМІ та соц. мережах, на зборах були присутні підставні особи або ж особи, які не мали ніякого відношення до співвласників будинку. Представники міської влади та депутати на зустрічах з городянами та в ефірі новин неодноразово закликали не сплачувати послуги компанії «МДЛ», одночасно закликаючи створювати ОСББ. Якщо пригадати, що міська рада має цілий департамент сприяння розвитку ОСББ, то можна зрозуміти, чиї інтереси відстоює міська влада. Більше того, влада замовчує той факт, що новостворені ОСББ повертаються до «МДЛ» за послугою аварійки, якої вони надати не можуть. Через таку політику місцевої влади частина ОСББ, яка чекає на субсидії для проведення капітального ремонту, особливо невеликі будинки до 5 поверхів, ризикують залишитись без допомоги, адже у пріоритеті багатоповерхівки.

Неодноразово отримувачам послуг компанії «МДЛ Маріуполь» надходили подвійні платіжки від «МДЛ» та інших Керуючих компаній або ОСББ, ще до того, як ті юридично приступили до виконання своїх обов’язків. Це наражало отримувачів субсидії на небезпеку втратити допомогу від держави через борги, адже мешканці, не розібравшись, припиняли платити компанії “МДЛ”. А сама компанія “МДЛ Маріуполь” несла фінансові втрати через те, що продовжувала виконувати свої зобов'язання перед жителями, не отримуючи оплати за надані послуги. Та найголовніше – влада заохочує багатоповерхівки йти в ОСББ, а 2-5 поверхові будинки залишає «МДЛ» як такий собі «неліквід».

Позиціонування Маріуполя як міста, сприятливого розвитку бізнеса – це справжня профанація, адже коли міська влада чинить масу перешкод чесній діяльності компанії, закликає не сплачувати за отримані послуги, перекручує факти та інше – це просто позиція міських царьків, що ніколи і нікого не пустять до своєї «годівниці».

І якщо позиція міської влади більш-менш зрозуміла, то позиція місцевих ЗМІ просто принизлива. Адже вони не цураються майже щотижня публікувати неперевірені сюжети та факти, а потім із задоволенням публікують спростування компанії на платній основі.

Так, 5 вересня на сайті mrpl.city в новині із заголовком «Мариуполь избавится от «Мiста для людей»? вказано інформацію, що не відповідає дійсності. Адже в Єдиному держреєстрі Ураїни немає даних про факти зловживання компанією «МДЛ» коштами мешканців будинку №25 по проспекту Миру.

Також в статті говориться, що зараз 222 будинки знаходиться в процесі виходу до ОСББ. Ця цифра перевищує дійсність у 100 разів.

Далі говориться про те, що через несприятливу ситуацію з ремонтом покрівлі місто вирішило відремонтувати 35 покрівель багатоповерхівок, що перебувають на обслуговуванні «Міста для людей Маріуполь» за кошти держбюджету. Однак, чомусь ніде не говориться про те, що довели покрівлі до такого стану саме міські чиновники та колишні ЖЕКи, які отримували від городян кошти за комуналку, але ні гривні не витратили на капітальні ремонти протягом десятирічь. А, якщо згадати, що й ці копійки на поточний ремонт чиновники закликають не сплачувати, то можна зрозуміти, що обіцянка відремонтувати 35 покрівель – це виконання своїх зобов’язань перед платникам податків, адже капітальний ремонт покрівлі – безпосередній обов’язок міської влади.

Говориться у статті і про те, що мер міста «дал постоянной комиссии по вопросам развития ЖКХ и ДРЖКИ распоряжение в ближайший месяц разработать для мариупольцев действующий законный механизм разрыва отношений с «МДЛ», который не ущемлял бы права горожан». Що це, як не перешкоджання господарській діяльності приватної компанії, яка чесно виграла тендер і продовжує виконувати свої зобов’язання перед співвласниками багатоквартирних будинків? А з огляду на ще одну цікаву фразу, що міститься на фейсбук-сторінці Депутатського корпусу Маріуполя Vll скликання: «У разі подальшого масового прийому будинків комунальними компаніями на обслуговування - міській раді необхідно прийняти програму фінансової підтримки комунальних керуючих компаній», знов постає питання – чиї інтереси лобіюють чиновники? Звідки вони будуть брати кошти на утримання комунальних керуючих компаній, які по факту, просто є перевдягненими колишніми ЖЕКами, що давно показали свою неспроможність не лише утримувати житловий фонд міста, але й раціонально розпоряджатись коштами мешканців. Ось так проводяться реформи в Маріуполі.

Недостовірна інформація міститься і на сторінці телеканалу “Сігма” у Фейсбуці. Зокрема, там вказано, що “Після тривалої перевірки, аналізу та вивчення документації постійна депутатська комісія прийшла до висновку, що потрібно розірвати договір з «Місто для людей» в односторонньому порядку”. 1 серпня в офісі компанії “Місто для людей Маріуполь” була проведена зустріч з представниками комісії, створеної згідно наказу ДРЖКІ від 25.07.2019 №183 “Про створення комісії щодо перевірки якості послуг, що надаються ТОВ “Місто для людей Маріуполь”. 

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. 

Комісією, до складу якої включені начальник управління житлового фонду ДРЖКІ ММР, начальник виробничо-технічного відділу управління житлового фонду ДРЖКІ, депутати Маріупольської міської ради, помічники депутатів міської ради, представники громадськості, багатоквартирних будинків, вказані в наказі ДРЖКІ, не входять до складу виконавчого комітету Маріупольської міської ради, тому не мають повноважень щодо здійснення перевірки якості послуг, що надаються ТОВ “Місто для людей Маріуполь” як Переможця конкурсу. 

То ж інформація про роботу комісії, яка не мала юридичного права здійснювати будь-яку перевірку приватної компанії, вводить маріупольців в оману. Так само як інформація про аналіз та вивчення документації стосовно звернень громадян, які нібито проводила комісія. Повідомляємо, що ТОВ “МДЛ Маріуполь” згідно ст.24 Закону України “Про захист персональних даних” не має права передавати інформацію третім особам без персональної згоди клієнтів. 

Компанія "Місто для людей" - провідна приватна керуюча компанія на ринку ЖКГ України. Має представництва у Києві та 7 інших містах країни. Компанія обслуговує понад 224 000 клієнтів.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Я рекомендую
1 человек рекомендует
Общество
В Мариуполе жители улицы Одесской в Приморском районе сами ликвидировали аварийную ситуацию на улице, не дожидаясь приезда аварийной бригады  ДТЭК. Об этом 0629 сообщила местная жительница Ляна.  Штормовой ветер, который дул в Мариуполе все воскресенье, сорвал провода. "На улице установлено три деревянных столба, один из которых является аварийным. Опоры давно должны были заменить, но все никак до них не доходит время", - отметила Ляна. После того, как про...
Реклама
Обычно пациентам с заболеваниями опорно-двигательного аппарата (межпозвоночная грыжа, коксартроз) предлагают операцию. Однако, как говорят сами хирурги,- “лучшая операция та, что не сделана”. Уникальная методика доктора Бубновского в центре по лечению позвоночника и суставов "Кинезис" плюс комплексный и индивидуальный подход к каждому пациенту вернули здоровье и полноценную жизнь тысячам людей.Мы используем самые современные терапевтические технологии в ле...
Происшествия
Мариупольские патрульные привлекли к ответственности женщину, ребенок которой в состоянии алкогольного опьянения бросал камни в прохожих. Об этом сообщила пресс-служба патрульной полиции Донецкой области. Инцидент произошел в Центральном районе. В полицию обратился прохожий, который сообщил, что в недострое по улице Георгиевской трое детей бросают камнями в прохожих. Когда экипаж прибыл по вызову, патрульным удалось обнаружить только одного парня. Во время...
Фб-блогеры MRPL
С началом каждого учебного года в школьных и дошкольных учреждениях начинается знакомая большинству родителей история по сбору «благотворительных» взносов. На ремонт класса или группы, на телевизор, на доску, на тетради, на моющие, на бумагу, на уборку в классе и еще на сотни разных расходов.  Нет, нельзя сказать, что во всех школах Мариуполя собирают на всё это одновременно. В каждой школе свои особенности и связаны они, в первую очередь, с обеспеченность...
Спецпроект
Ни месяца без митинга - таков девиз 2012 года! Действительно, этот год для Мариуполя запомнился ни Евро-2012, ни парламентскими выборами, а именно огромным количеством акций протестов: жители митинговали за экологию, выступали против закрытия спортивной школы и разработки циркониевого месторождения в Володарском, защищали животных, отстаивали поезда и рынки. Но самым мощным народным выступлением-2012 стал экологический митинг, прошедший 4 ноября на площади...
Новости компаний
Сегодня прекрасный день по двум причинам: солнышко ещё не прячется за осенние тучи и ласково согревает нас своим теплом, а главная причина нашей радости - к нам приехали прекрасные диковинные цветы  с недавнего аукциона из Голландии. Каждый раз мы выбираем новые виды цветов, все более и более неожиданные, экспериментируем с экзотикой, отбираем лучшие экземпляры для изумительных композиций. Мы счастливы, что угадали с миссией! Наш бренд BELLE  стал символом...
Общество
В Мариуполе начали демонтаж разрушающегося дома на пр. Строителей. С марта в 2017 году двухэтажный дом, который трещал по швам, официально обрел статус "непригодного для жилья". Жильцы были выселены, дом опечатан и простоял в таком виде 2 года. Соседи брошенного дома называли его "бомжатней". Люди жаловались, что в "заброшку" приходят бездомные, дебоширят там, распивают спиртные напитки, а также что брошенный дом превратился в опасное место для детских игр...
Общество
В Украине произошел развод войск в районе Станицы Луганской, а Штаб заговорил о новых местах развода. Украинцы неоднозначно подходят к этому вопросу. Некоторые считают, что "плохой мир лучше хорошей войны" и в разводе видят только плюсы. Другая же часть населения утверждает, что если ВСУ покидают свои позиции и отходят назад - это отступление. 0629 сегодня выяснил у мариупольцев, что думают они о разводе войск на Донбассе, а, главное, кто и куда должен от...
Общество
12-летний ученик ОШ №51 Владимир Метелкин  находится в  детском инфекционном отделении №3 городской больницы №4 в тяжелом состоянии. Он поступил в лечебное учреждение с гемангиомой головного мозга, а несколько дней назад впал в кому. Как рассказала 0629 сестра мальчика Алина Трофимова, у ребенка подозревают менингоэнцефалит. Точный диагноз будет известен по результатам проведенных анализов, которые придут позже.  Но ранее ребенка уже несколько раз был пара...
Новости по теме
В Мариуполе можно увидеть диковинные экзотические цветы из Африки, Голландии и даже Бразилии
Лечение сбоев в менструальном цикле
Азовская кредитная компания - решит все ваши финансовые проблемы.
Моко пицца: - 70% на каждую вторую пиццу в заказе и другие выгодные акции
Это не розыгрыш! Ко Дню города «Центр Окон» дарит каждому своему заказчику подарки! В период с 5 до 30 сентября!
Где купить стильный букет?
Где приобрести фирменную одежду Ralph Lauren
Найактивнішими фрилансерами, що співпрацюють із ПриватБанком, виявилися харків'яни
Ваш ребёнок проявляет магические силы в работе с компьютером, планшетом или телефоном?
В Мариуполе теперь можно купить легковой автомобиль из США с доставкой и оформлением